Jak podpořit imunitu běžným jídlem a čaji a odolat i koronaviru

Chemické vitamíny? Zkuste raději chemii omezit a vsaďte na byliny, relaxaci a správné jídlo! Nebude vás to stát žádné mimořádné výdaje, stačí jen chtít.


Imunitní systém je u moderní populace stále slabší. Viníků je mnoho – přes přílišné užívání antibiotik, zničenou střevní mikroflóru až po všudypřítomný stres. Na druhou stranu nám ale dává příroda mnoho možností, jak svou imunitu zlepšit, být v dobré kondici a lehce se ubránit všem virům a bakteriím.


V ideálním případě bychom se měli na nápor jara připravit v zimě – tedy posilovat ledviny a svou energii dostatečně dopředu. Pokud na vás padla jarní únava, alergie apod., pak jste organismus na příliv energie nepřipravili. Nezoufejte, ledviny budou vděčné za péči celoročně – tipy zde.


Pro dobrou obranyschopnost a tedy imunitu nemusíte kupovat drahé potravinové doplňky plné chemie. Nejdůležitější je přirozená strava, tedy kvalitní potraviny, bez chemických přísad a čerstvé jídlo. Imunitu výrazně poškozuje také:

 1. mléko a veškeré mléčné výrobky

 2. cukr a všechny sladkosti

 3. příliš mnoho masa, především uzenin

 4. nadbytek chladných pokrmů včetně smoothie apod.

Podle tradiční medicíny vnáší výše uvedené potraviny do těla tzv. chlad a vlhko, které se mění na hlen, který vytváří podhoubí pro pomnožení jakékoli infekce.


Co tedy jíst? Není třeba panikařit, stačí jídelníček jen mírně upravit. Pro začátek stačí dát si každé ráno čerstvou, domácí polévku – zeleninový vývar a miso.


Do posilujícího jídelníčku zařaďte:

 1. cibuli a česnek

 2. kurkumu a zázvor

 3. pravý křen

 4. domácí kimchi a kysané zelí

 5. klíčky mungo, řeřichy a čočky

 6. mořské řasy (přidat do polévek, rýže apod.)

 7. pít boryt barvířský a ostropestřec

U virových onemocnění včetně chřipek je třeba důsledně dýchat. Koronavir i jiné jemu podobné viry napadají sliznice, které proto nesmí být vysušené. Sucho všeobecně plicím velmi škodí. Suchost v těle může být způsobena nejen suchým vzduchem, ale třeba i příliš horkým jídlem (alkohol, káva, pálivá jídla, zázvor, skořice, maso, kouření), které způsobuje vnitřní horkost a právě tato horkost spálí v těle všechnu vláhu a vysuší ho.


Horkost většinou pramení z přetížených jater – silná a zdravá játra vyřeší mnoho potíží sama.


Plíce zvlhčují jablka, kozí mléko, cibule a hlavně dechová cvičení a procházky v přírodě – plicím vyloženě škodí dlouhé ležení!


Co dalšího potěší plíce a tedy ochranou vrstvu před nemocemi:

 1. Mrkev , celer, kukuřice

 2. Mungo, sezam

 3. Okurka, listová zelenina, meloun

 4. Sezam, ořechy

 5. Sojové mléko, tofu

 6. Mořské řasy

 7. Peprmint a léčivý lotosový kořen

Někdy je organismus devastovaný příliš dlouho a pak nemůžeme výsledky očekávat ihned, je ale třeba konečně začít a být trpělivý, případně užívat bylinné preparáty – prověřené, kvalitní, přírodní!


Záleží také, v jakém ročním období chcete imunitu posílit. V zimě náš organismus čerstvé ovoce a zelenina ochlazují. Cévy se pak dostatečně neprokrvují a nedávají průchod imunitě, když potřebuje vyrazit do boje. Zatímco v létě do nás podle čínské medicíny vnikají bakterie a viry přes nos a ústa, v zimě je to přes kůži. Neběhejte proto v mrazu bez rukavic a nohy si chraňte v teple.


Plíce mají jako párový orgán střeva. A právě ve střevech sídlí základ imunity – jak mít v pořádku střeva a být fit se dočtete zde.


Pokud chcete imunitu výrazně posílit, vyzkoušejte mediciální houby, zejména Coriolus (Outkovka pestrá), který zabíjí viry a plísně, podobně jako i tzv. „dračí krev„, neboli sangre de drago.


A jak říká odborník na léčivé houby Milan Schirlo: „Jedním z nejvýznamnějších účinků medicinálních hub je posilování imunitního systému. Výzkumy ukazují, že díky složitým komplexům polysacharidů dokážou medicinální houby posílit náš organismus proti útoku baktérií a virů, ale třeba i kvasinek a mnoha dalších externích patogenů. Naše tělo má zhruba na 33% stejnou strukturu DNA jako medicinální houby, v porovnání s rostlinami, kde je podobnost pouze 10%. Je zajímavé, že patogenní organismy, které napadají medicinální houby (bakterie, kvasinky, viry) mají také schopnost napadat organismus člověka. To není v rostlinné říši obvyklé. Většinou mikroorganismy, které napadají rostliny, nedokážou napadat i lidský organismus. Zdá se tedy logické, že medicinální houby, které mají výše uvedené vlastnosti a jejichž vývoj trval mnohonásobně déle než vývoj člověka, mohou příznivě ovlivňovat lidskou obranyschopnost.“


Každý je jiný, ale některá pravidla platí pro všechny. Tím základním je kvalitní strava a domácí polévka na snídani. Pokud si s jídelníčkem nevíte rady, nechejte si poradit od zkušeného terapeuta. Změna jídelníčku vylepší nejen vaši imunitu, ale také významně ovlivní psychiku. A právě psychika je vždy na prvním místě. Ne každý se ale dokáže uvolnit, relaxovat a radovat ze života. Ale každý se to může naučit. A strava vás ve vašich snahách může významně podpořit nebo naopak potopit.


A ještě zajímavá myšlenka od Jaroslava Duška: „Já viry obecně za nepřátele nepovažuju. Nedávno jsem četl, co o nich napsal James Redfield: Viry mají za úkol zpracovat neživá těla. Problém je, že mnoho živých lidí vyzařuje mrtvolnou energii, a tak po nich ty viry jdou. Protože to vyhodnotí tak, že už jsou mrtví. Ti lidé nevyzařují život, radost a štěstí. Jde z nich ponurost a skleslost, a tak je viry rozloží a snědí. Mně se tahle představa zalíbila. A nechce se mi nabízet se jako strava… ale přesně tohle mnoho lidí dělá.“


Ráda Vám doporučím konkrétní byliny a jídelníček přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.


Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. Co prospívá jednomu, druhému prospívat nemusí, přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém.


S čím vám mohu pomoci:

 1. Doporučení vhodné stravy a životního stylu

 2. Detoxikace, redukce váhy

 3. Únava, potíže se spánkem

 4. Problémy s trávením včetně prediabetes a hypoglykémie

 5. Akné, ekzémy, plísně

 6. Menstruační potíže, hormonální nerovnováha, klimakterium

 7. Nervozita, napětí, úzkost, deprese

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz, Zlín.

Upozornění: Informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz jsou pouze informativní a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Stejně tak ani bylinná léčba a změna jídelníčku nemůže dle legislativních norem nahradit léčbu západní medicínou. Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je léčba dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár dnech či týdnech.

#plíce #koronavir #imunita #jakpodpořitimunitu #coronavir #jakzlepšitimunitu #cojíst #jakjíst