top of page

Amalaki omlazuje, zvyšuje imunitu a napomáhá hubnutí

Mezi další až zázračné dobroty, které bychom si měli dopřávat každý den, patří indický angrešt amalaki, neboli Emblica officinalis. Jeho plody obsahují vitamín C, aminokyseliny, třísloviny, cukry, minerály, chrom, zinek i měď a je zejména díky obsahu tříslovin silný antioxidant. Proto lze amalaki použít u řady onemocnění, na která mají volné radikály vliv.

Amalaki:

 1. vyživuje, posiluje, omlazuje a obnovuje tkáně

 2. zvyšuje chuť k jídlu, přesto pomáhá při dietách navodit pocit sytosti

 3. zpevňuje tkáně, snižuje výtoky a sekrece

 4. zastavuje krvácení, zvyšuje počet červených krvinek, čistí krev

 5. vyživuje kosti, působí na růst vlasů a nehtů

 6. podporuje pohyb střev i žaludeční činnost

 7. reguluje hladinu krevního cukru

 8. používá se při zánětu tlustého střeva

 9. je největší přírodní zdroj vitamínu C – 3000 mg na plod

 10. pomáhá při překyselení žaludku a při vředech

 11. snižuje chronické horečky

Amalaki se obvykle prodává jako sušené ovoce, které velmi dokonale čistí naše tělo a je považován za jeden z nejvíce omlazujících přírodních prostředků. Při léčbě nadváhy zabraňuje vzniku metabolické pasti a tzv. jo-jo efektu.


Angrešt má průměr plodu 4 cm, dá se rozloupat jako mandarinka na kousky, které když se usuší, ztvrdnou a na některých vykrystalizuje trocha cukru, který se jeví jako plíseň. Stejný jev probíhá u sušených švestek.


Plody (nebo přípravek z plodů) by měly mít svíravě kyselou chuť. Podlé té můžete identifikovat pravost ovoce. Na trhu se totiž objevují i různé náhražky amalaki.

V rámci východní medicíny se používá především v ájurvédě, která amalaki používá pro regeneraci jater, zlepšení trávení, při chronickém kašli, astmatu či tuberkulóze. Terapeuti doporučují indický angrešt párům, které se snaží o početí, protože amalaki má pozitivní účinky na ženské pohlavní orgány a u mužů zlepšuje kvalitu spermií.


Západní medicína úspěšně testovala amalaki na léčbu dráždivého kašle, pro potlačení zánětu, podporu imunity a kardiovaskulárního systému, na ochranu žaludeční výstelky, podporu krevní novotvorby, snížení cholesterolu a uklidnění průjmových obtíží. Jiné studie se zaměřily na potenciál amalaki snižovat návalům úzkosti a deprese. Úspěšné testy proběhly také u léčby jaterních buněk a pokusy potvrdily i snižování krevního cukru.

V porovnávání dalších látek se aktuálně zdá výtažek z amalaki jako jeden s významným potenciálem k podpoře růstu vlasů. Přípravky (zejména oleje) s obsahem indického angreštu stimulují vlasové kořínky, pomáhají proti lupům a šedivění vlasů. Umí efektivně zklidnit pleť a zároveň ji zanechávají rozzářenou.


Další rady, tipy a doporučení najdete v textech v kategorii „Články“ – Byliny, potraviny, doplňky


Jsme rádi, že vás naše články inspirují, ale prosíme, nekopírujte je. Děkujeme.

Ráda Vám doporučím byliny a stravu přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.


Zaměřuji se především na celkovou harmonizaci organismu, na podpůrnou terapii obezity, akné, nespavosti, trávicích či střevních potíží, psychické nestability, očistu od gynekologických kandidóz, pomoc při menstruačních problémech, migrénách a dalších zdravotních neduhů.


Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com


Upozornění: Informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz jsou pouze informativní a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře.


Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je tradiční terapie dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár týdnech.


Cílem praktiků tradiční medicíny je změnit lidské návyky a myšlení v rámci prosazování zdravého životního stylu, zaujetí pozitivního postoje vlivem správného stravování, cvičení, vhodné duševní aktivity a koordinace vlivů okolního prostředí na náš zdravotní stav. V klinické praxi kladou terapeuti důraz na přesnou diagnózu a rozbor příznaků.


A jak poznáte opravdového terapeuta? Bude k vám přistupovat jako k individualitě, kromě bylin a vhodných potravin vám nabídne i harmonizaci psychiky, doporučí změny životního stylu přímo pro vaši osobnost, po seznámení se s vaším problémem objedná byliny upravené konkrétně pro vás, nezatíží vás příliš a uleví vám.


Přes toto všechno nemůže nikdy tradiční terapie nahradit západní lékařskou odbornou léčbu. Veškeré informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz berte prosím jako osobní názor a ne jako vědecky podložená, schválená a orazítkovaná fakta. Dle platných legislativních norem by vám špatná interpretace a laický přístup mohl ublížit. Rozhodnutí, jak investovat do svého zdraví a jak zlepšit svou kondici a mít více radosti ze života, je jen na vás.

Comments


bottom of page