Deprese se dá léčit

Psychické potíže jsou zřejmě stále častějším problémem moderní společnosti. Ženy jsou obvykle k melancholii či zoufalství náchylnější. Důvodem je jejich křehkost, ale také vyčerpání světem plným soutěživosti a stresu.

Za depresí je podle tradiční medicíny problém v játrech. Vyčerpaná játra plodí přemíru ohně, který vyvolává agresivitu a hněv. Přílišné vyčerpání pak vede k útlumu a depresi, nemusí ale souviset přímo se sebevražednými myšlenkami, které spíše souvisí s plícemi. Správný postup zvolí zkušený terapeut. Objednat se můžete zde:

Potíže s játry poznáte i podle nehtů, nebo celkového vzhledu. Podle MUDr. Hoffmanna se obvykle jedná o jednu z následujících diagnóz:

  • Gan Yu Zheng = obraz stísněných jater = blokáda (způsobuje ji přísná výchova, úzké mantinely, stres, potlačený hněv, nenávist, frustrace, nesplněná přání, závist, žárlivost, ponížení, odmítnutí, opuštění, časový pres, nadměrný pocit zodpovědnosti, tréma, ale také dlouhodobá statická činnost s nutností jednobodové koncentrace
  • Tan Huo Rao Xin Zheng = obraz Tanu (hlenu) a ohně obtěžující srdce (příčinou jsou opět zraněné emoce, ale také nevhodná strava)
  • Tan Mi Xin Qiao Zheng = Tan (hlen) zabloudivší k otvorům srdce (často je zde vrozená nedostatečnost a špatná kvalita energie, zahleňující potraviny, dlouhé sezení, vnější vlhkost)

Od depresí uleví potraviny občerstvující játra:

Při léčbě depresí se běžně užívá látka L-tryptofan, která je paradoxně obsažena v mnoha potravinách, ale v jídelníčku s velkým obsahem bílkovin mu při tvorbě serotoninu konkurují ostatní aminokyseliny. Podle Paula Pitchforda je nutné jíst více sacharidů z kvalitních přírodních potravin.

Při vážných depresích je třeba také vyhnat hlen (tan) z těla, s čímž vám poradí zkušený terapeut.

O hlenu (tanu) v organismu jsme psali také v dalších textech, najdete je v sekci „Články“ – Psychické problémy, psychoterapie.

Jsme rádi, že vás naše články inspirují a pomáhají vám, ale prosíme, nekopírujte je. Děkujeme.

Ráda Vám doporučím byliny a stravu přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.

Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. To, co je vhodné pro jednoho, druhému sedět nemusí, a přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém. Postupy a směsi, které používám, jsou prověřeny staletími zkušeností, proto fungují. Tradiční terapie doplňuji moderními poznatky a metodami.

Zaměřuji se především na celkovou harmonizaci organismu, na podpůrnou terapii obezity, akné, nespavosti, trávicích či střevních potíží, psychické nestability, očistu od gynekologických kandidóz, pomoc při menstruačních problémech, migrénách a dalších zdravotních neduhů.

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz.

Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je tradiční terapie dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár týdnech.

Cílem praktiků tradiční medicíny je změnit lidské návyky a myšlení v rámci prosazování zdravého životního stylu, zaujetí pozitivního postoje vlivem správného stravování, cvičení, vhodné duševní aktivity a koordinace vlivů okolního prostředí na náš zdravotní stav. V klinické praxi kladou terapeuti důraz na přesnou diagnózu a rozbor příznaků. Vyhledávají skutečné příčiny potíží a následně je léčí. Právě díky globálnímu přístupu často vyléčí několik problémů současně, je však třeba být trpělivý.

A jak poznáte opravdového terapeuta? Bude k vám přistupovat jako k individualitě, kromě bylin a vhodných potravin vám nabídne i hramonizaci psychiky, doporučí změny životního stylu přímo pro vaši osobnost, po seznámení se s vaším problémem objedná byliny upravené konkrétně pro vás, nezatíží vás příliš a uleví vám.

Přes toto všechno nemůže nikdy tradiční terapie nahradit západní lékařskou odbornou léčbu. Veškeré informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz berte prosím jako osobní názor a ne jako vědecky podložená, schválená a orazítkovaná fakta. Dle platných legislativních norem by vám špatná interpretace a laický přístup mohl ublížit. Rozhodnutí, jak investovat do svého zdraví a jak zlepšit svou kondici a mít více radosti ze života, je jen na vás.

Sdílet článek na:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *