Zlepšuje sexuální touhu, ale také uzdravuje

Kotvičník zemní je rostlina využívaná po celém světě pro svůj přínos pro zdraví. Především chrání srdce, léčí deprese a zvyšuje i libido.


Kotvičník zemní (Tribulus terrestris) je špičatá středomořská rostlina nacházející se po celém světě. Zatímco v Řecku se užíval pro zvýšení sexuálního apetitu, v Číně ho lékaři doporučovali na léčbu nemocných jater a ledvin. Nyní je celosvětově známý zejména jako tzv. zelená viagra a velmi si ho oblíbili sportovci.


Na konci 20. století byl kotvičník zkoumán ve vědeckých laboratořích, kde izolovali několik zdraví prospěšných látek a navíc potvrdili jeho léčivé účinky. Mimořádná kombinace fytosterolů činí z kotvičníku rostlinu s nejefektivnější kombinací účinných látek, které věda v jediné rostlině objevila. Tím jsou dány i jeho mimořádné účinky.


Jednoletá bylina Kotvičník zemní:

 1. zvyšuje hladinu testosteronu u mužů a estrogenu (konkrétně estradiolu) u žen

 2. zlepšuje potenci mužů a sexuální touhu žen

 3. brání hypertrofii a zánětu prostaty

 4. užívá se k léčbě jaterních, ledvinových a kardiovaskulárních onemocnění

 5. uvolňuje napětí, obnovuje vitalitu

 6. podporuje redukci tuku a zvyšuje objem svalové hmoty

 7. používá se při klimakteriu na potlačení nepříjemných stavů

Podle některých lékařů je kotvičník požehnáním pro muže, kterým zvýšení hladiny testosteronu podpoří kromě růstu svalů i typicky mužské znaky (růst vousů, hluboký hlas, sexuální pudy, potence, schopnost sebeprosazení), což je velmi vítaným vlivem v době mužského pokolení zženštilého nebývalým přísunem ženských hormonů, v důsledku plošně užívané hormonální antikoncepce a jejímu následnému úniku močí přes čističky odpadních vod do životního prostředí a zpět do pitné vody. Kotvičník zemní podporuje tvorbu pohlavních hormonů, které z mladíků dělají skutečné muže.


Kotvičník podle tradiční čínské medicíny:

 1. ponořuje jang jater (léčí migrény, závratě, nespavost, podrážděnost)

 2. rozptyluje stoupající jaterní jang

 3. zprůchodňuje stagnující energii Qi (čchi) jater

 4. vypuzuje jaterní vítr a utišuje svědění (při ekzémech a kožních vyrážkách)

Nejčastěji je Kotvičník zemní využíván pro své adaptogenní účinky, kdy pomáhá s překonáním stresových situací, posiluje fyzickou a psychickou odolnost organismu a dodává tělu ztracenou energii a vitalitu. Pokud hledáte kvalitní doplněk stravy, vždy kupujte kotvičník s vysokým obsahem saponinů, ideální poměr saponinů je 90 %, čím vyšší obsah tím lépe.


Z kotvičníku se nejčastěji využívá nať, ale jinak je léčivá celá bylinka, včetně kořenů, semínek i plodů.


Další rady, tipy a doporučení najdete v sekci „Články“ – Byliny, potraviny, doplňky


Jsme rádi, že vás naše články inspirují, ale prosíme, nekopírujte je. Děkujeme.

Ráda Vám doporučím konkrétní byliny a jídelníček přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.

Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. Co prospívá jednomu, druhému prospívat nemusí, přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém.


S čím vám mohu pomoci:

 1. Doporučení vhodné stravy a životního stylu

 2. Detoxikace, redukce váhy

 3. Únava, potíže se spánkem

 4. Problémy s trávením včetně prediabetes a hypoglykémie

 5. Akné, ekzémy, plísně

 6. Menstruační potíže, hormonální nerovnováha, klimakterium

 7. Nervozita, napětí, úzkost, deprese

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz, Zlín.

Upozornění: Informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz jsou pouze informativní a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Stejně tak ani bylinná léčba a změna jídelníčku nemůže dle legislativních norem nahradit léčbu západní medicínou. Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je léčba dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár dnech či týdnech.

#kotvičník #testosteron #sexualita #játra #migrény