Ložnice podle Feng Shui

Feng Shui je známé čínské umění, které se zabývá vztahem a energií mezi člověkem a jeho prostorem v čase. Takovým prostorem může být například váš dům či jen pokoj. Umění Feng Shui se ale dá aplikovat téměř na všechny životní aspekty. Hlavním cílem je nastolit v prostoru klidné a nerušené plynutí energie Qi (čchi). V konečné fázi tato energie zajistí, že se dotyčný člověk bude v prostředí cítit mnohem lépe. Zajišťuje se tak několika způsoby:

  • dodržováním historicky ověřených pravidel
  • přestavováním nábytku podle daných schémat
  • přemýšlení o jednotlivých kompozicích nábytku
  • vhodnými doplňky

Feng Shui pracuje s polaritou jin a jang a s pěti elementy, jimiž je voda, dřevo, země, kov a oheň.

I přesto, že lze volné plynutí energie zajistit v celém domě, začít se s ním doporučuje v ložnici. Právě na jiné a lepší uspořádání ložnice může lidská mysl reagovat pozitivně. I přesto, že je pravé Feng Shui velmi složité a musí se při něm zohledňovat řada aspektů, minimální změny si podle Feng Shui zvládnete udělat sami.

Podle Feng Shui se nedoporučuje mít za hlavou okno, protože z něj na vás může působit průvan a tudíž i špatná energie zvenčí. Na okno a dveře doporučují čínští umělci Feng Shui vidět, protože právě těmito otvory vniká nepřítel.

Chcete-li zajistit volný průchod energie vaší ložnicí, zapomeňte na plné čalouněné postele či úložný prostor pod nimi. Aby mohla energie volně procházet, je zapotřebí zanechat prostor i pod postelí. Ten, kdo se řídí podle Feng Shui nikdy nenechá otevřené dveře šatní skříně či pootevřený šuplík, když jde spát, protože i to narušuje volný průchod energie Qi (čchi).

Další rady, tipy a doporučení pro zdravý spánek najdete v textech v kategorii „Články“ – Spánek, únava, vyčerpání

Vyzkoušejte také jarní úklid podle Feng Shui. Toto pradávné východní učení klade důraz na propojení vnějšího a vnitřního světa. Proto zdůrazňuje nutnost zbavovat se všeho nečistého, nepotřebného a toho, co nás zbytečně zatěžuje. Posláním učení Feng Shui je přinášet příjemný pocit do obydlí. Každá změna, kterou uděláte ve svém nejbližším prostředí, pomůže zároveň změnit i nějakou součást vašeho osobního či vnitřního života. Aby vaším domovem mohla nerušeně proudit energie, je potřeba, abyste se v něm cítili uvolněně a dobře. Nesmí být přecpaný a zaneřáděný. Vše, co nepotřebujete a nepřináší vám radost, vyhoďte nebo darujte. Také suché květy a seschlé květiny do bytu nepatří, vyměňte je za živé. Uklizený prostor a proudící energie se brzy pozitivně projeví vaší spokojeností. „Vyprášit koberec znamená vyčistit duši“, říká staré čínské přísloví. Nechte ho na jaře proletět bytem, budete se cítit lépe…

Jsme rádi, že vás naše články inspirují, ale prosíme, nekopírujte je. Děkujeme.

Ráda Vám doporučím byliny a stravu přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.

Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. To, co je vhodné pro jednoho, druhému sedět nemusí, a přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém. Postupy a směsi, které používám, jsou prověřeny staletími zkušeností, proto fungují. Tradiční terapie doplňuji moderními poznatky a metodami.

Zaměřuji se především na celkovou harmonizaci organismu, na podpůrnou terapii obezity, akné, nespavosti, trávicích či střevních potíží, psychické nestability, očistu od gynekologických kandidóz, pomoc při menstruačních problémech, migrénách a dalších zdravotních neduhů.

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz.

Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je tradiční terapie dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár týdnech.

Cílem praktiků tradiční medicíny je změnit lidské návyky a myšlení v rámci prosazování zdravého životního stylu, zaujetí pozitivního postoje vlivem správného stravování, cvičení, vhodné duševní aktivity a koordinace vlivů okolního prostředí na náš zdravotní stav. V klinické praxi kladou terapeuti důraz na přesnou diagnózu a rozbor příznaků. Vyhledávají skutečné příčiny potíží a následně je léčí. Právě díky globálnímu přístupu často vyléčí několik problémů současně, je však třeba být trpělivý.

A jak poznáte opravdového terapeuta? Bude k vám přistupovat jako k individualitě, kromě bylin a vhodných potravin vám nabídne i harmonizaci psychiky, doporučí změny životního stylu přímo pro vaši osobnost, po seznámení se s vaším problémem objedná byliny upravené konkrétně pro vás, nezatíží vás příliš a uleví vám.

Přes toto všechno nemůže nikdy tradiční terapie nahradit západní lékařskou odbornou léčbu. Veškeré informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz berte prosím jako osobní názor a ne jako vědecky podložená, schválená a orazítkovaná fakta. Dle platných legislativních norem by vám špatná interpretace a laický přístup mohl ublížit. Rozhodnutí, jak investovat do svého zdraví a jak zlepšit svou kondici a mít více radosti ze života, je jen na vás.

Sdílet článek na:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *