Problémové vztahy může vyřešit „Rodinná konstelace“

Ať se vám to líbí nebo ne, se svou rodinou jste spojeni skrze celé generace. Rodinné vazby na vás působí i v případě, že se s rodinnými příslušníky nestýkáte, nebo dokonce i v případě, že již mnozí nežijí. Alespoň to tvrdí většina psychologů. Dlouhá rodinná historie může významně formovat náš pohled na svět, naše myšlení i jednání. Mít v pořádku rodinné vztahy se tak přinejmenším vyplatí.


Jednou z možností, jak lépe poznat vzájemné vztahy v rodině, je metoda „Rodinné konstelace“, která se stále více využívá v terapii a poradenství. Vychází z předpokladu, že se v rodinných osudech různé vzorce chování opakují. A tento předpoklad se obvykle projeví v reálném životě skutečným kopírováním osudů předků. Oproti klasické psychoterapii jsou Rodinné konstelace více prožitkové a umožňují přímočaré pochopení vztahů.


Většinou probíhají formou semináře, kterého se účastní zhruba 20 osob. Jedná se o zážitkovou metodu, u které jde o prožití pocitů. Všichni účastníci na semináři pracují s emocemi. Logické pochopení není v první chvíli důležité. V praxi to vypadá tak, že terapeut uchopí problém, podívá se na něj z různých stran a pokusí se v prostoru sestavit vaši rodinu. Přítomní účastníci semináře fungují jako herci. Při přehrávání zlomových životních situací se všichni naladí na vaši rodinu a odehráváním příběhu odkrývají zatajené či méně zjevné skutečnosti. Tento způsob přehrávání situací umožňuje účastníkům hluboké porozumění problémům, které rodinu mohou provázet mnohdy jako skutečné prokletí rodu.


Podobně jako u jiných přístupů je i zde je velmi důležitý neutrální přístup lektora. Pro kvalitní vedení konstelací je velmi podstatné, aby samotný terapeut byl profesionál a prošel kvalitním výcvikem.


Další tipy, rady a doporučení najdete v sekci „Články“ – Psychické problémy, psychoterapie

Ráda Vám doporučím konkrétní byliny a jídelníček přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.

Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. Co prospívá jednomu, druhému prospívat nemusí, přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém.


S čím vám mohu pomoci:

  1. Doporučení vhodné stravy a životního stylu

  2. Detoxikace, redukce váhy

  3. Únava, potíže se spánkem

  4. Problémy s trávením včetně prediabetes a hypoglykémie

  5. Akné, ekzémy, plísně

  6. Menstruační potíže, hormonální nerovnováha, klimakterium

  7. Nervozita, napětí, úzkost, deprese

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz, Zlín.

Upozornění: Informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz jsou pouze informativní a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Stejně tak ani bylinná léčba a změna jídelníčku nemůže dle legislativních norem nahradit léčbu západní medicínou. Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je léčba dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár dnech či týdnech.

#konstelace #psychoterapie #rodinnévztahy