Nejen střevní chřipku vyléčí škrob kuzu

Bílý škrob kuzu (kudzu) pochází z drceného sušeného kořene révy a má skutečně mocné účinky. Věhlasný je především pro zklidňující účinky na trávicí systém, kdy ulevuje od žaludečních potíží, uklidňuje žaludek, ochlazuje a úspěšně léčí většinu typů střevní chřipky či průjmů.

Další účinky kuzu (kudzu):

 • zmírňuje překyselení
 • snižuje horečku
 • posiluje nervový systém (zvyšuje hladinu serotoninu a dopaminu v mozku)
 • stabilizuje krevní tlak a srdeční činnost
 • hojí zánětlivé procesy v organismu
 • tiší migrénu
 • detoxikuje játra a tím řeší všechny potíže související s játry
 • zlepšuje projevy menopauzy
 • stabilizuje krevní tlak
 • mírní podrážděnost a agresivitu
 • zklidňuje hyperaktivní i autistické děti

Aby toho nebylo málo, tak kuzu (kudzu) také snižuje chuť k jídlu a tím pomáhá při redukci váhy. Zatímco v Japonsku se kořen kuzu (kudzu) používá hlavně v tradiční čínské medicíně na léčbu jater a zažívání, v USA proslul díky schopnosti léčit závislost na alkoholu i jiných drogách. Kuzu (kudzu) totiž snižuje chuť na alkohol a vyrovnává hormonální hladiny rozhozené v důsledku užívání alkoholu a drog. Při užívání kořene kuzu (kudzu) postupně dochází ke snižování dávek alkoholu a mizení nežádoucích a abstinenčních účinků.

Podle odborníků stojí za úspěchem kuzu (kudzu) v boji s alkoholem jeho schopnost brzdit rozklad alkoholu na acetaldehyd a vznik kyseliny octové. Příznivé účinky suchého extraktu kořene kuzu (kudzu) ale spočívají nejen v postupném snižování tvorby acetaldehydu, ale i zmírňování obtížných projevů jako je červenání obličeje, nevolnost, zvracení, bolesti hlavy, a také projevů abstinence jako je zvýšené pocení, strach, třesy atd.

V domácnosti můžete kuzu (kudzu) použít k zahušťování omáček, polévek, pudingů. Při zahušťování výrazně nezmění původní chuť pokrmu. Kuzu (kudzu) škrob je bílý prášek připomínající křídu. Je třeba ho rozmělnit ve studené vodě a asi minutu až dvě povařit. Pro zlepšení chuti můžete uvařené kuzu (kudzu) smíchat s ovocným čajem.

Další rady, tipy a doporučení najdete v sekci „Články“ – Byliny, potraviny, doplňky

Jsme rádi, že vás naše články inspirují a obohacují, ale prosíme – nekopírujte je. Děkujeme.

Ráda Vám doporučím byliny a stravu přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.

Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. To, co je vhodné pro jednoho, druhému sedět nemusí, a přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém. Postupy a směsi, které používám, jsou prověřeny staletími zkušeností, proto fungují. Tradiční terapie doplňuji moderními poznatky a metodami.

Zaměřuji se především na celkovou harmonizaci organismu, na podpůrnou terapii obezity, akné, nespavosti, trávicích či střevních potíží, psychické nestability, očistu od gynekologických kandidóz, pomoc při menstruačních problémech, migrénách a dalších zdravotních neduhů.

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz.

Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je tradiční terapie dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár týdnech.

Cílem praktiků tradiční medicíny je změnit lidské návyky a myšlení v rámci prosazování zdravého životního stylu, zaujetí pozitivního postoje vlivem správného stravování, cvičení, vhodné duševní aktivity a koordinace vlivů okolního prostředí na náš zdravotní stav. V klinické praxi kladou terapeuti důraz na přesnou diagnózu a rozbor příznaků. Vyhledávají skutečné příčiny potíží a následně je léčí. Právě díky globálnímu přístupu často vyléčí několik problémů současně, je však třeba být trpělivý.

A jak poznáte opravdového terapeuta? Bude k vám přistupovat jako k individualitě, kromě bylin a vhodných potravin vám nabídne i harmonizaci psychiky, doporučí změny životního stylu přímo pro vaši osobnost, po seznámení se s vaším problémem objedná byliny upravené konkrétně pro vás, nezatíží vás příliš a uleví vám.

Přes toto všechno nemůže nikdy tradiční terapie nahradit západní lékařskou odbornou léčbu. Veškeré informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz berte prosím jako osobní názor a ne jako vědecky podložená, schválená a orazítkovaná fakta. Dle platných legislativních norem by vám špatná interpretace a laický přístup mohl ublížit. Rozhodnutí, jak investovat do svého zdraví a jak zlepšit svou kondici a mít více radosti ze života, je jen na vás.

Sdílet článek na:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *