Proč zkusit TČM s Janou Mrázovou? Namíchá vám osobitý parfém!

Tradiční čínská medicína se zdaleka neomezuje pouze na doporučení bylinných preparátů, ale vnímá člověka jako celek a snaží se ho harmonizovat na více úrovních. Proto jsou její součástí také masáže, akupunktura či dietetika. Mnozí terapeuti také doplňují léčbu vůněmi. O významu vůní už každý z nás něco slyšel. Málokdo ale tuší, jak velkou moc vůně mají, jak mohou ovládat naše zdraví, náladu i naše vztahy nebo úspěchy. Vůně jsou v celé živočišné i rostlinné říši zcela zásadní. Vědci se stále více přiklánějí k názoru, že vůně jsou jedním z nejdůležitějších činitelů, který ovlivňuje naši náladu, stav mysli, zdraví, sebevědomí i náklonnost k druhým lidem. Poodhalit tajemství vůní se snaží také ostravská poradkyně Jana Mrázová, která se k aromaterapii dostala přes tradiční čínskou medicínu. Co ji přimělo léčit své děti alternativně, studovat tradiční čínskou medicínu a proč vnímá byliny jako osobnosti? Dozvíte se v rozhovoru:

Jana Mrázová se věnuje tradiční čínské medicíně, dietetice, aurikuloterapii, aromaterapii, včetně přípravy individuálních parfémů každému „na míru“ (více ve video rozhovoru). Působí na Ostravsku a kontaktovat ji můžete prostřednictvím telefonu: 777 950 617

Jana Mrázová se kromě tradiční čínské medicíny věnuje především aromaterapii. Vůně umí zejména uklidňovat, harmonizovat nebo i hýčkat. Mohou ale také dodávat sílu, sebevědomí či touhu. A mohou radikálně měnit náladu a pocity. Umí přivolat lásku, sympatie i obdiv. A můžete s nimi také cestovat – v prostoru i v čase. Jsou vůně, které vám připomenou dovolenou u moře, zavedou vás do orientu či k babičce na chalupu před třiceti lety. Vůně jsou jako koření – je třeba dobře vybrat druh, množství i příležitost. O vůních a jejich významu jsme psali také v článku zde: Vůně a pachy výrazně ovlivňují naše vztahy i chování.

Každý vnímá vůně jinak, ale pro inspiraci některé oblíbené kombinace:

Vanilka a pačuli: Výrazná vůně povzbuzující vanilky v ochranné kolébce zemité, teplé pačuli navozuje pocity pohody a spokojenosti. Podtrhne energii prostoru.

Levandule: Bohatě bylinná vůně vyvolává klid a vyrovnanost. Silně aromatická levandule harmonizuje, očišťuje a vnáší do interiéru omamné francouzské kouzlo.

Pomeranč a skořice: Intenzivní ovocné vůni dodává dřevitý rámec dráždivá, silně prohřívající kůra skořicovníku. Pomeranč povznáší emoce i mysl. Exotická skořice aktivuje metabolismus a působí jako mírné afrodiziakum.

Růžové květy: Svůdná, jemná koupel v růžových okvětních lístcích vás zahalí závojem něhy, zažene všechny strachy, úzkosti i napětí. Proměňte se v bezstarostnou vílu s motýlími křídly…

Lotos a jantar: Poetický jantar mocně podporuje a stabilizuje jemné lotosové tóny, které díky sladkému jantaru mohou vyplout na povrch. Ve svém společném vodním tanci čistí prostor, ochlazují a povzbuzují (osvěžují, aktivují).

Svěží bavlna: Sluncem provoněná, krémová vůně vás s lehkostí povznese nad všechny starosti a zasype prostor hebkým pudrem čistoty. Nabízí pohlazení, pochopení a křehké objetí.

Sdílet článek na:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *