Proč zrovna já mám problémy s váhou a musím držet dietu?!

„Děda má devadesát, jí samé tlusté maso, kouří, pije slivovici a je úplně zdravý,“ říkávají někteří a v této otázce je cítit křivda. Jak to, že on „dělá všechno špatně“ a přesto je zdravý. A proč „já musím držet dietu a cvičit“, není to fér…


Život není a nikdy nebyl spravedlivý. Rodíme se s různými geny, v rozličných rodinách a za všemožných okolností. K tomu se přidává výchova, společenské tlaky nebo snad i „karma“. Všeobecně je ale na prvním místě psychika. Právě naše vnitřní rozpoložení dokáže ovlivnit úplně všechno. Aby to nebylo tak jednoduché, tak u nadváhy či obezity musíme počítat také s hormony a metabolismem, který ovlivňujeme my sami každý den.


Náprava metabolismu je základním motivem téměř každé „západní“ diety. V lidském metabolismu mohou nastat poruchy zpracování všech potravin, které jíme. Včetně těch „velmi zdravých“. Všechny dietní systémy by tedy měly vést k tomu, aby se v těle netvořil zbytečný odpad, tedy škodlivé metabolity neboli hlen. Slovo hlen či sliz symbolizuje látky, které v těle vznikají, když potrava není dostatečně zpracována, využita a vyloučena.


Často k tomuto jevu dochází z přejídání, kdy enzymy nedokáží přílišné množství potravy zpracovat. Tvoří se hlen, který se usazuje v různých orgánech.


Usazování hlenu způsobuje vážné potíže – nejen estetické (jako je akné), ale i zdravotní (tromby, embolie, angina pectoris, infarkt, mozková mrtvice, struma, cysty, myomy, nádory, kameny apod.).


U obézních lidí je nadbytek hlenu více než častý. Pro zhubnutí je třeba hlen odstranit – úpravou jídelníčku. Pokud je pro vás „zdravý jídelníček“ a „dieta“ strašákem, vyhněte se jim a začněte nejprve pracovat na své psychice. Jíst zdravě vás totiž musí bavit! A bavit vás i bude – jen je třeba odhodit strach.


Aby to pro vás nebylo „neuskutečnitelné“, navštivte odborného terapeuta, který vám doporučí byliny, s jejichž pomocí si upravíte metabolismus a přejdete na zdravější životní rytmus bez odporu a naopak s lehkostí.


Jsme rádi, že vás naše články inspirují, ale prosíme – nekopírujte je. Děkujeme.


Další rady, tipy a doporučení najdete v kategorii „Články“ – Diety, trávení, diabetes


Ráda Vám doporučím konkrétní byliny a jídelníček přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.


Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. Co prospívá jednomu, druhému prospívat nemusí, přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém.


S čím vám mohu pomoci:

  1. Doporučení vhodné stravy a životního stylu

  2. Detoxikace, redukce váhy

  3. Únava, potíže se spánkem

  4. Problémy s trávením včetně prediabetes a hypoglykémie

  5. Akné, ekzémy, plísně

  6. Menstruační potíže, hormonální nerovnováha, klimakterium

  7. Nervozita, napětí, úzkost, deprese

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz, Zlín.

Upozornění: Informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz jsou pouze informativní a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Stejně tak ani bylinná léčba a změna jídelníčku nemůže dle legislativních norem nahradit léčbu západní medicínou. Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je léčba dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár dnech či týdnech.


#dieta #hubnutí