top of page

Hravě zdravě – vaření s radostí

Někdy se zdá, že vařit kvalitně je složité. Vůbec to tak není! Buďte při vaření hraví, kreativní a užívejte si to! Kvalitní vaření nezabere skoro žádný čas navíc, jde o to nebát se zkoušet nové věci.


Osobně mě vaření vůbec nebavilo, nešlo mi a připadalo mi jako příšerná ztráta času. Stačilo ale málo a zjistila jsem, že to vůbec není pravda! Vaření zabere minimum času, dá se u něj poslouchat oblíbená muzika a kvalitní strava navíc krásně zharmonizuje organismus i fyzický vzhled – slezina ovlivňuje i svaly a ňadra… Pár tipů a inspirace pro vás (běžná jídla focená mobilem bez úprav):


Zeleninová svíčková, řepa v kuzu, ovesný knedlík, quinoa, klíčky


Vegan ořechové kuličkyJečné kroupy s kozím sýrem, vařený květák

Batátová polévka, bulgur, černá čočka, zeleninaČočková polévka, opečené tofu, rýže, červená řepa s kozím sýremZdravá čokoláda z datlí, mandlového másla, kokosového oleje a ořechůRýžové závitky se zeleninouKukuřičné tortily, rýže, tofu omáčka, cizrnaKroupy, černá čkočka, dušená zeleninaJáhlové kuličky s kokosemOves, kroupy, kozí sýr, opražená cizrnaJečmenný bulgur, rýže, hrachová kaše, opečený celer s cibulíDětský piknikTempeh, quinoa, omáčka z tofu, zeleninaBatátová polévka s opraženými slunečnicovými semínkyKaše z quinoi, karobu, kokosu a ořechůJáhlový dort s pudinkem, agarem a ovocemJahelné placky, jáhly, hrachová kašeZapečená zelenina s různými sýryBrokolicový krém, rýže, omáčka z tofuRanní rýžová kaše s mandlemi a lupínkySeitan s těstovinami a zeleninouZapečené batáty s kozí goudouJečmenný bulgur, omáčka z červené čočky, tofu, rýže, okurkový salátBrokolicová polévka se sojovou smetanou a čirokemZelenina v kokosové omáčce, rýžové těstoviny, fazole adzukiRýžový pudink s oříšky, kokosem a karobem


Kroupy, tempeh, opečený celer na cibulce, klíčkyDýňová omáčka, vločkové knedlíky, tempeh


Pečená jablka s ořechovou náplníJáhlovo-cuketové placky, fazole adzuki

Pojďte vyzkoušet vařit lépe – budete mít více energie, vyléčíte zažívání a ozdravíte celý organismus. Nemocná slezina je příčinou mnoha potíží, proto je důležité jí věnovat pozornost – často je oslabená vlhkem a toxiny. Pak se projevují nejen trávicí potíže, ale v těle chybí živiny, nemá energii, dostavuje se únava, nemoci, nedostatek krve, nespavost, psychické problémy atd….

Při jídelníčku je důležitá pestrost a zastoupení všech chutí, tedy experimentujte! Jedině tak je tělo uspokojené, netrápí ho obezita ani podvýživa (což je problém nejen anorektiček či bulimiček, naopak, podváha trápí mnoho lidí), nemá nezvladatelné chutě, ani chutě na sladkosti apod.

Nehledejte dokonalý, okamžitě dostupný stravovací režim na celý život, ale postupně zlepšujte ten současný. Vaše stravovací přístupy se budou postupně vyvíjet. S narůstajícím uvědoměním pro vás bude stále důležitější intuice. Vývojem projde také znalost přípravy jídla a vlastností potravin. Snažte se změny neuspíšit. Postupujte harmonicky a „netlačte řeku“… Inspirovat vás může tzv. sattvická strava.

Mějte své tělo rádi – vyplatí se to! A pokud nevíte, jak na to, objednejte se na osobní diagnostiku a vypracování individuálního jídelníčku prostřednictvím formuláře:

[contact-form-7 id=“9″ title=“Kontaktní formulář 1″]

Pro začátek zkuste vylepšit své snídaně.

Ráda Vám doporučím konkrétní byliny a jídelníček přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.

Nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. Co prospívá jednomu, druhému prospívat nemusí, přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém.

S čím vám mohu pomoci:

  1. Doporučení vhodné stravy a životního stylu

  2. Detoxikace, redukce váhy

  3. Únava, potíže se spánkem

  4. Problémy s trávením včetně prediabetes a hypoglykémie

  5. Akné, ekzémy, plísně

  6. Menstruační potíže, hormonální nerovnováha, klimakterium

  7. Nervozita, napětí, úzkost, deprese

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com


Upozornění: Informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz jsou pouze informativní a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Stejně tak ani bylinná léčba a změna jídelníčku nemůže dle legislativních norem nahradit léčbu západní medicínou. Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je léčba dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár dnech či týdnech.

Comments


bottom of page