Kde se vzala cukrová mánie

Že je cukr škodlivý, víme všichni. Ne každý ale tuší, jak moc je škodlivý. Bílý cukr je bez nadsázky skutečný jed. Bohužel je ale také drogou. Zbavit se závislosti na cukru (který je navíc ukrytý i v potravinách, kde bychom ho vůbec nečekali) není jednoduché, ale jde to.

A proč se vlastně cukr tak razantně rozšířil? Není to jen díky jeho chuti, ale také díky lobby velkých firem (bohužel už si opravdu nemůžeme být jistí, co všechno je v médiích kampaň a co je pravda).

Citace z blogu Mudr. Radkina Honzáka: „Peníze se hodí vždycky, usoudil nám do této chvíle neznámý, ale co do aktivit a podnikatelského talentu naprosto špičkový psychopat John Hickson, jeden z předních mužů cukerné společnosti a posléze také tabákové lobby. Pod jeho taktovkou platila cukrová společnost vědcům z renomovaných pracovišť za to, že stopili všechny důkazy o tom, jaká je souvislost mezi nadměrným přívodem cukrů a nemocemi srdce, a sváděli to na obětního beránka nasycených tuků. Abych si smočil: dietního sádla se škvarkama! Ještěže jsem se nedal zviklat. (…) Tyhle skutečnosti se začaly rozkrývat již loni a letos v této nesporně záslužné detektivní práci pokračuje tým Stantona Glantze z UCSF, jehož vedoucí říká, že dietní doporučení byla v posledních padesáti letech převážně diktována cukernou společností. Vědci na světě v intencích Holubova pimprlového divadla se rozmnožují dlabáním do měkkého dřeva / a pronášejí moudra opsaná klasiky / od jiných klasiků. A protože drží basu, tohle cukerné poznání tradované ještě nedávno co neprůstřelné dogma se do ohniska jejich kritiky už asi nedostane.

Radkin Honzák (náš přední lékař a zkušený psychiatr) má naprostou pravdu – stále více expertů se vyjadřuje k nebezpečnosti cukrů, zatímco o tucích mluví čím dál tím méně. Nějaké přiznání, že udělali chybu, případně omluva? Nic takového nečekejte.

Obrovským úskalím cukru je jeho silná návykovost. Mnoho lidí neustálou potřebu cukru pociťuje na vlastní kůži, aniž by si uvědomili, že se jedná o závislost. 

Jak nahradit sladkost a zahnat touhu po cukru, jsme psali v dalších textech v kategorii „Články“ – Diety, hubnutí, trávení, diabetes

Ráda Vám doporučím byliny a stravu přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.

Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. To, co je vhodné pro jednoho, druhému sedět nemusí, a přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém. Postupy a směsi, které používám, jsou prověřeny staletími zkušeností, proto fungují. Tradiční terapie doplňuji moderními poznatky a metodami.

Zaměřuji se především na celkovou harmonizaci organismu, na podpůrnou terapii obezity, akné, nespavosti, trávicích či střevních potíží, psychické nestability, očistu od gynekologických kandidóz, pomoc při menstruačních problémech, migrénách a dalších zdravotních neduhů.

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz.

Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je tradiční terapie dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár týdnech.

Cílem praktiků tradiční medicíny je změnit lidské návyky a myšlení v rámci prosazování zdravého životního stylu, zaujetí pozitivního postoje vlivem správného stravování, cvičení, vhodné duševní aktivity a koordinace vlivů okolního prostředí na náš zdravotní stav. V klinické praxi kladou terapeuti důraz na přesnou diagnózu a rozbor příznaků. Vyhledávají skutečné příčiny potíží a následně je léčí. Právě díky globálnímu přístupu často vyléčí několik problémů současně, je však třeba být trpělivý.

A jak poznáte opravdového terapeuta? Bude k vám přistupovat jako k individualitě, kromě bylin a vhodných potravin vám nabídne i harmonizaci psychiky, doporučí změny životního stylu přímo pro vaši osobnost, po seznámení se s vaším problémem objedná byliny upravené konkrétně pro vás, nezatíží vás příliš a uleví vám.

Přes toto všechno nemůže nikdy tradiční terapie nahradit západní lékařskou odbornou léčbu. Veškeré informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz berte prosím jako osobní názor a ne jako vědecky podložená, schválená a orazítkovaná fakta. Dle platných legislativních norem by vám špatná interpretace a laický přístup mohl ublížit. Rozhodnutí, jak investovat do svého zdraví a jak zlepšit svou kondici a mít více radosti ze života, je jen na vás.

Sdílet článek na:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *