Čím sladit, když ne cukrem? Možností je mnoho, ale…

Bílý cukr prokazatelně škodí a v ideálním případě bychom ho neměli konzumovat vůbec. Říká se, že cukr je bílý jed. Přesto, že o škodlivosti cukru každý ví, velmi těžko se mu odolává. Důvodem je nejen jeho chuť a snadná dostupnost, ale také zvyk a závislost.

Naprostá většina sladkostí obsahuje jednoduché cukry. Nejčastěji sacharózu (z cukrové řepy a cukrové třtiny), glukózu (náš základní zdroj energie – využívá inzulin a ukládá se pak v játrech a svalech) a fruktózu (ovocný cukr – všeobecně podporuje fruktóza vznik inzulinové rezistence, což v důsledku odporuje ukládání břišního tuku, které zvyšuje riziko vzniku cukrovky, nemocí srdce a metabolického syndromu). Je zřejmé, že sladkou chuť náš organismus potřebuje. Abychom měli sílu a vitalitu, potřebujeme hlavně složité sacharidy s pozvolným uvolňováním. Když má organismus dostatek sacharidů, nebaží po dalších, ani po bílém jedu – Jak se zbavit chuti na sladké. Ale každý je jiný a každý potřebuje jiné řešení, proto doporučuji osobní diagnostiku, na kterou se můžete objednat zde:

[contact-form-7 id=“9″ title=“Kontaktní formulář 1″]

Bílý cukr je možné nahradit. Nejpřirozenější sladidla jsou:

  • Ječmenný slad – ideální (Ječmen ochlazuje)
  • Ovoce (fruktóza – může se jíst každý den, ale v takovém množství, aby nerozkolísala inzulin, tedy opatrně!)
  • Přírodní sirupy (rýžový, datlový, javorový – mají přijatelné množství fruktózy)
  • Med (tvoří ho fruktóza i glukóza, vhodnější je nepasterizovaný)
  • Stevie (obsahuje glykosidy a žádnou glukózu, fruktózu ani sacharózu, ale je pro organismus matoucí, protože chutná sladce, ale nedodává sacharidy, je tak ideální pro diabetiky)
  • Melasa (vzniká při výrobě cukru z cukrové třtiny, obsahuje 20 % cukru)
  • Kokosový cukr (je výrazně sladivý a kalorický, ale obsahuje spoustu důležitých látek)
  • Yacon sirup (nezvyšuje hladinu glukózy v krvi, proto je vhodný pro diabetiky i při dietě)
  • Rapadura (sušená třtinová šťáva)

Jak je uvedeno výše, velmi vhodný je ke slazení sladový sirup (sladěnka). Nedoporučuje se ale v horkých dnech, protože zahřívá. Sladový výtažek z naklíčeného ječmene – sladu je přírodní sladidlo bez jakýchkoli konzervačních přípravků. Jedná se o oblíbené sladidlo v makrobiotické kuchyni. Výtažky vznikají ze sladiny, což je vlastně rozemletý slad vlastní výroby pečlivě povařený v pitné vodě. Sladina se nakonec zahušťuje v technologicky unikátních odparkách, kdy je dosaženo vření a odpaření vody už při teplotě kolem 45 °C, která nepoškozuje hlavní složku výtažku – cukr sladový neboli maltózu – karamelizací. Sladový sirup je bohatým zdrojem vitaminů řady B, niacinu a stopových prvků.

Touhu po sladkostech je třeba zahnat přirozeně sladkými potravinami, jako je máslo, mléko, ovoce, obilí… – v přiměřeném množství udržuje člověka fyzicky i psychicky a duchovně ve středu, umožňuje rychlý duchovní vývoj, dává veselou mysl, selský rozum. Nezdravá sladká chuť buduje tukovou tkáň, zvlhčuje a způsobuje nadváhu i obezitu.

O dalších možnostech, jak si osladit život, si přečtěte v textech v kategorii „Články“. A pokud se chcete zbavit i dalších chutí, kromě osobní diagnostiky vyzkoušejte i tyto tipy ZDE.

Ráda Vám doporučím byliny a stravu přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.

Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. To, co je vhodné pro jednoho, druhému sedět nemusí, a přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém. Postupy a směsi, které používám, jsou prověřeny staletími zkušeností, proto fungují. Tradiční terapie doplňuji moderními poznatky a metodami.

Zaměřuji se především na celkovou harmonizaci organismu, na podpůrnou terapii obezity, akné, nespavosti, trávicích či střevních potíží, psychické nestability, očistu od gynekologických kandidóz, pomoc při menstruačních problémech, migrénách a dalších zdravotních neduhů.

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz.

Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je tradiční terapie dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár týdnech.

Cílem praktiků tradiční medicíny je změnit lidské návyky a myšlení v rámci prosazování zdravého životního stylu, zaujetí pozitivního postoje vlivem správného stravování, cvičení, vhodné duševní aktivity a koordinace vlivů okolního prostředí na náš zdravotní stav. V klinické praxi kladou terapeuti důraz na přesnou diagnózu a rozbor příznaků. Vyhledávají skutečné příčiny potíží a následně je léčí. Právě díky globálnímu přístupu často vyléčí několik problémů současně, je však třeba být trpělivý.

A jak poznáte opravdového terapeuta? Bude k vám přistupovat jako k individualitě, kromě bylin a vhodných potravin vám nabídne i harmonizaci psychiky, doporučí změny životního stylu přímo pro vaši osobnost, po seznámení se s vaším problémem objedná byliny upravené konkrétně pro vás, nezatíží vás příliš a uleví vám.

Přes toto všechno nemůže nikdy tradiční terapie nahradit západní lékařskou odbornou léčbu. Veškeré informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz berte prosím jako osobní názor a ne jako vědecky podložená, schválená a orazítkovaná fakta. Dle platných legislativních norem by vám špatná interpretace a laický přístup mohl ublížit. Rozhodnutí, jak investovat do svého zdraví a jak zlepšit svou kondici a mít více radosti ze života, je jen na vás.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *