Za bolesti hlavy a migrény většinou může potlačovaný vztek

Bolesti hlavy lze vyřešit vhodnou stravou a bylinkovými čaji. Původcem migrén je obvykle horkost a stísněnost jater. Aby se játra dostala do pohody, je třeba podpořit ledvinový yin, který játra ochladí a uvolní. Játrům také uleví posilnění srdce. Pokud srdce bude přijímat více energie, játra ráda odevzdají nahromaděný nadbytek.

Všeobecně proti migrénám pomáhají vývary z rýže a žita – více o doporučené stravě při migrénách čtěte zde. Dále je ale nutné rozlišit, o jakou bolest se jedná:

Bolest, která je největší po stranách hlavy, sestupuje po krku až k trapézovému svalu, je povrchového charakteru a člověk má pocit, že ho bolí vlasy = žlučník.

Bolest hluboká, uvnitř hlavy, při které bolí oči = játra.

Bolest v čele, jdoucí přes vrcholek hlavy až ke krční páteři = ledviny.

Bolest ve spánkové krajině, doprovázená pocitem na zvracení = žaludek.

Jednoznačně je ale nejčastěji za migrénou opakované potlačování vzteku, které vede k horku v dráze žlučníku. Proto se migrény u žen objevují mnohonásobně častěji (muži se vzteku zbavují přirozenou agresivitou).

Léčba migrény v tradiční čínské medicíně zahrnuje individuální konzultaci a následné nasazení bylinných preparátů. Obvykle se doporučuje vynechání mléčných výrobků a všech cukrů. Je také důležité hledat zdroj klidu a pokoje. Ženám se doporučuje dynamické cvičení pro odbourání stresu a negativních pocitů nahromaděných v těle.

O vhodné stravě při potížích se žlučníkem a játry jsme psali také v dalších textech, najdete je v kategorii „Články

Jsme rádi, že vás naše články inspirují, ale prosíme o jejich nekopírování. Děkujeme.

Ráda Vám doporučím byliny a stravu přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.

Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. To, co je vhodné pro jednoho, druhému sedět nemusí, a přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém. Postupy a směsi, které používám, jsou prověřeny staletími zkušeností, proto fungují. Tradiční terapie doplňuji moderními poznatky a metodami.

Zaměřuji se především na celkovou harmonizaci organismu, na podpůrnou terapii obezity, akné, nespavosti, trávicích či střevních potíží, psychické nestability, očistu od gynekologických kandidóz, pomoc při menstruačních problémech, migrénách a dalších zdravotních neduhů.

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz.

Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je tradiční terapie dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár týdnech.

Cílem praktiků tradiční medicíny je změnit lidské návyky a myšlení v rámci prosazování zdravého životního stylu, zaujetí pozitivního postoje vlivem správného stravování, cvičení, vhodné duševní aktivity a koordinace vlivů okolního prostředí na náš zdravotní stav. V klinické praxi kladou terapeuti důraz na přesnou diagnózu a rozbor příznaků. Vyhledávají skutečné příčiny potíží a následně je léčí. Právě díky globálnímu přístupu často vyléčí několik problémů současně, je však třeba být trpělivý.

A jak poznáte opravdového terapeuta? Bude k vám přistupovat jako k individualitě, kromě bylin a vhodných potravin vám nabídne i harmonizaci psychiky, doporučí změny životního stylu přímo pro vaši osobnost, po seznámení se s vaším problémem objedná byliny upravené konkrétně pro vás, nezatíží vás příliš a uleví vám.

Přes toto všechno nemůže nikdy tradiční terapie nahradit západní lékařskou odbornou léčbu. Veškeré informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz berte prosím jako osobní názor a ne jako vědecky podložená, schválená a orazítkovaná fakta. Dle platných legislativních norem by vám špatná interpretace a laický přístup mohl ublížit. Rozhodnutí, jak investovat do svého zdraví a jak zlepšit svou kondici a mít více radosti ze života, je jen na vás.

Sdílet článek na:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *