Lotos léčí plíce, kosti i mozek po mrtvici

Pro plný dech a silné plíce vyzkoušejte kromě tradičních průduškových směsí také lotosový kořen. Má prokazatelný účinek na celý dýchací systém. Blahodárně působí na sliznice a zároveň je hojí a hydratuje.

Mezi jeho další významné účinky patří posilování krve, kostí, svalů a vazů.

Unikátní vlastností lotosu je jeho schopnost napojit porušenou tkáň i cévy mozku, díky čemuž je objektivně účinným lékem při mozkové příhodě.

Hlavní účinky lotosu:
– léčí kašel, rýmu i záněty vedlejších nosních dutin
– posiluje plíce a průdušky
– je vhodný pro osoby trpící astmatickými záchvaty nebo tuberkulózou
– pomáhá hojit sliznice, zlomené kosti  a poškozené vazy
– obsahuje asparagin, nelumbin, vitamíny a další živiny
– dodává energii yang

Čaj
Ukrojte a omyjte kousek lotosu, zalijte vodou a vařte zhruba 10 minut. Ke konci varu přidejte špetku soli a šťávu z čerstvého zázvoru, případně místo soli pár kapek sojové omáčky shoyu. Čaj z kousku kořene můžete vařit opakovaně a poté kořen sníst, či přidat k zelenině do polévky nebo do jakéhokoli jiného jídla.

Jemný nápoj
Z čerstvého lotosu ukrojte asi 5 cm kořene, nastrouhejte na jemno, rukama vymačkejte šťávu, smíchejte se stejným množstvím vody a přiveďte k varu. Nevařte a hned vypněte, přidejte kapku shoyu omáčky. Vznikne něco jako puding nasládlé chuti.

Sladké lotosové chipsy
Lotosový oddenek oloupejte a nakrájejte na velmi tenké plátky. Položte je na plech vyložený pečicím papírem, pomažte rozpuštěným máslem a pečte až 10 minut do zlatova. Před podáváním chipsy posypte vanilkovým cukrem.

Lotos neboli Nelumbo nuciferum nebo česky lotos indický je dvouděložná bahenní rostlina z čeledi leknínovitých a roste s listy zdviženými nad vodní hladinou. Poskytuje jedlá semena a oddenek. Předpokládá se, že lotos je původem z Indie, odkud se rozšířil do Číny a odtud následovně do Japonska.

Jaké další byliny využít při léčbě nachlazení se dočtete v textech v kategorii „Články“ – Byliny, produkty, potraviny

Jsme rádi, že vás naše články inspirují, ale prosíme, nekopírujte je, děkujeme.

Ráda Vám doporučím byliny a stravu přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.

Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. To, co je vhodné pro jednoho, druhému sedět nemusí, a přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém. Postupy a směsi, které používám, jsou prověřeny staletími zkušeností, proto fungují. Tradiční terapie doplňuji moderními poznatky a metodami.

Zaměřuji se především na celkovou harmonizaci organismu, na podpůrnou terapii obezity, akné, nespavosti, trávicích či střevních potíží, psychické nestability, očistu od gynekologických kandidóz, pomoc při menstruačních problémech, migrénách a dalších zdravotních neduhů.

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz.

Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je tradiční terapie dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár týdnech.

Cílem praktiků tradiční medicíny je změnit lidské návyky a myšlení v rámci prosazování zdravého životního stylu, zaujetí pozitivního postoje vlivem správného stravování, cvičení, vhodné duševní aktivity a koordinace vlivů okolního prostředí na náš zdravotní stav. V klinické praxi kladou terapeuti důraz na přesnou diagnózu a rozbor příznaků. Vyhledávají skutečné příčiny potíží a následně je léčí. Právě díky globálnímu přístupu často vyléčí několik problémů současně, je však třeba být trpělivý.

A jak poznáte opravdového terapeuta? Bude k vám přistupovat jako k individualitě, kromě bylin a vhodných potravin vám nabídne i harmonizaci psychiky, doporučí změny životního stylu přímo pro vaši osobnost, po seznámení se s vaším problémem objedná byliny upravené konkrétně pro vás, nezatíží vás příliš a uleví vám.

Přes toto všechno nemůže nikdy tradiční terapie nahradit západní lékařskou odbornou léčbu. Veškeré informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz berte prosím jako osobní názor a ne jako vědecky podložená, schválená a orazítkovaná fakta. Dle platných legislativních norem by vám špatná interpretace a laický přístup mohl ublížit. Rozhodnutí, jak investovat do svého zdraví a jak zlepšit svou kondici a mít více radosti ze života, je jen na vás.

Sdílet článek na:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *