Jak na druhých poznáte potíže s játry

Dobře pracující játra dodávají člověku vytrvalost a pohodu, související harmonický žlučník pak také odvahu.

Porucha ve smyslu energetické plnosti jater a žlučníku vede k tvrdohlavosti, puntičkářství, ale také zbrklosti. Prázdnotu jater naopak poznáte podle sklonu k nepořádnosti, nesystematičnosti a snadné změně názorů.

Deprese, která má původ v játrech, se obvykle pozná podle přepracovanosti. Člověk s přetíženými játry upadne do deprese z přepracování velmi snadno.

Může ale také dojít ke kombinaci více poruch. Např. ledvinová úzkost po spojení s jaterní agresivitou dává vzniknout žárlivosti. Chorobnou žárlivostí často trpí alkoholici, kteří si dlouhodobě ničí játra a ledviny.

Jaterní agrese se někdy spojí i se srdečním ohněm. V tu chvíli už osoba nejen vyhrožuje a nadává, ale také koná.

Člověk s porušenou rovnováhou jaterního okruhu bývá štíhlý, hranatý a vrásčitý. Oči mívá blíže u sebe, mezi obočím má hlubokou vrásku. Ruce drží často zkřížené na hrudníku, ramena vytažená a bojovně vysunutá dopředu. Bývá netrpělivý, slova krátce odsekává. Je sebevědomý, sebejistý a je dobrý organizátor. Drží se zpříma.

Obtížně se vciťuje do problémů jiných, spíše má tendenci ke vztahovačnosti. Mívá sny plné násilí a bývá cholerický.

Charakteristický je podle MUDr. Josefa Jonáše spěch, sebekontrola a zaťaté zuby.

Neustálá snaha o sebekontrolu, sebeovládání a kontrolu hněvu i emocí je nejsilnějším znakem při rozpoznávání poruchy v játrech. Jakmile vnitřní napětí přeroste únosnou míru, dojde k výbuchu agrese.

Takový člověk má mnoho problémů sám se sebou a nemá prostor se věnovat druhým nebo dětem. Ty jsou pak nepochopené, uzavřené a neuspokojené. Emoční nevyváženost významně ovlivňuje okolí. Vztahy mezi lidmi jsou nejdůležitějším atributem v lidském vývoji.

Pokud jsou játra v harmonii, je jejich nositel trpělivý, hloubavý a systematický.  Má tendenci k úspěšnosti a spořádanosti. Každý postižený orgán přetváří psychiku jinak.

Jak pomoct játrům a své psychice jsme psali dalších textech, najdete je v kategorii „Články“.

Jsme rádi, že vás naše články inspirují, ale prosíme o jejich nekopírování. Děkujeme.

Ráda Vám doporučím byliny a stravu přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.

Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. To, co je vhodné pro jednoho, druhému sedět nemusí, a přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém. Postupy a směsi, které používám, jsou prověřeny staletími zkušeností, proto fungují. Tradiční terapie doplňuji moderními poznatky a metodami.

Zaměřuji se především na celkovou harmonizaci organismu, na podpůrnou terapii obezity, akné, nespavosti, trávicích či střevních potíží, psychické nestability, očistu od gynekologických kandidóz, pomoc při menstruačních problémech, migrénách a dalších zdravotních neduhů.

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz.

Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je tradiční terapie dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár týdnech.

Cílem praktiků tradiční medicíny je změnit lidské návyky a myšlení v rámci prosazování zdravého životního stylu, zaujetí pozitivního postoje vlivem správného stravování, cvičení, vhodné duševní aktivity a koordinace vlivů okolního prostředí na náš zdravotní stav. V klinické praxi kladou terapeuti důraz na přesnou diagnózu a rozbor příznaků. Vyhledávají skutečné příčiny potíží a následně je léčí. Právě díky globálnímu přístupu často vyléčí několik problémů současně, je však třeba být trpělivý.

A jak poznáte opravdového terapeuta? Bude k vám přistupovat jako k individualitě, kromě bylin a vhodných potravin vám nabídne i harmonizaci psychiky, doporučí změny životního stylu přímo pro vaši osobnost, po seznámení se s vaším problémem objedná byliny upravené konkrétně pro vás, nezatíží vás příliš a uleví vám.

Přes toto všechno nemůže nikdy tradiční terapie nahradit západní lékařskou odbornou léčbu. Veškeré informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz berte prosím jako osobní názor a ne jako vědecky podložená, schválená a orazítkovaná fakta. Dle platných legislativních norem by vám špatná interpretace a laický přístup mohl ublížit. Rozhodnutí, jak investovat do svého zdraví a jak zlepšit svou kondici a mít více radosti ze života, je jen na vás.

Sdílet článek na:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *