Záchrana při otravě, propité noci nebo průjmu

Sázka na jistotu po prohýřené noci plné jídla a alkoholu? Kyselé švestičky umeboshi, které jsou velmi zásadité, pomáhají detoxikovat játra a regulují funkci střev! Kyselá chuť kompenzuje účinky těžce stravitelných jídel, rozkládá tuky, ochlazuje.

Umeboshi je název pro usušenou švestku, která je ve skutečnosti druh meruňky. Nezralé, zelené plody jsou jedovaté a padají ze stromu na konci května nebo začátkem června. Po zpracování ale mají silně léčebné účinky.

Umeboshi se tradičně podává v ranních hodinách, protože kyselina citronová obsažená v nakládaných švestkách údajně dezinfikuje střeva a pomáhá tak při trávení celý den. Důvodem jsou substance, které zajišťují rychlé odbourání přebytečných kyselin v těle a tím podporují vylučování jedů z těla. Také zajišťují přísun energie do funkčních buněk ledvin a jater, které jsou pak schopny vykonávat svou funkci na vyšší úrovni.

Umeboshi obsahují minerály, proteiny a tuky v dvojnásobném množství než ostatní plody. Bohatě zastoupeny jsou zejména vápník, železo a fosfor. Při srovnání s jinými plody jsou bohatší i na organické kyseliny, které nejsou během kvašení odbourávány. Důležitou složkou je vysoký obsah kyseliny citronové. Kyselina citronová usnadňuje vstřebávání zásaditých minerálů jako železo, hořčík a vápník (což je vhodné především pro ženy trpící osteoporózou). Kromě toho kyselina citronová výborně odbourává z naší krve a tkání kyselinu mléčnou, která vzniká hlavně při trávení a námaze. Právě nadbytek kyseliny mléčné může způsobovat trvalou únavu.

Na začátku padesátých let se podařilo Dr. Kyo Satovi (univerzita Hirosaki) získat antibiotickou substanci. Zničil mikroby a stafylokoky úplavice jen 9g extraktu umeboshi. Jeho objev se nestal populární, protože penicilin a ostatní antibiotika byly populárnější. V r. 1968 byla izolována složka ume, která měla vliv na usmrcení bacila tuberkulózy. Látky obsažené v umeboshi tak prokazatelně likvidují mikroby úplavice, stafylokoky, bakterie tuberkulózy atd.

Umeboshi pomáhají při těchto stavech:

  • překyselení žaludku, pálení žáhy, problémy s trávením
  • střevní problémy
  • bolest hlavy, únava
  • po požití nějaké škodlivé potraviny jako je cukr nebo alkohol
  • dlouhodobé zvýšení teploty
  • časté škrábání v krku, alergie i bronchitida
  • srdeční záchvaty (vyživují srdce i mysl)
  • kinetóza (nevolnost způsobená cestováním)
  • zácpa, průjem – harmonizují nerovnováhu ve střevech

Umeboshi se sklízí nezralé, omyjí se a suší se venku (přes den i v noci). Po několika dnech jsou již velmi malé. Vloží se do sudu, posypou mořskou solí a zatíží závažím. Působením soli a tlaku se švestky scvrkávají a šťáva z nich se shromažďuje na dně nádoby. Při nakládání se ke švestkám přidávají i listy shiso-purpurové listy buvolí trávy, které zbarví umeboshi do vínově červené a dodá jim zvláštní chuť. Takto zatížené švestky se nechají v sudu minimálně půl roku. Čím déle jsou naložené, tím jsou lepší. Švestky naložené přes 6 let mají velkou hodnotu: jedna švestka je schopna zastavit průjem.

Umeboshi můžete jíst samostatně, nebo jako nápoj v horké vodě, nebo přidat do čaje Bancha, případně je můžete vložit např. do rýžových koulí či jiných dobrot.

Při přejezení či špatném trávení je vhodné použít také hořké byliny – zeměžluč, smil, jablečník, pelyněk, vachta. Pomohou i kořeny – puškvorec, andělika, hořec. Při mírné těžkosti zabere máta. Mezi jemné byliny, které spíše uklidňují a hojí trávicí trakt, patří měsíček, řepík, sléz, meduňka. Z hotových směsí jsou nejvíc hořké čaje na žlučník a slinivku. 

Další rady, tipy a doporučení najdete v kategorii „Články“ – Byliny, potraviny, doplňky.

Jsme rádi, že vás naše články inspirují, ale prosíme, nekopírujte je. Děkujeme.

Ráda Vám doporučím byliny a stravu přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.

Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. To, co je vhodné pro jednoho, druhému sedět nemusí, a přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém. Postupy a směsi, které používám, jsou prověřeny staletími zkušeností, proto fungují. Tradiční terapie doplňuji moderními poznatky a metodami.

Zaměřuji se především na celkovou harmonizaci organismu, na podpůrnou terapii obezity, akné, nespavosti, trávicích či střevních potíží, psychické nestability, očistu od gynekologických kandidóz, pomoc při menstruačních problémech, migrénách a dalších zdravotních neduhů.

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz.

Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je tradiční terapie dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár týdnech.

Cílem praktiků tradiční medicíny je změnit lidské návyky a myšlení v rámci prosazování zdravého životního stylu, zaujetí pozitivního postoje vlivem správného stravování, cvičení, vhodné duševní aktivity a koordinace vlivů okolního prostředí na náš zdravotní stav. V klinické praxi kladou terapeuti důraz na přesnou diagnózu a rozbor příznaků. Vyhledávají skutečné příčiny potíží a následně je léčí. Právě díky globálnímu přístupu často vyléčí několik problémů současně, je však třeba být trpělivý.

A jak poznáte opravdového terapeuta? Bude k vám přistupovat jako k individualitě, kromě bylin a vhodných potravin vám nabídne i harmonizaci psychiky, doporučí změny životního stylu přímo pro vaši osobnost, po seznámení se s vaším problémem objedná byliny upravené konkrétně pro vás, nezatíží vás příliš a uleví vám.

Přes toto všechno nemůže nikdy tradiční terapie nahradit západní lékařskou odbornou léčbu. Veškeré informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz berte prosím jako osobní názor a ne jako vědecky podložená, schválená a orazítkovaná fakta. Dle platných legislativních norem by vám špatná interpretace a laický přístup mohl ublížit. Rozhodnutí, jak investovat do svého zdraví a jak zlepšit svou kondici a mít více radosti ze života, je jen na vás.

Sdílet článek na:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *