Masáž sezamovým olejem posílí nervy a vyčistí pleť

Sezamový olej se vyrábí už od dob před naším letopočtem. Sezamový olej je jedním z nejléčivějších olejů vůbec. Především je vynikajícím regeneračním prostředkem na prevenci osteoporózy. Za studena lisovaný sezamový olej je bohatým zdrojem vitaminu E, hořčíku, vápníku, zinku, vitamínu B6, a obsahuje vitamin K a lecitin. Esenciální mastné kyseliny a lecitin ze studena lisovaného sezamového oleje hrají významnou roli v prevenci kardiovaskulárních onemocnění.


Hlavní účinky sezamového oleje:

 1. působí protibakteriálně

 2. ulevuje od bolestí kloubů, snižuje ztuhlost svalů

 3. vyživuje kůži a hloubkově ji čistí i hydratuje

 4. posiluje zuby, kosti, kostní dřeň

 5. podporuje krvetvorbu, krevní systém

 6. vhodný při anémii, srdečně-cévních onemocněních

 7. lecitin v sezamovém oleji povzbuzuje mozkomíšní systém

 8. zabraňuje těhotenským striím a stařeckým skvrnám

 9. vhodný při ekzémech a lupénce

 10. dobře hojí rány a zlomeniny, zmírňuje bolesti z popálenin

 11. tiší stres a nervozitu

 12. pomáhá při bolestech zapříčiněných revmatismem a artritidou

Je vhodný i k aplikaci do vlasů, které vyživuje a brání jejich šedivění. Používání olejů k regeneraci vlasů je poměrně běžné. Ovšem sezamový olej se od ostatních liší v tom, že vlasy nejen hydratuje, ale pomáhá také předcházet šedinám a navíc zvyšuje prokrvení pokožky hlavy. Můžete ho použít jako bezoplachový kondicionér nebo ho zahřát a nechat působit na vlasech 30 minut.


Dokonce snižuje krevní tlak. Má harmonický účinek a obsahuje i některé minerály, jako železo. Mírně zahřívá. Při výskytu podráždění použijte olej olivový.


Sezamový olej stejně jako další oleje nabízí ochranu proti sluníčku, ovšem pouze 4 PF. Má antibakteriální a protizánětlivé účinky, dokáže pokožku zbavit přebytečné mastnoty, odstranit jak akné, tak odumřelé buňky…


Všeobecně je nutné vybírat oleje podle konstituce a ročního období (v zimě zahřívající sezamový, v létě ochlazující olivový nebo kokosový). Olej ponechaný po 40 dnů v červené láhvi zahřívá, v modré láhvi naopak ochlazuje.  


Sezamový olej patří mezi nejstabilnější oleje. Při vnitřním užívání zvlhčuje sucho, pomáhá proti zácpě, detoxikuje, likviduje svrab a většinu plísňových onemocnění.


Další tipy a doporučení najdete v textech v kategorii „Články“ – Byliny, potraviny, doplňky

Jsme rádi, že vás naše články inspirují, ale prosíme, nekopírujte je. Děkujeme.Ráda Vám doporučím konkrétní byliny a jídelníček přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.

Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. Co prospívá jednomu, druhému prospívat nemusí, přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém.

S čím vám mohu pomoci:

 1. Doporučení vhodné stravy a životního stylu

 2. Detoxikace, redukce váhy

 3. Únava, potíže se spánkem

 4. Problémy s trávením včetně prediabetes a hypoglykémie

 5. Akné, ekzémy, plísně

 6. Menstruační potíže, hormonální nerovnováha, klimakterium

 7. Nervozita, napětí, úzkost, deprese

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz, Zlín.

Upozornění: Informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz jsou pouze informativní a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Stejně tak ani bylinná léčba a změna jídelníčku nemůže dle legislativních norem nahradit léčbu západní medicínou. Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je léčba dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár dnech či týdnech.

#stres #osteoporóza #sezamovýolej #sezam #nervozita