Žena je perlou a aby se tak i cítila, musí mít v pořádku hormonální systém, včetně menstruace, a cítit se dobře i v době přechodu či v menopauze. Tradiční terapie vnímá ženu jako nositelku zázraku života. Pomocí bylin a vhodné životosprávy je možné obnovit přirozený životní cyklus ženy.

Osobní schůzku si domluvte pomocí emailu tradicniterapie@gmail.com nebo telefonicky na 608 77 05 06. Těším se na Vás!

Nejčastěji léčené ženské potíže pomocí TČM:

  • Předčasná menstruace

Ženy obtěžuje „neustálým“ krvácením a vyčerpává organismus. Z hlediska tradiční medicíny se u tohoto problému prolíná několik patologií:

  • Nedostatečnost

Obecně platí, že pokud jsou přítomny únava, bolest beder či kolenou, závratě, bledost, krev je světlá, vodnatá, bude se jednat o syndrom nedostatku. Je třeba doplnit energii Qi (čchi) a vyživit organismus.

  • Nadbytek

Předčasná menstruace může být způsobená i syndromem nadbytku. Krvácení bude výraznější, krev může být zahuštěná a obsahuje sraženiny či hlen. Ženu obtěžují večerní návaly horka, žízeň, akné, otoky. V tomto případě je nutné vypudit z těla nechtěnou substanci (horko, hlen).

  • Opožděná menstruace

Prodloužení cyklu stále postupuje, až menstruace zcela ustane (amenorea). Tradiční medicína opět nahlíží na problém z pohledu nedostatku či nadbytku a od toho se odvíjí výběr vhodných bylinných směsí a léčby:

  • Nedostatečnost

Jde-li o syndrom nedostatku, ženy většinou udávají slabší krvácení, bolest v bedrech a kolenou, někdy zimomřivost. Tělo je v tomto případě velmi vyčerpáno a šetří.

  • Nadbytek

Při syndromu nadbytku se často setkáváme i s blokádou energie. Menstruace přichází opožděně, krev je tmavá a obsahuje sraženiny, žena má premenstruační syndrom (PMS), pnutí v prsou. Menstruace bývá bolestivá. Principem terapie je v tomto případě energii rozhýbat. Kromě nadbytku v podobě blokády můžeme mít ještě nadbytek chladu či hlenu. Chlad se projeví zimomřivostí a častým močením, hlen například výtokem.

  • Bolestivá menstruace

Bolesti mohou být před menstruací, v jejím průběhu nebo po ukončení menstruace, podle příčiny, která je způsobuje. Nejčastěji se dle TČM u bolestivé menstruace jedná o tyto příčiny:

  • Stagnace energie jater

Nadměrné nebo nevyrovnané emoce (hněvu nebo deprese), které samotné dále vytvářejí stavy tísně, nebo naopak podrážděnosti a vznětlivosti, menstruaci často předcházejí, případně ji doprovází. Průvodními příznaky jsou často pocity rozpínání v prsou, podbřišku nebo pod žebry, častá potřeba vzdychat, nadýmání, dusivý pocit na hrudi. Bolesti jsou rozpínavé – před menstruací a po jejím začátku ustupují.

  • Stagnace krve

Tomuto stavu často předchází stagnace energie. Bolest je bodavá, fixovaná na jedno místo. Podbřišek je citlivý na dotek a žena nemá pocity rozpínání v hrudi a prsou.

  • Chlad v děloze

Chlad zpomaluje tok krve, která se zahušťuje. Doprovodními příznaky jsou často zimomřivost, studené končetiny, zpožďování (nebo až vynechání) menstruace, slabá a přerušovaná menstruace, tvorba otoků. Bolesti ustupují působením tepla.

Projevuje se „skrytými“ bolestmi břicha a beder, které se vyskytují v průběhu menstruace a přetrvávají i po jejím ukončení. Dalšími doprovodními příznaky bývá: fyzická únava, bledý obličej, závratě, bušení srdce, dechová nedostatečnost, nechuť k mluvení.

Výtoky

V případě výtoků je třeba léčit celý organismus a ne jen bakterie, které je vyvolávají. Protože pokud je organismus oslaben, bakterie mají šanci, ale pokud je organismus silný a má dobrou obranyschopnost, s bakteriemi si poradí. U výtoků pomůže cílená detoxikace zaměřená na odstranění nežádoucích bakterií z těla. Mnohdy postačí radikální několikatýdenní detox, který zbaví organismus candidy a nastolí harmonii.

Neplodnost

Čínská medicína pro problematiku neplodnosti rozvíjí léčebný systém už několik tisíc let a definuje dvě hlavní příčiny neplodnosti – nedostatek a blokádu. První případ se týká nedostatku rezerv v organizmu; taková žena vypadá tělesně v pořádku, ale energeticky je vyprahlá, anebo má málo vyživenou krev. Většinou se jedná o ženy s enormním fyzickým výdejem a o (třeba i bývalé) anorektičky. Na druhé straně blokáda mívá původ spíše v psychické rovině – ve špatných zážitcích z dětství, ve velkém stresu a podobně. Důsledkem jsou pak diagnózy jako neprůchodnost vejcovodů nebo imunologická neplodnost, kdy si tělo vytvoří protilátky vůči spermiím a ty jsou pak vnímány jako bakterie. V obou případech řešení neplodnosti tradiční medicína úspěšně používá metody fytoterapie.

Klimakterium

V klimakteriu (přechodu) se dle TČM jedná o potíže způsobené úbytkem vyživující a ochlazující esence. K hlavním příznakům patří návaly horka, vysušování sliznic a kůže, podrážděnost, nesnášenlivost horka, noční pocení, řídnutí kostí, citová nevyrovnanost. Nutné je doplňovat esenci a pročišťovat horko. Nejlépe by ženy měly začít podporovat ženskou rovnováhu již po 42. roce života.

Problémů s menstruací a ženskými hormony je mnohem více, ale na každý existuje pomoc.

Další informace, rady a tipy najdete v sekci „Články“ – Menstruační potíže, klimakterium, neplodnost

Ráda Vám doporučím byliny a stravu přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.

Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. To, co je vhodné pro jednoho, druhému sedět nemusí, a přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém. Postupy a směsi, které používám, jsou prověřeny staletími zkušeností, proto fungují. Tradiční terapie doplňuji moderními poznatky a metodami.

Zaměřuji se především na celkovou harmonizaci organismu, na podpůrnou terapii obezity, akné, nespavosti, trávicích či střevních potíží, psychickou nestabilitu, očistu gynekologických kandidóz, menstruační problémy, migrény a další zdravotní neduhy.

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz či přes kontaktní formulář:

Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je tradiční terapie dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár týdnech.

Cílem praktiků tradiční medicíny je změnit lidské návyky a myšlení v rámci prosazování zdravého životního stylu, zaujetí pozitivního postoje vlivem správného stravování, cvičení, vhodné duševní aktivity a koordinace vlivů okolního prostředí na náš zdravotní stav. V klinické praxi kladou terapeuti důraz na přesnou diagnózu a rozbor příznaků. Vyhledávají skutečné příčiny potíží a následně je léčí. Právě díky globálnímu přístupu často vyléčí několik problémů současně, je však třeba být trpělivý.