Bolavá záda i výhřez ploténky – řešení existuje

I bolavá záda můžete vyléčit bylinkami a cvičením. Podle tradiční čínské medicíny je obvyklou příčinou bolesti zad nejen ochablé svalstvo ve spodní části zad, ale především také oslabené ledviny a stagnace vlhka, chladu a větru. Typickými příznaky jsou:

 • tupé bolesti v kříži
 • ztuhlost po ránu
 • pocit tíhy v dolních končetinách
 • pocit slabosti v bedrech
 • zimomřivost
 • bolesti popřípadě s otoky
 • strach, nejistota, nespokojenost

Potíže se obvykle zlepšují teplem a v klidu a zhoršují se při změnách počasí. Při nereagování na prvotní potíže se stav může rozvinout na ischias, výhřez plotének,  osteoporozu, artrozu apod.          

Důležité je posílit ledviny, odstranit vlhkost a rozproudit energii. Využít můžete akupunkturní či akupresurní ošetření bodů na dráze močového měchýře, což je orgán velmi úzce spojený s ledvinami.

Meziobratlová ploténka je elastická tkáň tvořící nárazníkovou zónu mezi dvěma sousedními obratli. Skládá se z prstence a jádra. Pokud dojde k vyhřeznutí jádra, projeví se tlakem na míchu a bolestmi v oblasti zad, které vystřelují do končetiny.

Velikost výhřezu, tedy míra v milimetrech, kterými jádro utlačuje nervovou tkáň, není až tak rozhodující. Nejdůležitějším vodítkem pro volbu metody léčby jsou příznaky, které pacient pociťuje. Ty se vzhledem k velikosti výhřezu často liší, někteří pacienti mají při výhřezu 5 milimetrů do páteřního kanálu bolesti, které je zcela paralyzují. Jiní pacienti mají zcela minimální příznaky, nebo dokonce žádné a na výhřez se přijde náhodou při vyšetřování zcela jiného problému.

Vhodným lékem při traumatizaci nervové tkáně je Hypericum perforatum 15 C. Jakmile bylinky, akupresura či homeopatika pomohou od prvotní bolesti, je třeba pokračovat v léčbě.

Tipy pro doléčení páteře:

 • Dieta s vyrovnanou stravou posilující ledviny a kosti (zelenina, ovoce, celozrnné obiloviny a kvalitní živočišné bílkoviny)
 • Uvolnění napětí, zbavení se strachu
 • Horké koupele s léčivou solí
 • Doplnit přírodní hořčík (dýňová semínka, minerálky)
 • Byliny proti bolesti (kurkuma, kůra vrby bílé a kozlík lékařský)
 • Zahřívající strava (jehněčí a hovězí ledviny, černé fazole)
 • Mírné cvičení a procházky
 • Kotvičník,

Konkrétní doporučení je třeba konzultovat se zkušeným terapeutem.

Další rady, tipy a doporučení najdete v textech v kategorii „Články

Ráda Vám doporučím byliny a stravu přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.

Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. To, co je vhodné pro jednoho, druhému sedět nemusí, a přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém. Postupy a směsi, které používám, jsou prověřeny staletími zkušeností, proto fungují. Tradiční terapie doplňuji moderními poznatky a metodami.

Zaměřuji se především na celkovou harmonizaci organismu, na podpůrnou terapii obezity, akné, nespavosti, trávicích či střevních potíží, psychické nestability, očistu od gynekologických kandidóz, pomoc při menstruačních problémech, migrénách a dalších zdravotních neduhů.

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz.

Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je tradiční terapie dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár týdnech.

Cílem praktiků tradiční medicíny je změnit lidské návyky a myšlení v rámci prosazování zdravého životního stylu, zaujetí pozitivního postoje vlivem správného stravování, cvičení, vhodné duševní aktivity a koordinace vlivů okolního prostředí na náš zdravotní stav. V klinické praxi kladou terapeuti důraz na přesnou diagnózu a rozbor příznaků. Vyhledávají skutečné příčiny potíží a následně je léčí. Právě díky globálnímu přístupu často vyléčí několik problémů současně, je však třeba být trpělivý.

A jak poznáte opravdového terapeuta? Bude k vám přistupovat jako k individualitě, kromě bylin a vhodných potravin vám nabídne i harmonizaci psychiky, doporučí změny životního stylu přímo pro vaši osobnost, po seznámení se s vaším problémem objedná byliny upravené konkrétně pro vás, nezatíží vás příliš a uleví vám.

Přes toto všechno nemůže nikdy tradiční terapie nahradit západní lékařskou odbornou léčbu. Veškeré informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz berte prosím jako osobní názor a ne jako vědecky podložená, schválená a orazítkovaná fakta. Dle platných legislativních norem by vám špatná interpretace a laický přístup mohl ublížit. Rozhodnutí, jak investovat do svého zdraví a jak zlepšit svou kondici a mít více radosti ze života, je jen na vás.

Sdílet článek na:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *