Deprese se dá léčit

Psychické potíže jsou zřejmě stále častějším problémem moderní společnosti. Ženy jsou obvykle k melancholii či zoufalství náchylnější. Důvodem je jejich křehkost, ale také vyčerpání světem plným soutěživosti a stresu.

Za depresí je podle tradiční medicíny problém v játrech. Vyčerpaná játra plodí přemíru ohně, který vyvolává agresivitu a hněv. Přílišné vyčerpání pak vede k útlumu a depresi, nemusí ale souviset přímo se sebevražednými myšlenkami, které spíše souvisí s plícemi. Správný postup zvolí zkušený terapeut. Objednat se můžete na emailu tradicniterapie@gmail.com


Potíže s játry poznáte i podle nehtů, nebo celkového vzhledu. Podle tradiční čínské medicíny se obvykle jedná o jednu z následujících diagnóz:

 1. Stísněná játra = blokáda (způsobuje ji přísná výchova, úzké mantinely, stres, potlačený hněv, nenávist, frustrace, nesplněná přání, závist, žárlivost, ponížení, odmítnutí, opuštění, časový pres, nadměrný pocit zodpovědnosti, tréma, ale také dlouhodobá statická činnost s nutností jednobodové koncentrace).

 2. Hlen a oheň obtěžující srdce (příčinou jsou opět zraněné emoce, ale také nevhodná strava).

 3. Hhlen zabloudivší k otvorům srdce (často je zde vrozená nedostatečnost a špatná kvalita energie, zahleňující potraviny, dlouhé sezení, vnější vlhkost).

Od depresí uleví potraviny občerstvující játra:

 1. Hnědá rýže

 2. Okurky

 3. Ostropestřec

 4. Jablka

 5. Ječmen (kroupy či mladý zelený ječmen)

 6. Zelí

 7. Kudzu (kuzu)

 8. Mořská sinice Aphanizomenon flos-aquae

 9. Artyčok

 10. Jablečný ocet

 11. Kvalitní hořčík

Při léčbě depresí se běžně užívá látka L-tryptofan, která je paradoxně obsažena v mnoha potravinách, ale v jídelníčku s velkým obsahem bílkovin mu při tvorbě serotoninu konkurují ostatní aminokyseliny. Podle Paula Pitchforda je nutné jíst více sacharidů z kvalitních přírodních potravin.


Při vážných depresích je třeba také vyhnat hlen (tan) z těla, s čímž vám poradí zkušený terapeut.


O hlenu (tanu) v organismu jsme psali také v dalších textech, najdete je v sekci „Články“ – Psychické problémy, psychoterapie.


Jsme rádi, že vás naše články inspirují a pomáhají vám, ale prosíme, nekopírujte je. Děkujeme.

Ráda Vám doporučím konkrétní byliny a jídelníček přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.

Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. Co prospívá jednomu, druhému prospívat nemusí, přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém.


S čím vám mohu pomoci:

 1. Doporučení vhodné stravy a životního stylu

 2. Detoxikace, redukce váhy

 3. Únava, potíže se spánkem

 4. Problémy s trávením včetně prediabetes a hypoglykémie

 5. Akné, ekzémy, plísně

 6. Menstruační potíže, hormonální nerovnováha, klimakterium

 7. Nervozita, napětí, úzkost, deprese

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz, Zlín.

Upozornění: Informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz jsou pouze informativní a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Stejně tak ani bylinná léčba a změna jídelníčku nemůže dle legislativních norem nahradit léčbu západní medicínou. Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je léčba dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár dnech či týdnech.

#léčbadepresí #úzkost #psychoterapie #psychicképroblémy #deprese