Společné stolování zlepšuje vztahy i zdraví

Chcete mít šťastnou a spokojenou rodinu? Zaveďte společné stolování! Deset z deseti psychologů potvrzují, že rodinné stolování utužuje vztahy, zlepšuje přátelskou atmosféru, milostný život a dokonce i chování a prospěch dětí ve škole! Lépe se daří rodinám, kde se všichni schází u společného jídla.

Společné jídlo vždy patřilo k příběhu lidstva, zejména k oslavám. Dává lidem pocit řádu, sounáležitosti, pospolitosti a bezpečí. Stolování je rituál, který je dobré alespoň občas dodržovat.

Velký stůl je symbolem soudržnosti rodiny. U něj se odehrávají nejdůležitější rodinné porady a řeší zásadní věci. U něj si sdělujeme své zážitky, myšlenky a pocity. Společné jídlo, tedy sdílení něčeho příjemného, bývá navíc projevem dobré vůle. Když se s někým chceme přátelit a mít s ním dobré vztahy, zveme ho k našemu stolu.

Děti, které často jedí s rodinou, mají jen málokdy vážné problémy se svým chováním, dodržováním školního řádu nebo s tím, že by se projevovaly agresivně. Naopak, vykazují větší emoční stabilitu a psychickou odolnost, méně tíhnou k depresím a psychickým problémům.

Společné stolování dokonce zlepšuje schopnost se vyjadřovat, rozumět určitým věcem nebo situacím. Důležité přitom je, aby spolu členové rodiny opravdu mluvili a navzájem se vnímali.

Ať už jíte sami nebo společně, určitě byste u jídla neměli sledovat televizi, poslouchat rádio nebo používat mobil či počítač. Je nutné vnímat pouze jídlo a případně ostatní spoluhodovníky. Alespoň chvíli se věnovat pouze sobě a svým blízkým.

V ideálním případě zkuste připravovat kvalitní domácí pokrmy. Je to levnější, zdravější a v budoucnu se vám to mnohonásobně vrátí.

Zkoušejte nové chutě a platí to i pro děti – rodiče jim často vaří jen to, co vědí, že děti snědí. Rodiče ale vědí lépe, co je pro malý organismus vhodné, proto by neměli svým potomkům příliš ustupovat. Z dětského světa se vytrácí jednoznačnost. Čím dál méně slyší v rodinách jasné ano a jasné ne. Jenže ony potřebují autority, potřebují jasná sdělení a jasná pravidla.

Více o zdravém stravování najdete v textech v kategorii „Články

Jsme rádi, že vás naše články inspirují, ale prosíme, nekopírujte je. Děkujeme.

Ráda Vám doporučím byliny a stravu přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.

Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. To, co je vhodné pro jednoho, druhému sedět nemusí, a přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém. Postupy a směsi, které používám, jsou prověřeny staletími zkušeností, proto fungují. Tradiční terapie doplňuji moderními poznatky a metodami.

Zaměřuji se především na celkovou harmonizaci organismu, na podpůrnou terapii obezity, akné, nespavosti, trávicích či střevních potíží, psychické nestability, očistu od gynekologických kandidóz, pomoc při menstruačních problémech, migrénách a dalších zdravotních neduhů.

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz.

Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je tradiční terapie dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár týdnech.

Cílem praktiků tradiční medicíny je změnit lidské návyky a myšlení v rámci prosazování zdravého životního stylu, zaujetí pozitivního postoje vlivem správného stravování, cvičení, vhodné duševní aktivity a koordinace vlivů okolního prostředí na náš zdravotní stav. V klinické praxi kladou terapeuti důraz na přesnou diagnózu a rozbor příznaků. Vyhledávají skutečné příčiny potíží a následně je léčí. Právě díky globálnímu přístupu často vyléčí několik problémů současně, je však třeba být trpělivý.

A jak poznáte opravdového terapeuta? Bude k vám přistupovat jako k individualitě, kromě bylin a vhodných potravin vám nabídne i hramonizaci psychiky, doporučí změny životního stylu přímo pro vaši osobnost, po seznámení se s vaším problémem objedná byliny upravené konkrétně pro vás, nezatíží vás příliš a uleví vám.

Přes toto všechno nemůže nikdy tradiční terapie nahradit západní lékařskou odbornou léčbu. Veškeré informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz berte prosím jako osobní názor a ne jako vědecky podložená, schválená a orazítkovaná fakta. Dle platných legislativních norem by vám špatná interpretace a laický přístup mohl ublížit. Rozhodnutí, jak investovat do svého zdraví a jak zlepšit svou kondici a mít více radosti ze života, je jen na vás.

Sdílet článek na:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *