Rozvoj diabetu se dá zastavit

Zastavte nemoci dřív, než se ohlásí a rozvinou! Prevence se mnohonásobně vyplatí. V prohlášení Americké asociace pro diabetes (the American Diabetes Association – ADA) se tvrdí: „Než se u pacientů rozvine diabetes 2. typu, téměř vždy u nich lze pozorovat náběhovou fázi – tzv. pre-diabetes. V jejím průběhu bývají hladiny cukru v krvi nad normálem, ale stále ještě pod hranicí, kdy se diagnostikuje diabetes.“ Toto stádium nemusí přejít přímo do cukrovky a je ideální k jejímu potlačení.

Podle průzkumů se ale v pre-diabetické fázi nachází desítky milionů lidí. Západní medicína proti nástupu diabetu nabízí léky, ale jejich vedlejší účinky organismu velmi škodí. Nejčastěji dráždí trávicí ústrojí, což vede k omezení vstřebávání vitamínu B12 a následně k chudokrevnosti, k nezdravému snížení krevního cukru (hypoglykémií), poškození jater nebo zvýšení hladiny homocysteinu, který může způsobovat kardiovaskulární choroby. Proti všem těmto vedlejším účinkům pak existují další desítky chemických léků…

V Číně v roce 2013 proběhla studie, při které pracovalo 11 výzkumných skupin. V každém samostatném centru byly prováděny stejné postupy se zapojením 389 sledovaných jedinců v pre-diabetickém stadiu. Polovina z nich dostávala bylinné preparáty (určených k upravení hladiny cukru a odstranění rezistence na inzulín) a druhá polovina nefunkční placebo.

Po roce užívání došlo ke zjištění, že u sledovaných osob pomohly bylinné směsi snížit v průměru riziko nástupu diabetu o 32,1%.  Tedy je zřejmé, že byliny umí pozastavit vývin diabetu. V případě léčby přípravkem TČM navíc nebyly pozorovány žádné škodlivé vedlejší účinky.

Testy prováděné u chemických léků mají často v léčbě diabetu úspěšnost o mnoho procent nižší. Na trhu jsou tak léky, u kterých je velké procento pravděpodobnosti, že cukrovku vůbec neléčí.

V rámci jiné podobné studie, provedené v Pekingu, bylo sledováno 800 pacientů se zvýšenou hladinou cukru odpovídající pre-diabetu nebo diabetu. I tady došlo k jednoznačnému potvrzení účinnosti bylinných preparátů a správného působení tradičních bylin.

Odborníci na výživu zjistili, že hladinu krevního cukru regulují mimo jiné také chrom, zinek a mangan. Tyto minerály se vyskytují především v otrubách a právě otruby snižují hladinu krevního cukru.

K maximalizaci vstřebávání minerálů lze využít chlorofyl (silný katalyzátor). Absolutním základem pro zlepšení vstřebávání živin je dostatečné žvýkání. Léčbu diabetu urychlí čerstvý lněný olej (zdroj mastné kyseliny linolenové a omega-3), spirulina, zelený ječmen, pampeliška, řebříček, borůvky a kvalitní domácí strava.

Diabetes může být dle TČM z nedostatku (je nutné jíst jen tepelně upravené pokrmy) a z nadbytku (je nutné ochlazovat organismus syrovou zeleninou).

U stravy je ale v obou případech nutné nepřehánět to s živočišnými nekvalitními bílkovinami. S nárůstem hladiny bílkovin narůstá i potřeba sacharidů v těle. Chronická spirála většího příjmu bílkovin následovaného větším množstvím sladkých potravin a pak opět velkým množstvím bílkovin atd. končí nízkou hladinou krevního cukru, tedy hypoglykemií a následně i cukrovkou. Dlouhodobým řešením tohoto problému je konzumace umírněného množství kvalitních bílkovin a komplexních sacharidů.

Více doporučení a rady najdete v textech v kategorii „Články“ – Diety, hubnutí, trávení, diabetes

Ráda Vám doporučím byliny a stravu přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.

Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. To, co je vhodné pro jednoho, druhému sedět nemusí, a přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém. Postupy a směsi, které používám, jsou prověřeny staletími zkušeností, proto fungují. Tradiční terapie doplňuji moderními poznatky a metodami.

Zaměřuji se především na celkovou harmonizaci organismu, na podpůrnou terapii obezity, akné, nespavosti, trávicích či střevních potíží, psychické nestability, očistu od gynekologických kandidóz, pomoc při menstruačních problémech, migrénách a dalších zdravotních neduhů.

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz.

Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je tradiční terapie dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár týdnech.

Cílem praktiků tradiční medicíny je změnit lidské návyky a myšlení v rámci prosazování zdravého životního stylu, zaujetí pozitivního postoje vlivem správného stravování, cvičení, vhodné duševní aktivity a koordinace vlivů okolního prostředí na náš zdravotní stav. V klinické praxi kladou terapeuti důraz na přesnou diagnózu a rozbor příznaků. Vyhledávají skutečné příčiny potíží a následně je léčí. Právě díky globálnímu přístupu často vyléčí několik problémů současně, je však třeba být trpělivý.

A jak poznáte opravdového terapeuta? Bude k vám přistupovat jako k individualitě, kromě bylin a vhodných potravin vám nabídne i harmonizaci psychiky, doporučí změny životního stylu přímo pro vaši osobnost, po seznámení se s vaším problémem objedná byliny upravené konkrétně pro vás, nezatíží vás příliš a uleví vám.

Přes toto všechno nemůže nikdy tradiční terapie nahradit západní lékařskou odbornou léčbu. Veškeré informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz berte prosím jako osobní názor a ne jako vědecky podložená, schválená a orazítkovaná fakta. Dle platných legislativních norem by vám špatná interpretace a laický přístup mohl ublížit. Rozhodnutí, jak investovat do svého zdraví a jak zlepšit svou kondici a mít více radosti ze života, je jen na vás.

Sdílet článek na:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *