Kašlete na kašel. Pořiďte si zvlhčovač!

Chcete předejít chřipce, nachlazení, kašli, zmírnit astma, alergii či chrápání? Bez rizik a vedlejších účinků? Pořiďte si zvlhčovač vzduchu.

Suchý vzduch organismu škodí víc, než si obvykle připouštíme. Vědci přitom opakovaně prokázali, že zvýšení vlhkosti v domácnosti nad 45 % (ideální je 50 %) okamžitě zabíjí chřipkový virus. Zdá se tedy, že organismu vadí spíše sucho než chlad. Zvlhčovače vzduchu by prospěly i ve školách, protože vlhkost snižuje šíření nemocí, omezuje působení alergenů a dráždivých látek.

Studie z roku 1994 zjistila, že zvýšená vlhkost vzduchu může pomáhat při symptomech „syndromu nemocných budov“, mezi které patří bolest hlavy, očí, nosu, dráždění v krku, únava, závrať či žaludeční nevolnost. Tyto příznaky jsou považovány za důsledek vyčerpanosti, aerosolů, mikroorganismů a těkavých organických složek cirkulujících v recyklovaném vzduchu. Zvýšení vlhkosti vzduchu v nemocnicích na 40-50 % významně snížilo pocit suchosti, nepříjemné symptomy dýchacích cest a jevy statické elektřiny.

Silným pomocníkem proti kašli a nachlazení je také trojice cibule + česnek + med. Při potížích si připravte lektvar: Rozřízněte dvě střední cibule a tři stroužky česneku na kousky, zakápněte lžičkou medu a nechejte pár minut uležet. Po chvilce se začne uvolňovat z cibule a česneku šťáva, kterou zvládnou užívat i malé děti. Zbytek lektvaru si rádi vychutnají dospěláci.

Kouzelné účinky dodává česneku a cibuli látka aliin a enzym aliináza. Alicin je zodpovědný za štiplavé aroma. Je to obranný mechanizmus rostliny proti škůdcům. Trvanlivost této látky při 23 stupních je 16 hodin a po požití se už netvoří (kvůli nízkému pH v žaludku). Vařením se ničí. Alicin je silné přírodní antibiotikum a působí proti ateroskleróze.

Výzkum alicinu prokázal také další antimikrobiální vlastnosti, především účinnost proti infekcím způsobeným zlatým stafylokokem rezistentním na meticilin. Tyto infekce se vyskytují zejména v nemocničním prostředí.

Dlouhodobý kašel obvykle podle tradiční čínské medicíny způsobuje chronická prázdnota dráhy plic, sleziny a ledvin.

Kašel z pohledu TČM:

  • silný a výbušný kašel odpovídá stavu nadbytku
  • slabý kašel odpovídá stavu nedostatku
  • suchý kašel odpovídá nedostatečnosti plicního YIN

Nedoporučuje se syrová, studená, ochlazující strava s hořkou chutí.

Doporučuje se tepelná povaha potravin, lehce pálivá, jemně sladká.

Proti nemocím průdušek a kašli je vysoce účinný také lotos – o jeho zázračných schopnostech si přečtěte zde – Lotos léčí plíce, kosti i mozek

Jsme rádi, že vás naše články inspirují, ale prosíme, nekopírujte je. Děkujeme.

Ráda Vám doporučím byliny a stravu přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.

Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. To, co je vhodné pro jednoho, druhému sedět nemusí, a přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém. Postupy a směsi, které používám, jsou prověřeny staletími zkušeností, proto fungují. Tradiční terapie doplňuji moderními poznatky a metodami.

Zaměřuji se především na celkovou harmonizaci organismu, na podpůrnou terapii obezity, akné, nespavosti, trávicích či střevních potíží, psychické nestability, očistu od gynekologických kandidóz, pomoc při menstruačních problémech, migrénách a dalších zdravotních neduhů.

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz.

Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je tradiční terapie dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár týdnech.

Cílem praktiků tradiční medicíny je změnit lidské návyky a myšlení v rámci prosazování zdravého životního stylu, zaujetí pozitivního postoje vlivem správného stravování, cvičení, vhodné duševní aktivity a koordinace vlivů okolního prostředí na náš zdravotní stav. V klinické praxi kladou terapeuti důraz na přesnou diagnózu a rozbor příznaků. Vyhledávají skutečné příčiny potíží a následně je léčí. Právě díky globálnímu přístupu často vyléčí několik problémů současně, je však třeba být trpělivý.

A jak poznáte opravdového terapeuta? Bude k vám přistupovat jako k individualitě, kromě bylin a vhodných potravin vám nabídne i harmonizaci psychiky, doporučí změny životního stylu přímo pro vaši osobnost, po seznámení se s vaším problémem objedná byliny upravené konkrétně pro vás, nezatíží vás příliš a uleví vám.

Přes toto všechno nemůže nikdy tradiční terapie nahradit západní lékařskou odbornou léčbu. Veškeré informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz berte prosím jako osobní názor a ne jako vědecky podložená, schválená a orazítkovaná fakta. Dle platných legislativních norem by vám špatná interpretace a laický přístup mohl ublížit. Rozhodnutí, jak investovat do svého zdraví a jak zlepšit svou kondici a mít více radosti ze života, je jen na vás.

Sdílet článek na:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *