Červená řepa odhalí i nedostatek železa

Červená řepa je jednou z nejzdravějších potravin. Podporuje imunitní systém i růst tkání, má pozitivní vliv na těhotenství a kardiovaskulární systém a používá se také jako prevence a při léčbě rakoviny. Červená řepa je vysoce zásaditá, čímž potlačuje viry, bakterie i mykózy. Kromě draslíku, hořčíku, vápníku, vitamínu C, E a dalších živin obsahuje také spoustu železa, na jehož nedostatek umí upozornit. Jak? Červenou močí!

Červená moč nebo stolice se po snězení červené řepy objevuje zejména u osob, které trpí nedostatkem železa nebo mají problémy s jeho absorpcí ve střevech. Pokud tedy někdo po konzumaci červené řepy zjistí, že jeho moč nebo stolice má červenou barvu, měl by to chápat jako upozornění, že v jeho těle došlo k nedostatku železa či že se tento prvek ve střevech špatně vstřebává. Současně ale řepa umí železo doplnit a také regulovat jeho vstřebávání. Krev výrazně doplňuje také andělika, která léčí i psychiku, hormonální potíže a nespavost.

K dosažení výraznějšího antianemického účinku stačí dvakrát denně vypít 100 ml syrové, čerstvě vylisované šťávy z červené řepy. To se doporučuje zejména tehdy, když organismus nereaguje na léčbu železem, která se indikuje v případě anémie způsobené nedostatečnou krvetvorbou v kostní dřeni (aplastická anémie).

Kořen červené řepy obsahuje významné množství rostlinné vlákniny, která usnadňuje funkci střev a brání vstřebávání cholesterolu ve střevech. Proto se pravidelná konzumace červené řepy doporučuje všem, kdo mají zvýšenou hladinu cholesterolu v krvi. Červená řepa také stimuluje tvorbu žaludečních šťáv a upravuje činnost žaludku.

Někteří odborníci tvrdí, že řepa umí léčit rakovinné tumory. Při výzkumu se aplikováním denní dávky 250 g nakrájené červené řepy nebo 300 až 500 ml její šťávy zmenšily, a dokonce i zmizely nádory. Tohoto účinku se podařilo dosáhnout i převařenou a koncentrovanou šťávou, kterou žaludek lépe snáší.

Mezi dalšími benefity červené řepy je obsah křemíku, který má velký význam při tvorbě vazivových tkání a kostí a pružnosti cévních stěn. Dále regeneruje lidský organismus a zpomaluje stárnutí. Díky tomu je pokožka mladší a také červená řepa má příznivý vliv na vlasy a nehty.

Také obsahuje kyselinu listovou – ta patří mezi důležité látky v těhotenství pro správný vývoj plodu a snižuje možnost potratu. Dále kyselina listová pozitivně ovlivňuje činnost srdce a kardiovaskulární systém. Nejvíce kyseliny listové nalezneme v syrové červené řepě. V tepelně upravené řepě je ji tak polovina. 

Dále podporuje nervový systém a vyživuje nervy, má protisklerotické účinky, ovlivňuje pozitivně tvorbu inzulínu, podporuje látkovou výměnu, pomáhá po rekonvalescenci při borelioze a klíšťové encefalitidě, má pozitivní vliv na zrakovou ostrost.

Dle tradiční čínské medicíny červená řepa posiluje srdce, uklidňuje, podporuje oběh a pročišťuje krev. Příznivě působí na játra, zvlhčuje střeva a podporuje menstruaci. Spolu s mrkví léčí hormonální nerovnováhu. Používá se především pro posilnění krve, pohlazení sleziny a odstranění vlhkosti. Vhodná je také pro posílení energie čchi (Qi) a rozproudění její stagnace. Nedoporučuje se užívat příliš velké množství řepy při Crohnově chorobě a ledvinových kamenech.

Další rady, tipy a doporučení najdete v sekci „Články“ – Diety, hubnutí, trávení

Jsme rádi, že se našimi texty inspirujete, ale prosíme o jejich nekopírování. Děkujeme.

Ráda Vám doporučím byliny a stravu přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.

Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. To, co je vhodné pro jednoho, druhému sedět nemusí, a přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém. Postupy a směsi, které používám, jsou prověřeny staletími zkušeností, proto fungují. Tradiční terapie doplňuji moderními poznatky a metodami.

Zaměřuji se především na celkovou harmonizaci organismu, na podpůrnou terapii obezity, akné, nespavosti, trávicích či střevních potíží, psychické nestability, očistu od gynekologických kandidóz, pomoc při menstruačních problémech, migrénách a dalších zdravotních neduhů.

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz.

Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je tradiční terapie dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár týdnech.

Cílem praktiků tradiční medicíny je změnit lidské návyky a myšlení v rámci prosazování zdravého životního stylu, zaujetí pozitivního postoje vlivem správného stravování, cvičení, vhodné duševní aktivity a koordinace vlivů okolního prostředí na náš zdravotní stav. V klinické praxi kladou terapeuti důraz na přesnou diagnózu a rozbor příznaků. Vyhledávají skutečné příčiny potíží a následně je léčí. Právě díky globálnímu přístupu často vyléčí několik problémů současně, je však třeba být trpělivý.

A jak poznáte opravdového terapeuta? Bude k vám přistupovat jako k individualitě, kromě bylin a vhodných potravin vám nabídne i harmonizaci psychiky, doporučí změny životního stylu přímo pro vaši osobnost, po seznámení se s vaším problémem objedná byliny upravené konkrétně pro vás, nezatíží vás příliš a uleví vám.

Přes toto všechno nemůže nikdy tradiční terapie nahradit západní lékařskou odbornou léčbu. Veškeré informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz berte prosím jako osobní názor a ne jako vědecky podložená, schválená a orazítkovaná fakta. Dle platných legislativních norem by vám špatná interpretace a laický přístup mohl ublížit. Rozhodnutí, jak investovat do svého zdraví a jak zlepšit svou kondici a mít více radosti ze života, je jen na vás.

Sdílet článek na:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *