Nadbytečného tuku na břiše se zbavíte relaxací

Velké břicho vůbec nemusí souviset s nadbytkem kalorií, ale může upozorňovat na potíže nadledvinek a nadměrné produkce hormonu kortizolu, kterou způsobuje dlouhodobý stres. Vyplavováním kortizolu se zvyšuje i hladina glukózy v těle. To způsobuje uvolňování inzulinu, na základě kterého tělo ukládá přebytečnou glukózu v podobě tuku kolem břicha.

Nadledvinky se mohou vyčerpat při velké psychické i fyzické námaze. Vyčerpání může vzniknout užíváním léků, nebo nadměrným přijímáním kofeinu. Nejhorší je ale stres.

Při správné funkci nadledvinek by se měl kortizol přes den držet nahoře a v noci má docházet k jeho sestupu. Jestliže kortizol kolísá, budí nás mezi jednou až třetí hodinou v noci a nedovolí nám opětovně usnout. Kortizol nás aktivuje tak, že jsme úplně bdělí. Následně dokonce zmenšuje svaly a zvětšuje tuk v oblasti břicha.

Jak zatočit s nevzhledným břichem:

  • Dělejte, co vás baví, relaxujte, odpočívejte.
  • Doplňujte vitamín C, který zmírňuje uvolňování kortizolu.
  • Zvyšte příjem hořčíku, který reguluje hladiny kortizolu a podporuje zdraví nadledvin.
  • Zajistěte dostatečný příjem vitaminů skupiny B, nezbytných pro činnost nervové soustavy.
  • Přijímejte omega 3 mastné kyseliny, které snižují uvolňování kortizolu.
  • Spěte v tiché, temné místnosti alespoň 7 hodin denně.

Pokud chcete mít štíhlý pas, měli byste se také vyhnout jídlům, která kombinují cukry s tuky (koblihy, pizza, hamburgery, hranolky, cereálie a mléko apod.). Také je nutné omezit sacharidy v potravě a rychle se spalující potraviny (alkohol, bílé pečivo, sušenky, buchty, chipsy, hranolky, slazené snídaňové cereálie, rýže či perlivé nápoje).

Východní dietetika doporučuje pro lepší funkci nadledvin dopolední užívání lékořice a zaměření se na posilnění jater. Adrenální vyčerpanost nadledvin signalizují šedé nebo až černé kruhy pod očima.

Na Východě ale velké břicho také symbolizuje „příliš mnoho vědění, které nebylo zpracováno“, tedy jakmile hltáme nejen jídlo, ale také informace, může být organismus zcela zahlcen, potřebuje čas, aby vše zpracoval. V místě pupíku sídlí zdroj energie. Také proto mají některé duchovní bytosti a jejich sošky velké břicho, protože symbolizují nadbytek vnitřní energie. Současně bývalo velké břicho symbolem hojnosti a bohatství, jak materiálního, tak duchovního.

Pokud vám ale velké břicho vadí a necítíte potřebu své bohatství nijak vystavovat na odiv, velmi vám prospěje důsledná relaxace a vhodná strava.

Za nevzhledné bochánky tuku v oblasti boků obvykle může nerovnováha hormonu inzulinu, který reguluje hladinu cukru v krvi. Příliš mnoho cukru nutí inzulín k neustálé aktivitě. Pokud k tomu dochází dlouhodobě, přestanou buňky správně fungovat, což způsobí, že se začne uvolňovat více inzulínu než je nutné a nadbytek glukózy způsobí, že se tuk začne ukládat právě v oblasti boků.

Inzulínovou rezistenci sníží a proto je vhodné přidat do jídelníčku: skořice, hřebíček, kurkuma, čerstvé bylinky, chilli, brusinky, borůvky, brokolice a zelený čaj.

Z doplňků potravy je dobré doplňovat rybí tuk, chrom (kontroluje hladinu cukru v těle), zinek, hořčík (pomáhají inzulínu vázat se na receptory v buňkách).

Jak dále posílit nadledvinky a další orgány se dočtete v textech v kategorii „Články“.

Jsme rádi, že vás naše články inspirují, ale prosíme o jejich nekopírování. Děkujeme.

Ráda Vám doporučím byliny a stravu přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.

Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. To, co je vhodné pro jednoho, druhému sedět nemusí, a přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém. Postupy a směsi, které používám, jsou prověřeny staletími zkušeností, proto fungují. Tradiční terapie doplňuji moderními poznatky a metodami.

Zaměřuji se především na celkovou harmonizaci organismu, na podpůrnou terapii obezity, akné, nespavosti, trávicích či střevních potíží, psychické nestability, očistu od gynekologických kandidóz, pomoc při menstruačních problémech, migrénách a dalších zdravotních neduhů.

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz.

Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je tradiční terapie dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár týdnech.

Cílem praktiků tradiční medicíny je změnit lidské návyky a myšlení v rámci prosazování zdravého životního stylu, zaujetí pozitivního postoje vlivem správného stravování, cvičení, vhodné duševní aktivity a koordinace vlivů okolního prostředí na náš zdravotní stav. V klinické praxi kladou terapeuti důraz na přesnou diagnózu a rozbor příznaků. Vyhledávají skutečné příčiny potíží a následně je léčí. Právě díky globálnímu přístupu často vyléčí několik problémů současně, je však třeba být trpělivý.

A jak poznáte opravdového terapeuta? Bude k vám přistupovat jako k individualitě, kromě bylin a vhodných potravin vám nabídne i harmonizaci psychiky, doporučí změny životního stylu přímo pro vaši osobnost, po seznámení se s vaším problémem objedná byliny upravené konkrétně pro vás, nezatíží vás příliš a uleví vám.

Přes toto všechno nemůže nikdy tradiční terapie nahradit západní lékařskou odbornou léčbu. Veškeré informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz berte prosím jako osobní názor a ne jako vědecky podložená, schválená a orazítkovaná fakta. Dle platných legislativních norem by vám špatná interpretace a laický přístup mohl ublížit. Rozhodnutí, jak investovat do svého zdraví a jak zlepšit svou kondici a mít více radosti ze života, je jen na vás.

Sdílet článek na:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *