Za bolesti hlavy a migrény většinou může potlačovaný vztek

Bolesti hlavy lze vyřešit vhodnou stravou a bylinkovými čaji. Původcem migrén je obvykle horkost a stísněnost jater. Aby se játra dostala do pohody, je třeba podpořit ledvinový yin, který játra ochladí a uvolní. Játrům také uleví posilnění srdce. Pokud srdce bude přijímat více energie, játra ráda odevzdají nahromaděný nadbytek.


Všeobecně proti migrénám pomáhají vývary z rýže a žita – více o doporučené stravě při migrénách čtěte zde. Dále je ale nutné rozlišit, o jakou bolest se jedná:


Bolest, která je největší po stranách hlavy, sestupuje po krku až k trapézovému svalu, je povrchového charakteru a člověk má pocit, že ho bolí vlasy = žlučník.


Bolest hluboká, uvnitř hlavy, při které bolí oči = játra.


Bolest v čele, jdoucí přes vrcholek hlavy až ke krční páteři = ledviny.


Bolest ve spánkové krajině, doprovázená pocitem na zvracení = žaludek.


Jednoznačně je ale nejčastěji za migrénou opakované potlačování vzteku, které vede k horku v dráze žlučníku. Proto se migrény u žen objevují mnohonásobně častěji (muži se vzteku zbavují přirozenou agresivitou).


Léčba migrény v tradiční čínské medicíně zahrnuje individuální konzultaci a následné nasazení bylinných preparátů. Obvykle se doporučuje vynechání mléčných výrobků a všech cukrů. Je také důležité hledat zdroj klidu a pokoje. Ženám se doporučuje dynamické cvičení pro odbourání stresu a negativních pocitů nahromaděných v těle.


O vhodné stravě při potížích se žlučníkem a játry jsme psali také v dalších textech, najdete je v kategorii „Články


Jsme rádi, že vás naše články inspirují, ale prosíme o jejich nekopírování. Děkujeme.

Ráda Vám doporučím konkrétní byliny a jídelníček přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.

Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. Co prospívá jednomu, druhému prospívat nemusí, přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém.

S čím vám mohu pomoci:

  1. Doporučení vhodné stravy a životního stylu

  2. Detoxikace, redukce váhy

  3. Únava, potíže se spánkem

  4. Problémy s trávením včetně prediabetes a hypoglykémie

  5. Akné, ekzémy, plísně

  6. Menstruační potíže, hormonální nerovnováha, klimakterium

  7. Nervozita, napětí, úzkost, deprese

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz, Zlín.

Upozornění: Informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz jsou pouze informativní a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Stejně tak ani bylinná léčba a změna jídelníčku nemůže dle legislativních norem nahradit léčbu západní medicínou. Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je léčba dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár dnech či týdnech.

#bolestihlavy #migréna #vztek #játra #bolest