Noční pomočování u dětí vyléčíte stravou

Netrestejte dítě za pomočování, ale změňte mu stravu! Příčinou pomočování je obvykle slabost ledvin a nepevnost močového měchýře. K těmto orgánům připisuje východní medicína také pocity strachu a obavy. Posílením ledvin a močového měchýře dítě lépe udrží moč a navíc se také zbaví nadbytečného strachu.

Není proto ideální dávat dětem chemické preparáty, protože ty jen zakryjí poruchu ledvin a močového měchýře, a po několika letech se původně energetické oslabení projeví již i v orgánovém postižení ve formě zánětlivého postižení s laboratorními či rtg změnami.

Vnitřní orgány i vnitřnosti dětí jsou citlivé a choulostivé a jejich forma (tzn. tělo) a energie Qi (čchi) nejsou naplněny.

Hlavní příčinou většiny dětských nemocí přitom podle terapeuta Boba Flawse není genetická nedostatečnost vrozené esence, ale strava.

Děti mladší pěti nebo šesti let často nemají dostatečně vyvinuté zažívání. To je příčinou většiny dětských nemocí, se kterými se dětští lékaři běžně setkávají, například koliky, bolestí ucha, kašle, nateklých žláz, alergií, dětského astmatu a ekzémů.

Rodiče mnohdy dávají dětem pokrmy, které nedozrálý organismus neumí zcela zpracovat. V dětském těle se pak hromadí odpadní látky, které ještě neumí kompletně vyloučit.

Strava je pro malé děti zcela zásadní. Podobně, jako nemocnému člověku, nebo osobě v rekonvalescenci dáváme pouze výživná a lehce stravitelná jídla, potřebuje i dětský organismus jen to nejlepší.

Vhodné potraviny pro nedostatek energie v ledvinách (Shen Yang Xu):

vlašské ořechy, brusinky a borůvky, kozlík lékařský, polévky z kořenové zeleniny, tmavě červené a černé fazole, fazolky adzuki, odvar ze semínek černého seznamu, vařená zelenina, čerstvé zeleninové šťávy, celerová a petrželová nať, mladé listy pampelišky a kopřivy

Vhodné potraviny pro slabé ledviny (Shen Yin Xu):

červená řepa, jablka, mandle, banány, mrkev, aloe, černý sezam, med, celer, fíky, krab, javorový sirup, kukuřice, melouny, kachna, melasa, salát, hrušky, vejce, olivy, lotus kořen, moruše, brambory, pšeničné klíčky, soja, tofu, krůta, ječmen, kozí mléko, mořské řasy, jáhly, shiitake, rýže, špenát, pšenice, rajčata

Co ledvinám dále prospívá:

 • Zbavit se strachu a obav
 • Být v teple, nahřívat si chodidla solným polštářkem
 • Hodně tekutin přes den, ale ne večer
 • Koupel s éterickým olejem z jalovce
 • Sedací koupel z mořské soli (2 hrsti mořské soli rozpustíte v dětské vaničce naplněné teplou vodou (ne horkou!) a na 15 minut si do ní sedněte)

Při nemoci ledvin a močových cest nejíst:

 • příliš solená a kořeněná jídla, dochucovadla
 • potraviny s vysokým obsahem bílkovin, zejména červené maso, protože obsahuje hodně kyseliny močové
 • smažená a pečená jídla
 • bílou mouku a cukr
 • kávu, kakao
 • potraviny s velkým obsahem kyseliny šťavelové, například špenát a reveň
 • mléčné produkty

Dbejte na teplou, kvalitní snídani! Z bylin je vhodná lichořeřišnice.

Další tipy, rady a doporučení najdete v textech v kategorii „Články“.

Jsme rádi, že vás naše články inspirují, ale prosíme, nekopírujte je. Děkujeme.

Ráda Vám doporučím byliny a stravu přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.

Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. To, co je vhodné pro jednoho, druhému sedět nemusí, a přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém. Postupy a směsi, které používám, jsou prověřeny staletími zkušeností, proto fungují. Tradiční terapie doplňuji moderními poznatky a metodami.

Zaměřuji se především na celkovou harmonizaci organismu, na podpůrnou terapii obezity, akné, nespavosti, trávicích či střevních potíží, psychické nestability, očistu od gynekologických kandidóz, pomoc při menstruačních problémech, migrénách a dalších zdravotních neduhů.

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz.

Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je tradiční terapie dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár týdnech.

Cílem praktiků tradiční medicíny je změnit lidské návyky a myšlení v rámci prosazování zdravého životního stylu, zaujetí pozitivního postoje vlivem správného stravování, cvičení, vhodné duševní aktivity a koordinace vlivů okolního prostředí na náš zdravotní stav. V klinické praxi kladou terapeuti důraz na přesnou diagnózu a rozbor příznaků. Vyhledávají skutečné příčiny potíží a následně je léčí. Právě díky globálnímu přístupu často vyléčí několik problémů současně, je však třeba být trpělivý.

A jak poznáte opravdového terapeuta? Bude k vám přistupovat jako k individualitě, kromě bylin a vhodných potravin vám nabídne i harmonizaci psychiky, doporučí změny životního stylu přímo pro vaši osobnost, po seznámení se s vaším problémem objedná byliny upravené konkrétně pro vás, nezatíží vás příliš a uleví vám.

Přes toto všechno nemůže nikdy tradiční terapie nahradit západní lékařskou odbornou léčbu. Veškeré informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz berte prosím jako osobní názor a ne jako vědecky podložená, schválená a orazítkovaná fakta. Dle platných legislativních norem by vám špatná interpretace a laický přístup mohl ublížit. Rozhodnutí, jak investovat do svého zdraví a jak zlepšit svou kondici a mít více radosti ze života, je jen na vás.

Sdílet článek na:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *