top of page

Jednoduchý pokrm pro posílení čchi, ledvin a krve

Cítíte se slabí a bez energie? Zamilujte si cizrnu. Cizrna prospívá slezině-slinivce i žaludku a srdci, posiluje nedostatečnou energii čchi, odvádí vlhko, posiluje ledviny a krev, uklidňuje ducha a upravuje stolici. Jako i ostatní luštěniny by se měla vařit s řasou a podávat osolená a s olejem – zejména při vnitřním suchu.Velmi populární je cizrna na paprice. Jednoduchou omáčku milují i děti. Cizrnu nechejte přes noc namočenou a druhý den ji uvařte v tlakovém hrnci. Následně odlijte přebytečnou vodu a cizrnu rozmixujte.Ve větším kastrolu orestujte na přepuštěném másle dozlatova cibulku. Poté přidejte sladkou papriku a mořskou sůl. Pozor, papriku nerestujte dlouho, aby nezhořkla. Zalijte rozmixovanou cirznou a pár minut povařte. Přidejte sojovou smetanu a opět dohladka rozmixujte. Dochuťte sojovou omáčkou, trochou citronové šťávy a případně špetkou hořčice bez cukru.Výborná je i cizrna opražená na pánvi nebo opečená v troubě. Uvařené kuličky stačí ochutit červenou paprikou a bylinkovou solí a olivovým olejem. Hodí se k různým zeleninovým omáčkám.Další recepty a zajímavosti o potravinách najdete v kategorii „Články“ – Recepty


Nezapomeňte, že nejdůležitější je jíst v klidu, v pohodě, dýchat, žvýkat a vnímat své tělo.


Ráda Vám doporučím konkrétní byliny a jídelníček přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.


Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. Co prospívá jednomu, druhému prospívat nemusí, přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém.


S čím vám mohu pomoci:

  1. Doporučení vhodné stravy a životního stylu

  2. Detoxikace, redukce váhy

  3. Únava, potíže se spánkem

  4. Problémy s trávením včetně prediabetes a hypoglykémie

  5. Akné, ekzémy, plísně

  6. Menstruační potíže, hormonální nerovnováha, klimakterium

  7. Nervozita, napětí, úzkost, deprese

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz, Zlín.

Upozornění: Informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz jsou pouze informativní a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Stejně tak ani bylinná léčba a změna jídelníčku nemůže dle legislativních norem nahradit léčbu západní medicínou. Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je léčba dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár dnech či týdnech.

#cizrna #energie #posíleníledvin

bottom of page