Syndrom karpálního tunelu bývá předzvěstí diabetu

Karpální tunel je kostěno-vazivová struktura, jejíž dno je tvořeno sklesnutím zápěstních kůstek, na jejichž okrajích jsou vyvýšeniny. Syndrom karpálního tunelu je soubor příznaků vyvolaných kompresí středového nervu během jeho průběhu karpálním tunelem. Patří mezi tzv. úžinové syndromy, které vznikají stlačením nervu. Onemocnění postihuje častěji ženy než muže.


Z pohledu tradiční čínské medicíny je blokádou toku energie a krve v oblasti zápěstí a ruky. Příčinou této stagnace bývá nejčastěji mechanické přetížení.


Výzkumníci uvádějí, že příznaky z utlačování mediálního nervu v oblasti karpálního tunelu jsou často předzvěstí přicházejícího onemocnění diabetem.


Vysoká hladina krevního cukru a různé metabolické abnormality u pacientů s diabetem mohou přispívat k poruše funkce nervů v oblasti karpálního tunelu. Proto by se měl každý, kdo trpí onemocněním karpálního tunelu, podrobit lékařskému vyšetření se zaměřením na prvotní příznaky diabetu.


Důležité proto je, zbavit organismus oné vyvolávající chronické intoxikace. Konkrétní postup se může lišit u různých klientů (v závislosti na jejich celkovém zdravotním stavu). Vhodné je pročistit tělo, s čímž pomůže např. coriolus, a doplnit do organismu minerály, zejména zinek a hořčík.


Podle východní medicíny jsou stavy blokády v kloubech obvykle způsobeny napadením zevní větrnou vlhkostí. Typickými příznaky jsou výrazné, ostré bolesti ve svalech a kloubech, časté jsou i bolesti, jež vystřelují do dolních končetin, mravenčení, brnění či necitlivost v končetinách a bolesti v trupu /používá se bylinná směs s kódem 204/.


Druhou častou příčinou je blokáda krve a stagnace energie čchi (Qi). Typickými příznaky jsou akutní a chronické bolesti různého charakteru (ostré, tupé, ztuhlé, závislé na počasí), otoky, mravenčení, brnění, necitlivost, křeče, omezení pohybu či necitlivosti v kloubech, svalech, vazech a šlachách /používá se bylinná směs 203/.


Jak se úspěšně bránit diabetu a jak podpořit jeho léčbu se dočtete v textech v kategorii „Články“ – Hubnutí, trávení, diabetes


Jsme rádi, že vás naše články inspirují, ale prosíme, nekopírujte je. Děkujeme.

Ráda Vám doporučím konkrétní byliny a jídelníček přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.


Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. Co prospívá jednomu, druhému prospívat nemusí, přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém.


S čím vám mohu pomoci:

  1. Doporučení vhodné stravy a životního stylu

  2. Detoxikace, redukce váhy

  3. Únava, potíže se spánkem

  4. Problémy s trávením včetně prediabetes a hypoglykémie

  5. Akné, ekzémy, plísně

  6. Menstruační potíže, hormonální nerovnováha, klimakterium

  7. Nervozita, napětí, úzkost, deprese

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz, Zlín.


Upozornění: Informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz jsou pouze informativní a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Stejně tak ani bylinná léčba a změna jídelníčku nemůže dle legislativních norem nahradit léčbu západní medicínou. Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je léčba dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár dnech či týdnech.

#Cukrovka #diabetes #prediabetes