Výchova dětí bývá složitá – zkuste byliny a změnu stravy

Nikdo přesně neví, co má na výchovu zásadní a určující vliv. Zřejmě se jedná o shluk spousty faktorů – geny, sociální prostředí, výchova, zásadní prožitky i strava nebo už jen samotný porod.

Kdo může za to, jací jsme? Co určuje naše chování? Rodiče, okolí, jídlo, geny? Říkává se, že naprosto zásadní jsou ve vývoji člověka první roky života. Že to všechno záleží strašně moc na rodičích. Z toho může mít nejedna maminka skutečnou fobii. Jak vychovat dítě? Přitom již v kolébce se ukazuje, že každé dítě má svůj osobitý charakter a povahu.

Mnoho rodičů se stále častěji cítí provinile. Stydí se, že se jim nechce jezdit s autíčky, že je nebaví číst pohádky, že je nudí omalovánky… Maminkám je až trapně, když neudrží nervy na uzdě a bezbrannou bytost hystericky seřvou či zbijí. Moderní rodič je v zajetí spousty pouček a navíc je na něj vyvíjen extrémní tlak. Předpokládá se, že rodič musí být harmonický, moudrý a láskyplný. Jenže není – a ani být nemůže…

Některé věci přitom již přijímáme automaticky. Je jasné, že dítě, kterému čtete často pohádky, bude mít lepší vyjadřovací schopnosti, než dítě, kterému nikdo nečte. Je také jasné, že plíce dítěte v nekuřácké domácnosti budou fungovat lépe, než plíce silných kuřáků. Podstatných je ale i mnoho dalších faktorů. Některé události, které se odehrávají mimo náš dozor, mohou dítě poznamenat navěky, aniž byste tomu mohli zabránit. Dítě třeba může být svědkem vážné autonehody, může ve škole zažít šikanu, může prožít tisíce situací, které ovlivní jeho charakter. Důležité je řešit vše co nejdříve. Jak je důležité najít v sobě lásku a otevřít se, popisuji v knize „Mějte pohádkový život„. Poskytuji také poradenství ohledně výchovy, objednat se můžete zde:

Psychologové se přitom stále více přiklánějí k názoru, že největší podíl na našem chování a stylu života mají geny. Vědci tento fakt zkoumají především u sourozenců, kteří byli adoptováni do různých rodin. Je běžné, že přestože jsou nějaká trojčata rozdělena a vychovávána ve zcela odlišném prostředí, přesto pak mají v dospělosti podobné zájmy, povahu a způsob života. Jeden je sice právník, druhý taxikář a třetí učitel, ale jsou si až neuvěřitelně podobní. Pokud by byl vliv rodiny a výchovy opravdu tak silný a zásadní, nevlastní sourozenci adoptovaní do téže rodiny by se měli ve svých schopnostech, charakteru a temperamentu podobat. Jenže výzkumy nic takového nedokládají. Naopak, vypadá to, že dva adoptivní nevlastní sourozenci vyrůstající ve stejné rodině si nejsou o nic podobnější než dva náhodně vylosovaní lidé.

Neznamená to ovšem, že bychom měli rezignovat na výchovu. Psychické a fyzické týrání je samozřejmě tím nehorším, co může dítě prožívat. Ve výchově je ale dobré trochu polevit. Uvědomit si, co dítě baví, co ho naplňuje a to pak rozvíjet. Nyní je to často naopak. Dítě umí výborně kreslit a číst, ale nejde mu zeměpis a tělocvik. Proč takové dítě mučíte neustálým učením zeměpisu a tělesným cvičením? Proč raději nerozvíjíte jeho přirozenost, tedy kreslení a čtení? Stále více odborníků doporučuje rozvíjet u dětí jejich vrozené talenty.

Pokud se váš potomek i přes vaši snahu (či bohužel i neschopnost – není se za co stydět, možná máte sami se sebou tolik práce a starostí, že hold výchovu nezvládáte, pak je samozřejmě ideální navštívit odborného psychologa) nevyvíjí příliš dobře (může být agresivní, apatický, často nemocný, špatně spát, být zapomnětlivý či ustrašený), zkuste mu ve vývoji pomoci bylinami a správnou stravou.

Dle tradiční čínské medicíny je možné psychiku výrazně ovlivnit a pracovat na ní. Vhodnými prostředky jsou byliny, vhodné jídlo, akupunktura apod. Správnou cestu konzultujte se zkušeným terapeutem.

Podle TČM může strava i za dětskou agresivitu, strachy, pomočování, časté rýmy nebo ADHD syndromy. Omezením nekvalitní stravy včetně sladkostí se během pár týdnů dějí zázračné proměny v chování dítěte.

Při léčbě či podpoře dětí je ale vždy nutné zaměřit se také na rodiče. Rodina je propojený a provázaný systém, ve kterém se všichni mohou cítit dobře. Pro začátek mnohdy stačí společně stolovat, jít se projít, zakřičet si, zaskákat, zazpívat…

Tento text je velmi všeobecný. Další doporučení najdete v textech v kategorii „Články“ – Psychické problémy, psychoterapie

Ráda Vám doporučím byliny a stravu přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.

Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. To, co je vhodné pro jednoho, druhému sedět nemusí, a přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém. Postupy a směsi, které používám, jsou prověřeny staletími zkušeností, proto fungují. Tradiční terapie doplňuji moderními poznatky a metodami.

Zaměřuji se především na celkovou harmonizaci organismu, na podpůrnou terapii obezity, akné, nespavosti, trávicích či střevních potíží, psychické nestability, očistu od gynekologických kandidóz, pomoc při menstruačních problémech, migrénách a dalších zdravotních neduhů.

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz.

Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je tradiční terapie dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár týdnech.

Cílem praktiků tradiční medicíny je změnit lidské návyky a myšlení v rámci prosazování zdravého životního stylu, zaujetí pozitivního postoje vlivem správného stravování, cvičení, vhodné duševní aktivity a koordinace vlivů okolního prostředí na náš zdravotní stav. V klinické praxi kladou terapeuti důraz na přesnou diagnózu a rozbor příznaků. Vyhledávají skutečné příčiny potíží a následně je léčí. Právě díky globálnímu přístupu často vyléčí několik problémů současně, je však třeba být trpělivý.

A jak poznáte opravdového terapeuta? Bude k vám přistupovat jako k individualitě, kromě bylin a vhodných potravin vám nabídne i harmonizaci psychiky, doporučí změny životního stylu přímo pro vaši osobnost, po seznámení se s vaším problémem objedná byliny upravené konkrétně pro vás, nezatíží vás příliš a uleví vám.

Přes toto všechno nemůže nikdy tradiční terapie nahradit západní lékařskou odbornou léčbu. Veškeré informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz berte prosím jako osobní názor a ne jako vědecky podložená, schválená a orazítkovaná fakta. Dle platných legislativních norem by vám špatná interpretace a laický přístup mohl ublížit. Rozhodnutí, jak investovat do svého zdraví a jak zlepšit svou kondici a mít více radosti ze života, je jen na vás.

Sdílet článek na:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *