Ředkev pomůže s trávením, horečkou i žlučníkem

Bílá ředkev prokazatelně rozpouští hleny, odstraňuje tuky a otoky, ničí plísně i bakterie, působí protizánětlivě, pomáhá při nachlazení a zvyšuje imunitu. Je plná vitamínu C, podporuje detoxikaci organismu a její enzymy napomáhají zdravému trávení. Také snižuje hladinu cholesterolu a chrání srdce.

Hlavním benefitem je její pozitivní vliv na žlučník. Je jedničkou v rozpouštění žlučníkových i ledvinových kamenů. Léčivé účinky na ledviny se projevují jejich účinnějším zpracováváním odpadu a díky tomu i vylučováním většího množství moči. To pomáhá jak zlepšit funkce ledvin, tak i léčit edém. Ředkev bílá pomáhá vylučovat toxiny ledvinami, játry, potními žlázami a zažívacími trakty. Odvar z bílé ředkve se užívá pro odvodnění. Stačí nastrouhanou bílou ředkev krátce povařit a několik dní popíjet – nesmí se užívat déle než týden, pak je třeba dát několik dní pauzu.

Nápoj pro snížení horečky
Půl hrnku nastrouhané bílé ředkve smíchejte s polévkovou lžící sójové omáčky a čtvrtinou čajové lžičky nastrouhaného zázvoru. Přelijte horkým tříletým čajem, zamíchejte a pijte, dokud je nápoj teplý.

Nápoj pro podporu vylučování
Půl hrnku nastrouhané bílé ředkve přeceďte hustou gázou – získáte tak čistou šťávu. Smíchejte dvě polévkové lžíce této šťávy se šesti polévkovými lžícemi teplé vody se špetkou soli. Tuto směs přiveďte k varu a krátce povařte. Nápoj pijte pouze jednou denně. Nepokračujte déle než tři za sebou následující dny. Nápoj nikdy nepijte syrový, vždy pouze převařený.

Strouhaná ředkev pro lepší trávení
Nastrouhejte čerstvou bílou ředkev a pokropte ji několika kapkami sójové omáčky. Konzumujte přibližně jednu polévkovou lžíci denně. Použít můžete i klasickou červenou ředkvičku nebo černou ředkev.

Smažené ředkvové placky
Oloupanou ředkev nakrájejte na plátky, osolte, opepřete, pokapejte sójovou omáčkou a restujte z obou stran na másle. Před podáváním posypte nasekanou pažitkou.

Ředkvová specialita
Do kastrolku s vodou vložte kus mořské řasy kombu, a jakmile se voda začne vařit, vyndejte ji. Do vývaru přisypte lžičku granulované řasy kombu a na kolečka nakrájenou ředkev, kterou ve vývaru vařte zhruba půl hodinky úplně do měkka. Servírujte v misce s trochou vývaru a řas.

Jak dále podpořit ledviny a žlučník se dočtete v textech v kategorii „Články“ – Byliny, potraviny, doplňky

Jsme rádi, že vás naše články inspirují, ale prosíme, nekopírujte je. Děkujeme.

Ráda Vám doporučím byliny a stravu přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.

Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. To, co je vhodné pro jednoho, druhému sedět nemusí, a přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém. Postupy a směsi, které používám, jsou prověřeny staletími zkušeností, proto fungují. Tradiční terapie doplňuji moderními poznatky a metodami.

Zaměřuji se především na celkovou harmonizaci organismu, na podpůrnou terapii obezity, akné, nespavosti, trávicích či střevních potíží, psychické nestability, očistu od gynekologických kandidóz, pomoc při menstruačních problémech, migrénách a dalších zdravotních neduhů.

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz.

Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je tradiční terapie dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár týdnech.

Cílem praktiků tradiční medicíny je změnit lidské návyky a myšlení v rámci prosazování zdravého životního stylu, zaujetí pozitivního postoje vlivem správného stravování, cvičení, vhodné duševní aktivity a koordinace vlivů okolního prostředí na náš zdravotní stav. V klinické praxi kladou terapeuti důraz na přesnou diagnózu a rozbor příznaků. Vyhledávají skutečné příčiny potíží a následně je léčí. Právě díky globálnímu přístupu často vyléčí několik problémů současně, je však třeba být trpělivý.

A jak poznáte opravdového terapeuta? Bude k vám přistupovat jako k individualitě, kromě bylin a vhodných potravin vám nabídne i harmonizaci psychiky, doporučí změny životního stylu přímo pro vaši osobnost, po seznámení se s vaším problémem objedná byliny upravené konkrétně pro vás, nezatíží vás příliš a uleví vám.

Přes toto všechno nemůže nikdy tradiční terapie nahradit západní lékařskou odbornou léčbu. Veškeré informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz berte prosím jako osobní názor a ne jako vědecky podložená, schválená a orazítkovaná fakta. Dle platných legislativních norem by vám špatná interpretace a laický přístup mohl ublížit. Rozhodnutí, jak investovat do svého zdraví a jak zlepšit svou kondici a mít více radosti ze života, je jen na vás.

Sdílet článek na:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *