Kokosový olej prospívá vlasům, postavě i střevům

Kokosový olej má silné antioxidační účinky a až zázračné působení. Dokáže mírnit příznaky ekzémů včetně lupénky, pomáhá při léčbě cukrovky II. typu a také při problémech se štítnou žlázou. Panenský kokosový olej obsahuje vitamíny A, E, malé množství vitamínu C a cenné mastné kyseliny, především kyselinu laurovou. Právě kyselina laurová je zřejmě jeho nejcennější součástí. Kyselina laurová má silné detoxikační a léčivé účinky. Spolehlivě likviduje i nepřátelské kvasinky, plísně a houby v organismu. Díky tomu pomáhá při onemocněních trávicího traktu, včetně syndromu dráždivého střeva, při léčbě helicobakteru v žaludku, přemnožené Candidě a parazitů.

Kokosový olej snižuje riziko vzniku rakoviny, srdečních onemocnění, reguluje hladinu cukru v krvi, pozitivně ovlivňuje funkci štítné žlázy. Je úspěšný i při léčbě Alzheimerovy choroby.

Kokosový olej obsahuje živiny a mastné kyseliny, které se využívají i v kosmetice. Umí proniknout hluboko do vlasů a vyživit je. Rozpuštěný olej se aplikuje na vlasy a nechá několik hodin působit. Poté je třeba vlasy umýt. Podobně se používá i na obličej. Pomáhá udržovat pojivové tkáně pevné, čímž předchází tvorbě vrásek. Zjemňuje popraskané rty, léčí akné a zlepšuje vzhled jizev. 

Kokosový olej díky mastným kyselinám potlačuje chuť k jídlu, snižuje pocit hladu, zpomaluje trávení a pomáhá vyrovnat výkyvy hladin krevního cukru (glykémii). Výrazné úspěchy dosáhnete zejména při používání kvalitního bio kokosového oleje.

Dle tradiční medicíny kokos:

  • má zahřívající povahu
  • posiluje srdce
  • potlačuje větrnost
  • zastavuje krvácení
  • užívá se při slabosti, hubenosti a podvýživě

Kokosové mléko hasí žízeň, zvyšuje tvorbu semene a podporuje jinové tekutiny. Pomáhá při léčbě otoků způsobených slabostí srdce a cukrovkou.

Tipy a doporučení pro krásnou pleť najdete v kategorii „Články“.

Ráda Vám doporučím byliny a stravu přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.

Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. To, co je vhodné pro jednoho, druhému sedět nemusí, a přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém. Postupy a směsi, které používám, jsou prověřeny staletími zkušeností, proto fungují. Tradiční terapie doplňuji moderními poznatky a metodami.

Zaměřuji se především na celkovou harmonizaci organismu, na podpůrnou terapii obezity, akné, nespavosti, trávicích či střevních potíží, psychické nestability, očistu od gynekologických kandidóz, pomoc při menstruačních problémech, migrénách a dalších zdravotních neduhů.

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz.

Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je tradiční terapie dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár týdnech.

Cílem praktiků tradiční medicíny je změnit lidské návyky a myšlení v rámci prosazování zdravého životního stylu, zaujetí pozitivního postoje vlivem správného stravování, cvičení, vhodné duševní aktivity a koordinace vlivů okolního prostředí na náš zdravotní stav. V klinické praxi kladou terapeuti důraz na přesnou diagnózu a rozbor příznaků. Vyhledávají skutečné příčiny potíží a následně je léčí. Právě díky globálnímu přístupu často vyléčí několik problémů současně, je však třeba být trpělivý.

A jak poznáte opravdového terapeuta? Bude k vám přistupovat jako k individualitě, kromě bylin a vhodných potravin vám nabídne i harmonizaci psychiky, doporučí změny životního stylu přímo pro vaši osobnost, po seznámení se s vaším problémem objedná byliny upravené konkrétně pro vás, nezatíží vás příliš a uleví vám.

Přes toto všechno nemůže nikdy tradiční terapie nahradit západní lékařskou odbornou léčbu. Veškeré informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz berte prosím jako osobní názor a ne jako vědecky podložená, schválená a orazítkovaná fakta. Dle platných legislativních norem by vám špatná interpretace a laický přístup mohl ublížit. Rozhodnutí, jak investovat do svého zdraví a jak zlepšit svou kondici a mít více radosti ze života, je jen na vás.

Sdílet článek na:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *