Kosmetické masáže, přírodní produkty i laser
- tradicniterapie
- 1. 9. 2023
- Minut čtení: 4
Aktualizováno: 1. 2.
Pomoc při kožních potížích, přírodní péče o pleť, kosmetické masáže s využitím guasha a akupresury pro přírodní lifting a proti vráskám, celkové omlazení nejen obličeje. Nechejte se hýčkat a užijte si kosmetický královský rituál Gejša. Je vhodný pro každou ženu, ale ocení jej i muži. Jeho součástí je nejen kosmetické čištění ultrazvukem a ošetření pleti, ale také využití výkonného laseru, který účinně hojí zánětlivé procesy i vyhlazuje vrásky.
Těšit se tak můžete na kompletní péči:
hloubkové čištění ultrazvukovou špachtlí
přírodní pleťová maska s korejskou vegan výživou
jemná epilace špičkovým voskem Lycon
omlazení a zahojení laserem Lasocare
asijská masáž guasha šíje, rukou i kštice
ošetření obličeje, dekoltu a rukou
luxusní vegan kosmetika Whamisa a české bio krémy
harmonizace akupresurních bodů pro krásu i vnitřní klid
individuální laskavý přístup
METODA LASOCARE :
Metoda byla vyvinuta a testována ve Švýcarsku a dalších zemích. Metoda spojuje blahodárné biologické účinky laseru s omlazovací a čistící schopností mléčných enzymů laktoferrinu a laktoperoxidázy. K výrobě gelu Lasocare jsou použity ušlechtilé přísady nejvyšší čistoty a jakosti. Přípravek proto nezpůsobuje alergické reakce pokožky.
Energie laserového paprsku je využita ve dvou fázích:
PRVNÍ FÁZE - aktivovaný enzym laktoferrin spotřebovává za pomocí laserového světla ze zbytků kožního mazu nežádoucí ionty železa a tím zabraňuje dalšímu množení nežádoucích bakterii.
DRUHÁ FÁZE -v této fázi enzym laktoperoxidáza aktivuje, hydratuje a prokysličuje jednotlivé vrstvy kožních buněk. Dochází ke zpevnění kolagenního pletiva, omlazení a jemným vypnutím pleti.
Využití v kosmetické praxi:
Vyhlazování vrásek, zmírnění akné, oparů, zlepšení jizev a pajizévek, omezení vypadávání vlasů. Laser je velmi účinný rovněž u nemocí dutiny ústní jako jsou afty, paradentóza, bolestivé ústní koutky, citlivé zubní krčky apod.
Krása dle TČM
Nejdůležitější je u kožních nemocí dle TČM uhašení vnitřního horka a vyčištění postiženého orgánu. K tomu slouží speciálně namíchané bylinné směsi, ale výrazně pomůže změna stravování. Nevhodná strava přispívá velkou měrou na tvorbě horka a vlhka, což jsou základní příčiny tvorby akné i mnoha dalších kožních nemocí.
Abyste uhasili vnitřní horko, měli byste se jednak vyhýbat potravinám, které jej v těle způsobují (smažená jídla, alkohol, chilli, čokoláda), a také začít konzumovat víc potravin, které tělo ochlazují. S očistou organismu pomůže zelený jíl. Vzhledem k tomu, že horko vzniká také v důsledku stresu, měli byste se snažit víc relaxovat a stres kompenzovat podle dechových cvičení a podobně.
Doporučené potraviny při vlhkých ekzémech a akné:
veškerá vařená zelenina
ječmen, pohanka, proso (jáhly), rýže
červená čočka, fazolové lusky, hrách
krab, losos, žralok, kapr
brambory, brokolice, celer, cuketa, červená řepa, česnek, chřest, kedluben, květák, kyselé zelí, lilek, mrkev, okurka, rajčata, ředkvička, žampiony
ananas, angrešt, banán, borůvky, brusinky, citron, datle, grep, hruška, jablko, jahody, kiwi, maliny, mandarinky, žlutý a červený meloun, mango, ostružiny, papája, pomeranč, rebarbora, rybíz, šípky, blumy
husa, kachna, králík, telecí, vejce
kurkuma, bezinkový květ, čekanka, heřmánek, jitrocel, kontryhel, levandule, lipový květ, listy z břízy nebo maliníku, máta, meduňka, měsíček lékařský, třezalka, benedikt
zelený čaj, čerstvé ovocné a zeleninové šťávy
Nepijte po jídle nebo při jídle větší množství tekutin. Oslabujete tak totiž trávení. Nestrávená strava může opět způsobovat horko v těle. Ze stejného důvodu se také doporučuje důkladně žvýkat, abyste trávení nastartovali a podpořili.
Kůži můžete ošetřit vhodnými přírodními prostředky na zánětlivou pleť.
Zatímco akné je obvykle způsobeno „vlhkým horkem“, u většiny ekzémů jde spíše o tzv. „suché horko“, při kterém vzniká suchý, svědivý a olupující se ekzém. U suchého ekzému je častým viníkem tzv. „nedostatečnost krve“ a oslabení „jinového“ aspektu organismu. Tento typ ekzému se vyskytuje nejčastěji u štíhlých lidí a u žen po porodu a při kojení, kdy je tendence k „suchosti“ krve. Tady často pomůže sezamový olej.
U kožních problémů je důležité dbát na dostatek minerálů, soli a odkyselení.
Stav pokožky dle tradiční medicíny odráží stav plic. A plíce souvisí se střevem. Vše je propojeno.

Osobní přístup a vlastní zkušenosti jsou základem úspěšné léčby
Ráda Vám doporučím byliny a stravu přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.
Nabízím bylinné směsi (případně i jídelníčky) přímo na míru. To, co je vhodné pro jednoho, druhému sedět nemusí, a přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém. Postupy a směsi, které používám, jsou prověřeny staletími zkušeností, proto fungují. Tradiční terapie doplňuji moderními poznatky a metodami.
Zaměřuji se především na celkovou harmonizaci organismu.
Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com.
Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce.
Cílem praktiků tradiční medicíny je změnit lidské návyky a myšlení v rámci prosazování zdravého životního stylu, zaujetí pozitivního postoje vlivem správného stravování, cvičení, vhodné duševní aktivity a koordinace vlivů okolního prostředí na náš zdravotní stav. V klinické praxi kladou terapeuti důraz na přesnou diagnózu a rozbor příznaků. Vyhledávají skutečné příčiny potíží, je však třeba trpělivost.
Tradiční terapie ale nemůže nahradit léčbu lékařů a veškeré informace na tomto webu tradicni-terapie.cz je třeba vnímat pouze jako osobní názor negarantující vyléčení potíží.
Na osobní diagnostiku a poradenství se můžete objednat prostřednictvím kontaktního formuláře, nebo emailem tradicniterapie@gmail.com, případně telefonicky 608770506.
Vše o nabízených službách (TČM diagnostika, fytoterapie, dietetika, akupresura, masáže tuina, shiatsu, guasha NLP koučink, kosmetika atd.) se dočtete na https://www.tradicni-terapie.cz/services-2
Comments