Kazivost zubů můžete zastavit masáží prstů u nohou

Zuby si nemusíte čistit – domnívají se někteří zastánci tradiční terapie. Za kazivostí zubů je podle nich obvykle skrytý problém v ledvinách a jejich dráze. Opožděný růst zubů ukazuje na oslabené ledviny (přesněji oslabenou esenci Ledvin – Shen Jing), suché zuby bez lesku naznačují zranění tekutin horkem (např. po vysokých horečkách), nebo nedostatek Yinu ledvin. Podobně také za křivé zuby mohou ledviny.

Dásně spadají spíše do oblasti žaludku. Jakmile je dráha přeplněná nadměrným horkem, dochází ke zdravotním problémům, i kdybychom si zuby čistili 10x denně. Krvácení zarudlých dásní tak podle tradiční medicíny má svou příčinu v horkosti až ohni žaludeční dráhy.

Dieteticky lze ledviny podpořit např. hrozny, fazolemi či kachním masem. Snížit horkost žaludku pomůže brokolice, hrušky, švestky či králičí maso.

Zubům prospěje čištění jedlou sodou, která eliminuje bakterie a pomáhá zastavit infekce dásní.

Zuby a kosti významně posílí čaj z přesličky, ovsa, mořských řas a lobelky. Prospěšná je také vojtěška a všeobecně veškeré rostliny bohaté na chlorofyl (zelená zelenina). Dásním prospívá konzumace kukuřice.

Nejen tradiční čínská medicína tvrdí, že zuby a ústy procházejí dráhy, po kterých v těle proudí životní energie. Dr. Reinhardt Voll, který ve 40. letech 20. století experimentoval s měřením elektrické vodivosti lidského těla, dospěl k jednoznačnému závěru: zatímco kůže je obecně velmi málo vodivá, existují na ní body, které vykazují odlišnou (větší) elektrickou vodivost. Tyto body téměř stoprocentně “shodou okolností” korespondují právě s “čínskými” energetickými drahami (meridiány).

A právě z těchto důvodů se zdá být zcela nevhodné vyplňovat zuby kovem. V ústech totiž díky plombám vzniká značné napětí a bludné elektrické proudy. Proto stále více odborníků doporučuje nahradit amalgám elektricky nevodivou “bílou” plombou.

Americký server Healthy Holistic Living dokonce tvrdí, že je teorie o bakteriích “žeroucích” nám zuby, mylná. Dr. Weston A. Price a další výzkumníci jsou přesvědčeni, že za zubními kazy jsou tyto tři faktory:

  • Nedostatek minerálů ve stravě.
  • Nedostatek v tucích rozpustných vitaminů (A, D, E, K) ve stravě.
  • Špatná vstřebatelnost živin z potravy skrze střeva – značně ovlivněná kyselinou fytovou.

Pokud v našem jídle po delší dobu chybějí vitaminy a minerály, nebo obsahuje vysoké procento fytátů (které jsou obsaženy v semenech, obilovinách, ořeších a zelenině), chemie krve a poměr vápníku a fosforu se destabilizují, což vede k demineralizaci kostí a zubů – a k zubnímu kazu.

Platí sice stará pravda, že cukr způsobuje zubní kaz, jenže se tak děje proto, že bílý cukr působí vyplavování minerálů z těla, ne proto, že by živil bakterie.

Průlomovou zkušenost s léčbou zubů má americká masérka Holly Tse, která si sama vyléčila zubní kaz. Jak říká, jako maminka na plný úvazek neměla na plombování zubů prostě čas.

Když se jí celý “neuvěřitelný” kousek podařil, napsala článek na téma “Jak uzdravit zuby přírodní cestou”. Říká v něm, že zkombinovala dietu s masáží prstů u nohou, na jejichž třetích článcích se nachází reflexologické body pro zuby a čelisti, a především začala odhodláním se vyléčit.

Jak posílit ledviny a tím i své kosti a zuby jsme psali v dalších textech v kategorii „Články“ – Bolesti, migrény, akutní potíže

Ráda Vám doporučím byliny a stravu přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.

Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. To, co je vhodné pro jednoho, druhému sedět nemusí, a přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém. Postupy a směsi, které používám, jsou prověřeny staletími zkušeností, proto fungují. Tradiční terapie doplňuji moderními poznatky a metodami.

Zaměřuji se především na celkovou harmonizaci organismu, na podpůrnou terapii obezity, akné, nespavosti, trávicích či střevních potíží, psychické nestability, očistu od gynekologických kandidóz, pomoc při menstruačních problémech, migrénách a dalších zdravotních neduhů.

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz.

Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je tradiční terapie dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár týdnech.

Cílem praktiků tradiční medicíny je změnit lidské návyky a myšlení v rámci prosazování zdravého životního stylu, zaujetí pozitivního postoje vlivem správného stravování, cvičení, vhodné duševní aktivity a koordinace vlivů okolního prostředí na náš zdravotní stav. V klinické praxi kladou terapeuti důraz na přesnou diagnózu a rozbor příznaků. Vyhledávají skutečné příčiny potíží a následně je léčí. Právě díky globálnímu přístupu často vyléčí několik problémů současně, je však třeba být trpělivý.

A jak poznáte opravdového terapeuta? Bude k vám přistupovat jako k individualitě, kromě bylin a vhodných potravin vám nabídne i harmonizaci psychiky, doporučí změny životního stylu přímo pro vaši osobnost, po seznámení se s vaším problémem objedná byliny upravené konkrétně pro vás, nezatíží vás příliš a uleví vám.

Přes toto všechno nemůže nikdy tradiční terapie nahradit západní lékařskou odbornou léčbu. Veškeré informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz berte prosím jako osobní názor a ne jako vědecky podložená, schválená a orazítkovaná fakta. Dle platných legislativních norem by vám špatná interpretace a laický přístup mohl ublížit. Rozhodnutí, jak investovat do svého zdraví a jak zlepšit svou kondici a mít více radosti ze života, je jen na vás.

Sdílet článek na:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *