Domácí zmrzlina bez cukru a mléka

Doma si můžete připravit lahodnou, zdravou, dietní zmrzlinu z nejrůznějšího ovoce, bez cukru i mléka. Stačí zvolit ty správné ingredience a budete překvapeni výtečnou lahůdkou za pár korun a bez chemie.

Základem je ovoce. K ovoci můžete přidat tvaroh, šlehačku, jogurt, nebo když nechcete mléčné výrobky (většina lidí špatně snáší kombinaci kravího mléka a ovoce, je lepší se této kombinaci vyhýbat, v mnoha výživových směrech patří mezi zakázané kombinace) tak je nahradíte třeba arašídovým máslem, kokosovým mlékem, sojovým jogurtem, mandlovou smetanou apod. K dochucení se hodí oříšky, semínka, kakao, javorový sirup, stevie a další dobroty.

Tipy na 6 chutných domácích zmrzlin:

  1. Dva banány nakrájejte na kolečka, přidejte hrst nakrájených jahod a nechejte přes noc v mrazáku. Druhý den vše rozmixujte, přidejte dvě lžíce smetany a opět mixujte, dokud se vše nespojí do hladkého krému. Dejte do mrazáku, dokud krém neztuhne.
  2. Tři nakrájené, zmrzlé banány rozmixujte, přidejte šťávu z jednoho malého citronu a dochuťte vanilkovým luskem, mandlovým máslem a nadrcenými oříšky. Vložte do mrazáku.
  3. Rozmixujte jahody na pyré, přidejte jogurt a trochu javorového sirupu. Promíchejte, naplňte formičky a nechejte zamrazit.
  4. Smíchejte rozdrcené zmrzlé banány s hrstkou zmrzlých borůvek, třemi lžícemi mandlového másla a šesti rozemletými datlemi. Rozmixujte a zamrazte.
  5. Rozvařte dva datle, přidejte dvě lžíce kokosového mléka, vrchovatou lžičku kakaového prášku a zmrzlé zralé banány. Vše rozmixujte a dejte do formiček a do mrazáku.
  6. Dva tvarohy (celkem 500 g) smíchejte se 150 g bílého jogurtu. Mražené ovoce podle chuti (třeba broskve, pomeranče nebo maliny s borůvkami) rozmixujte v mixéru. Směs řádně vyšlehejte a dejte do mrazáku.

Aby se ze zmrzliny nestala dřeň, je potřeba ji míchat. Můžete použít zmrzlinovač, který se o dostatečné načechrání hmoty postará. Nebo musíte směs řádně promíchávat ručně. A abyste nemuseli složitě a dlouho promíchávat připravenou hmotu, je ideální vytvořit směs z části zmrzlého ovoce (proto se dává nakrájený banán na několik hodin do mrazáku, případně se do hmoty přidají zmrzlé borůvky apod.

Ani se zdravou zmrzlinou to není dobré přehánět. Zmrzliny a ledové nápoje totiž výrazně oslabují trávení. Navíc chladná energie stahuje tělo, což může vyvolat zadržování tekutin (potu a horka) uvnitř organismu.

Jaké potraviny nás ochladí a jsou ideální pro konzumaci v létě, se dočtete v dalších textech v kategorii „Články“.

Jsme rádi, že vás naše články inspirují, ale prosíme o jejich nekopírování. Děkujeme.

Ráda Vám doporučím byliny a stravu přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.

Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. To, co je vhodné pro jednoho, druhému sedět nemusí, a přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém. Postupy a směsi, které používám, jsou prověřeny staletími zkušeností, proto fungují. Tradiční terapie doplňuji moderními poznatky a metodami.

Zaměřuji se především na celkovou harmonizaci organismu, na podpůrnou terapii obezity, akné, nespavosti, trávicích či střevních potíží, psychické nestability, očistu od gynekologických kandidóz, pomoc při menstruačních problémech, migrénách a dalších zdravotních neduhů.

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz.

Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je tradiční terapie dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár týdnech.

Cílem praktiků tradiční medicíny je změnit lidské návyky a myšlení v rámci prosazování zdravého životního stylu, zaujetí pozitivního postoje vlivem správného stravování, cvičení, vhodné duševní aktivity a koordinace vlivů okolního prostředí na náš zdravotní stav. V klinické praxi kladou terapeuti důraz na přesnou diagnózu a rozbor příznaků. Vyhledávají skutečné příčiny potíží a následně je léčí. Právě díky globálnímu přístupu často vyléčí několik problémů současně, je však třeba být trpělivý.

A jak poznáte opravdového terapeuta? Bude k vám přistupovat jako k individualitě, kromě bylin a vhodných potravin vám nabídne i harmonizaci psychiky, doporučí změny životního stylu přímo pro vaši osobnost, po seznámení se s vaším problémem objedná byliny upravené konkrétně pro vás, nezatíží vás příliš a uleví vám.

Přes toto všechno nemůže nikdy tradiční terapie nahradit západní lékařskou odbornou léčbu. Veškeré informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz berte prosím jako osobní názor a ne jako vědecky podložená, schválená a orazítkovaná fakta. Dle platných legislativních norem by vám špatná interpretace a laický přístup mohl ublížit. Rozhodnutí, jak investovat do svého zdraví a jak zlepšit svou kondici a mít více radosti ze života, je jen na vás.

Sdílet článek na:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *