Slzovka vás zbaví otoků

Slzovka podporuje funkci sleziny, pomáhá trávení, léčí akné i jiné hnisavé procesy na kůži. Pomáhá také při otocích a bolestech svalů a kloubů. Umí toho ale daleko více!

V západní medicíně je slzovka ceněna zejména pro vysoký obsah aminokyselin, které jsou základní stavební jednotkou bílkovin, ze kterých je tvořena každá buňka lidského organismu. Slzovka má také vysoký obsah betakarotenu, vitamínů skupiny B, vitamínu C, draslíku, kalcia, hořčíku, železa, mědi, manganu, fosforu a zinku, a to v té nejlépe vstřebatelné a zpracovatelné podobě.

Celostní medicína považuje slzovku za potravinu, která dokáže změkčovat a zvláčňovat. Proto pomáhá uvolňovat živočišné tuky a zatuhlá ložiska škodlivin z organismu.

Slzovka obecná (jobovy slzy) se používá při:

  • detoxikaci organismu
  • celkovém zahlenění
  • zánětech močového měchýře (je močopudná)
  • otocích, bolestech svalů a kloubů způsobených vlhkostí a větrem
  • problémech s ekzémy a záněty kůže (lupenka, akné, růžovka, bércové vředy apod.)
  • střevních parazitech
  • kašovité stolici a průjmu
  • kašli a po respiračních nemocech na odhlenění
  • léčbě zhoubných nádorů
  • na otoky nohou i celého těla.

Slzovka je jednoletá tropická obilnina z čeledi lipnicovitých. Působí především na slezinu, která je oslabená a produkuje příliš mnoho hlenu. Škodlivý hlen umí slzovka vyloučit z těla a vysušit. Její sladká a mdlá chuť, mírně chladná (vyrovnaná a lehká) povaha a tropismus ke slezině, plicím a žaludku způsobují, že je na oslabenou slezinu tím nejlepším prostředkem.

Dlouhodobé bezdůvodné užívání slzovky (případně užívání se špatnou indikací) ale může oslabit ledviny! Poraďte se proto o jejím dlouhodobém užívání s kvalitním terapeutem. Nadměrné užívání slzovky se projeví suchou kůží, suchem v ústech a vysušenými plícemi. Kontraindikována je slzovka v těhotenství, protože vysušuje i děložní sliznici.

Dlouhodobé testy prokázaly účinnost slzovky při léčbě alergií, při léčbě endokrinních poruch díky schopnosti rostliny snižovat hladiny hormonů progesteronu a testosteronu (bolestivé menstruační symptomy se snížily o celých 90 procent, což byl mnohem lepší výsledek než u skupiny, u které se podávaly léky na předpis) i při léčbě žaludečních vředů. Testy také prokázaly velký úspěch slzovky při hubnutí. Obézním myším byly injekčně vstřikovány extrakty ze slzovky po dobu čtyř týdnů a při porovnání s kontrolní skupinou se přišlo na to, že myši živené extraktem ztrácely nadbytečná kila, snížil se jejich příjem potravy, obsah jejich tělesného tuku, hmotnost tukové tkáně a hladiny cholesterolu a triglyceridů. Uvedl to výzkum publikovaný v roce 2004 v časopise „Life Sciences“. Díky svému složení pomáhá slzovka trávit tuky a má i blahodárný vliv na celulitidu.

Jak dále podpořit zdravé hubnutí si můžete přečíst v dalších textech v kategorii „Články“ – Diety, hubnutí, trávení, diabetes

Jsme rádi, že vás naše články inspirují a obohacují, ale prosíme o jejich nekopírování. Děkujeme.

Ráda Vám doporučím byliny a stravu přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.

Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. To, co je vhodné pro jednoho, druhému sedět nemusí, a přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém. Postupy a směsi, které používám, jsou prověřeny staletími zkušeností, proto fungují. Tradiční terapie doplňuji moderními poznatky a metodami.

Zaměřuji se především na celkovou harmonizaci organismu, na podpůrnou terapii obezity, akné, nespavosti, trávicích či střevních potíží, psychické nestability, očistu od gynekologických kandidóz, pomoc při menstruačních problémech, migrénách a dalších zdravotních neduhů.

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz.

Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je tradiční terapie dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár týdnech.

Cílem praktiků tradiční medicíny je změnit lidské návyky a myšlení v rámci prosazování zdravého životního stylu, zaujetí pozitivního postoje vlivem správného stravování, cvičení, vhodné duševní aktivity a koordinace vlivů okolního prostředí na náš zdravotní stav. V klinické praxi kladou terapeuti důraz na přesnou diagnózu a rozbor příznaků. Vyhledávají skutečné příčiny potíží a následně je léčí. Právě díky globálnímu přístupu často vyléčí několik problémů současně, je však třeba být trpělivý.

A jak poznáte opravdového terapeuta? Bude k vám přistupovat jako k individualitě, kromě bylin a vhodných potravin vám nabídne i harmonizaci psychiky, doporučí změny životního stylu přímo pro vaši osobnost, po seznámení se s vaším problémem objedná byliny upravené konkrétně pro vás, nezatíží vás příliš a uleví vám.

Přes toto všechno nemůže nikdy tradiční terapie nahradit západní lékařskou odbornou léčbu. Veškeré informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz berte prosím jako osobní názor a ne jako vědecky podložená, schválená a orazítkovaná fakta. Dle platných legislativních norem by vám špatná interpretace a laický přístup mohl ublížit. Rozhodnutí, jak investovat do svého zdraví a jak zlepšit svou kondici a mít více radosti ze života, je jen na vás.

Sdílet článek na:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *