Otoky nohou = potíže se slezinou a ledvinami

Otoky nohou trápí zejména ženy, a to především v létě. Otékající a ztěžklé nohy jsou přitom velmi častým problémem i mužů.

Lidé si často stěžují na pocit napětí a tíhy v dolních končetinách, zejména večer a v horku. Lékaři vědí, že počáteční pocit ztěžklých nohou může přejít v otoky kolem kotníků a pak až k tomu, že kůže na nohou tmavne a tvrdne. A další fází mohou být bércové vředy, strašák mnoha starších lidí. Neléčené a přecházené otoky nohou mnohdy vedou k chronické žilní nedostatečnosti, tedy ke křečovým žílám. Jde o dlouhodobé onemocnění, které se bez léčení s přibývajícím věkem zhoršuje. Trpí jim až padesát procent lidí, přitom ženy dvakrát častěji než muži.

Nejčastěji jsou na vině ledviny, které pokud nepracují správně, zadržují v těle tekutiny. Stejně tak dochází k zadržování soli. Pokud nepracují játra, přestanou tvořit bílkovinu, která drží tekutinu v cévách a ta pak uniká do okolních tkání a způsobuje otok. Otoky kolem kotníků ale také mohou být jedním z projevů vysokého krevního tlaku nebo bradykardie (pomalého srdečního tepu).

Podle tradiční čínské medicíny obvykle stojí za otoky dolních končetin nedostatek celkového yangu v těle, zejména nedostatek yangu sleziny a také oslabená slezina i ledviny.

Kromě posílení sleziny a ledvin prospěje končetinám sport, procházky, sprcha i pohodlná obuv.

První pomoc poskytne také medicinální houba Polyporus neboli choroš oříš (Polyporus umbellatus), která je používána v tradiční čínské medicíně jako přírodní antibiotikum již více než tisíc let. Její antibakteriální účinky se osvědčily při použití jak na desinfekci zranění, tak na všeobecné posílení organismu. Polyporus obsahuje diuretické látky, které regulují průtok lymfy. Příznivě působí na slezinu, ledviny i močový měchýř.

Při otocích jsou prospěšné hořké potraviny, které vysušují vlhko (ale pozor – směrují energii dolů). Hořká chuť prospívá lidem pomalým, letargickým, vodnatým, vlhkým, obézním, ale také přehřátým a agresivním, u nichž dochází hořkou chutí ke zchlazení.

Konkrétní vhodné preparáty, bylinky a stravu přímo pro vás, vám doporučí zkušený terapeut. Všeobecně ale vlhko vysušuje: žito, kukuřice, fazole, celer, salát, dýně, kedlubna a vojtěška.

Další doporučení, rady a tipy najdete v sekci „Články“.

Jsme rádi, že vás naše články inspirují, ale prosíme o jejich nekopírování, děkujeme.

Ráda Vám doporučím byliny a stravu přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.

Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. To, co je vhodné pro jednoho, druhému sedět nemusí, a přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém. Postupy a směsi, které používám, jsou prověřeny staletími zkušeností, proto fungují. Tradiční terapie doplňuji moderními poznatky a metodami.

Zaměřuji se především na celkovou harmonizaci organismu, na podpůrnou terapii obezity, akné, nespavosti, trávicích či střevních potíží, psychické nestability, očistu od gynekologických kandidóz, pomoc při menstruačních problémech, migrénách a dalších zdravotních neduhů.

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz.

Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je tradiční terapie dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár týdnech.

Cílem praktiků tradiční medicíny je změnit lidské návyky a myšlení v rámci prosazování zdravého životního stylu, zaujetí pozitivního postoje vlivem správného stravování, cvičení, vhodné duševní aktivity a koordinace vlivů okolního prostředí na náš zdravotní stav. V klinické praxi kladou terapeuti důraz na přesnou diagnózu a rozbor příznaků. Vyhledávají skutečné příčiny potíží a následně je léčí. Právě díky globálnímu přístupu často vyléčí několik problémů současně, je však třeba být trpělivý.

A jak poznáte opravdového terapeuta? Bude k vám přistupovat jako k individualitě, kromě bylin a vhodných potravin vám nabídne i hramonizaci psychiky, doporučí změny životního stylu přímo pro vaši osobnost, po seznámení se s vaším problémem objedná byliny upravené konkrétně pro vás, nezatíží vás příliš a uleví vám.

Přes toto všechno nemůže nikdy tradiční terapie nahradit západní lékařskou odbornou léčbu. Veškeré informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz berte prosím jako osobní názor a ne jako vědecky podložená, schválená a orazítkovaná fakta. Dle platných legislativních norem by vám špatná interpretace a laický přístup mohl ublížit. Rozhodnutí, jak investovat do svého zdraví a jak zlepšit svou kondici a mít více radosti ze života, je jen na vás.

Sdílet článek na:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *