Smoothie může i velmi škodit – obzvlášť v zimě

Smoothie je nápoj připravovaný z rozmixovaného syrového ovoce nebo zeleniny, případně obsahuje i další složky jako je mléko, jogurt, ořechy, vločky a podobně. Pozitivní je, že smoothie oproti klasickým džusům či šťávám obsahuje celé plody včetně slupky. Navíc je obvykle snadno stravitelné a organismus umí obsažené látky lépe využít.

Do smoothie můžete vpašovat i suroviny, které nejsou chuťově příliš lahodné, ale za to velmi zdravé. To je výhoda především u dětí, které nechtějí jíst zeleninu.

Nevýhodou smoothie může být vysoká koncentrace ovocného cukru a vlákniny. Přemíra jakéhokoli cukru je škodlivá. A ve šťávě či smoothie do sebe dostaneme cukrovou bombu. Nadbytek vlákniny zase může přivodit žaludeční obtíže a koliky.

Podle tradiční čínské medicíny je syrová strava převážně chladná a osvěžující, velice pročišťující, vlhká a její jednostranné konzumování vede k oslabení energie sleziny. Proto lidé, kteří se delší dobu stravují čistě raw, mohou dle TČM trpět pocity chladu, zahleněním, přetížením, únavou a vyčerpáním, bolestmi břicha, nechutenstvím a nadýmáním po jídle.

Proto platí pro pití smoothie několik zásad

  • Nepijte smoothie ráno na lačno
  • Smoothie berte jako doplněk, ne hlavní jídlo
  • V zimě se všeobecně vyhýbejte syrové zelenině
  • Do smoothie přidávejte byliny pro posilnění trávení

Co prospívá slezině a celkovému trávení, najdete v dalších textech v kategorii „Články“ –  Trávení, hubnutí, diety

Ráda Vám doporučím byliny a stravu přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.

Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. To, co je vhodné pro jednoho, druhému sedět nemusí, a přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém. Postupy a směsi, které používám, jsou prověřeny staletími zkušeností, proto fungují. Tradiční terapie doplňuji moderními poznatky a metodami.

Zaměřuji se především na celkovou harmonizaci organismu, na podpůrnou terapii obezity, akné, nespavosti, trávicích či střevních potíží, psychické nestability, očistu od gynekologických kandidóz, pomoc při menstruačních problémech, migrénách a dalších zdravotních neduhů.

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz.

Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je tradiční terapie dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár týdnech.

Cílem praktiků tradiční medicíny je změnit lidské návyky a myšlení v rámci prosazování zdravého životního stylu, zaujetí pozitivního postoje vlivem správného stravování, cvičení, vhodné duševní aktivity a koordinace vlivů okolního prostředí na náš zdravotní stav. V klinické praxi kladou terapeuti důraz na přesnou diagnózu a rozbor příznaků. Vyhledávají skutečné příčiny potíží a následně je léčí. Právě díky globálnímu přístupu často vyléčí několik problémů současně, je však třeba být trpělivý.

A jak poznáte opravdového terapeuta? Bude k vám přistupovat jako k individualitě, kromě bylin a vhodných potravin vám nabídne i hramonizaci psychiky, doporučí změny životního stylu přímo pro vaši osobnost, po seznámení se s vaším problémem objedná byliny upravené konkrétně pro vás, nezatíží vás příliš a uleví vám.

Přes toto všechno nemůže nikdy tradiční terapie nahradit západní lékařskou odbornou léčbu. Veškeré informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz berte prosím jako osobní názor a ne jako vědecky podložená, schválená a orazítkovaná fakta. Dle platných legislativních norem by vám špatná interpretace a laický přístup mohl ublížit. Rozhodnutí, jak investovat do svého zdraví a jak zlepšit svou kondici a mít více radosti ze života, je jen na vás.

Sdílet článek na:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *