Univerzální lék? Fermentované produkty!

Jak snadno zlepšit své zdraví? Dopřejte střevům tu správnou kulturu! Střeva v dobré kondici zajistí pevné zdraví i dobrou náladu… Své o tom ví odborník na střevní mikrobiom a především na fermentace, Tomáš Hasík – mrkněte na rozhovor:

Kvašená zelenina je blahodárným elixírem pro celý organismus a v malém množství by měla patřit do každodenního jídelníčku. Mléčné kvašení podporuje imunitu, tvorbu krve i hormonů, zdravou střevní mikroflóru, jistí trávicí trakt a regeneruje jaterní tkáň. Kvašená zelenina zlepšuje obranyschopnost, dodává vitalitu, zvyšuje odolnost proti stresu a odvodňuje. V lidovém léčitelství se doporučuje lidem trpícím vředy žaludku a dvanácterníku, protože urychluje hojení postižených sliznic. Pro domácí kvašení je ideální tvrdší zelenina, jako je zelí, mrkev, cibule, červená řepa, květák, brokolice, kedlubna, ředkvičky a samozřejmě okurky.

Fermentované potraviny a fermentace:

  • Příznivě ovlivňuje zažívání – laktobacily, kyselina mléčná, vláknina.
  • Odstraňuje toxiny z jídla.
  • Podporují imunitní systém.
  • Snižují cholesterol a lipidy v krvi.
  • Štěpí potravu na stravitelnější složky.
  • Zlepšují chuť a výživnost potravin.

Pro některé osoby jsou kvašené (fermentované) produkty vhodné a pro jiné už méně, Jaká je Vaše osobní konstituce, zjistíte na osobní diagnostice. Objednat se můžete na emailu tradicniterapie@gmail.com, telefonicky na 608770506 nebo přes kontaktní formulář:

Sdílet článek na:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *