Jak na zeleninu, aby chutnala všem a posílila celý organismus

Zelenina všeobecně není příliš oblíbenou součástí talíře, pokud nevíte, jak na ni. Pokud ji nerozvaříte, ale připravíte do křupava, navíc s nasládlou kokosovou omáčkou, určitě si každý rád přidá. Navíc posílíte trávení a celkově se ozdravíte.

Nakrájenou mrkev, kousek nakrájené dýně, batátu, květáku, petržele a cukety orestujte na oleji v hrnci s tlustým dnem. Po několika minutách osolte, přidejte oblíbené bylinky, špetku sojové omáčky a zalijte do jedné třetiny vodou – aby se zelenina spíše napařovala, než vařila. Po pěti minutách varu přidejte kokosové mléko tak, aby zelenina nebyla zcela ponořená, stačí do dvou třetin. Kokosové mléko je léčivé, ochlazuje horko z nedostatečnosti jin, posiluje jin, krev a energii čchi.

Přidejte také trochu kukuřičného škrobu rozmíchaného ve studené vodě. Vše promíchejte a duste pět minut pod poklicí.

Zelenina v kokosovém mléce má nasládlou chuť, která se velmi hodí k bílým fazolím. Bílé fazole jsou ochlazující, mají blahodárný vliv na plíce, podporují ledviny i krásnou pleť.

Mrkev prospívá plicím, posiluje slezinu-slinivku, zlepšuje funkci jater, stimuluje vylučování odpadu, rozpouští kameny, nádory a jiné shluky, léčí trávení, včetně překyselení žaludku a pálení žáhy. Používá se na průjem i úplavici – vylučuje hnilobné bakterie ze střev, je zásadotvorná, léčí akné, revmatismus, šeroslepost, infekce uší.

Dýně je ochlazující, mírní stavy vlhkosti včetně ekzémů a opuchlin, reguluje hladinu cukru v krvi, prospívá slinivce-slezině, podporuje odhlenění plic, pomáhá při astmatu, dýňová semínka ničí střevní červy.

Petržel je zahřívající, zlepšuje trávení, detoxikuje, podporuje močení, léčí obezitu, kameny v močovém měchýři, ledvinách i žlučníku, výrazně pomáhá ledvinám, ale ne při zánětu (protože zahřívá).

Batát je ochlazující, posiluje slezinu-slinivku, podporuje čchi, pomáhá při šerosleposti. Příliš častá konzumace batátu vede k oteklému břichu.

Sladká zelenina v kokosovém mléce se hodí téměř ke všemu, třeba i k fazolím adzuki. Adzuki působí na srdce a tenké střevo, posilují ledviny, detoxikují, odstraňují horkost, rozptylují stagnaci krve, snižují otoky, jsou močopudné a vysušující.

Další recepty a zajímavosti o potravinách najdete v kategorii „Články“ – Recepty

Nezapomeňte, že nejdůležitější je jíst v klidu, v pohodě, dýchat, žvýkat a vnímat své tělo. Vyzkoušejte i mrkvový dezert – nakrájenou mrkev uvařte, rozmixujte, přidejte trochu rýžového sirupu a je hotovo.

Ráda Vám doporučím konkrétní byliny a jídelníček přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.

Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. Co prospívá jednomu, druhému prospívat nemusí, přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém.

S čím vám mohu pomoci:

  • Doporučení vhodné stravy a životního stylu
  • Detoxikace, redukce váhy
  • Únava, potíže se spánkem
  • Problémy s trávením včetně prediabetes a hypoglykémie
  • Akné, ekzémy, plísně
  • Menstruační potíže, hormonální nerovnováha, klimakterium
  • Nervozita, napětí, úzkost, deprese

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz, Zlín.

Upozornění: Informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz jsou pouze informativní a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Stejně tak ani bylinná léčba a změna jídelníčku nemůže dle legislativních norem nahradit léčbu západní medicínou. Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je léčba dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár dnech či týdnech.

Sdílet článek na:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *