Kokosový olej prospívá vlasům, postavě i střevům

Kokosový olej má silné antioxidační účinky a až zázračné působení. Dokáže mírnit příznaky ekzémů včetně lupénky, pomáhá při léčbě cukrovky II. typu a také při problémech se štítnou žlázou. Panenský kokosový olej obsahuje vitamíny A, E, malé množství vitamínu C a cenné mastné kyseliny, především kyselinu laurovou. Právě kyselina laurová je zřejmě jeho nejcennější součástí. Kyselina laurová má silné detoxikační a léčivé účinky. Spolehlivě likviduje i nepřátelské kvasinky, plísně a houby v organismu. Díky tomu pomáhá při onemocněních trávicího traktu, včetně syndromu dráždivého střeva, při léčbě helicobakteru v žaludku, přemnožené Candidě a parazitů.


Kokosový olej snižuje riziko vzniku rakoviny, srdečních onemocnění, reguluje hladinu cukru v krvi, pozitivně ovlivňuje funkci štítné žlázy. Je úspěšný i při léčbě Alzheimerovy choroby.


Kokosový olej obsahuje živiny a mastné kyseliny, které se využívají i v kosmetice. Umí proniknout hluboko do vlasů a vyživit je. Rozpuštěný olej se aplikuje na vlasy a nechá několik hodin působit. Poté je třeba vlasy umýt. Podobně se používá i na obličej. Pomáhá udržovat pojivové tkáně pevné, čímž předchází tvorbě vrásek. Zjemňuje popraskané rty, léčí akné a zlepšuje vzhled jizev.


Kokosový olej díky mastným kyselinám potlačuje chuť k jídlu, snižuje pocit hladu, zpomaluje trávení a pomáhá vyrovnat výkyvy hladin krevního cukru (glykémii). Výrazné úspěchy dosáhnete zejména při používání kvalitního bio kokosového oleje.


Dle tradiční medicíny kokos:

 1. má zahřívající povahu

 2. posiluje srdce

 3. potlačuje větrnost

 4. zastavuje krvácení

 5. užívá se při slabosti, hubenosti a podvýživě

Kokosové mléko hasí žízeň, zvyšuje tvorbu semene a podporuje jinové tekutiny. Pomáhá při léčbě otoků způsobených slabostí srdce a cukrovkou.


Tipy a doporučení pro krásnou pleť najdete v kategorii „Články“.

Ráda Vám doporučím konkrétní byliny a jídelníček přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.

Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. Co prospívá jednomu, druhému prospívat nemusí, přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém.

S čím vám mohu pomoci:

 1. Doporučení vhodné stravy a životního stylu

 2. Detoxikace, redukce váhy

 3. Únava, potíže se spánkem

 4. Problémy s trávením včetně prediabetes a hypoglykémie

 5. Akné, ekzémy, plísně

 6. Menstruační potíže, hormonální nerovnováha, klimakterium

 7. Nervozita, napětí, úzkost, deprese

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz, Zlín.


Upozornění: Informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz jsou pouze informativní a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Stejně tak ani bylinná léčba a změna jídelníčku nemůže dle legislativních norem nahradit léčbu západní medicínou. Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je léčba dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár dnech či týdnech.

#akné #kokos #kokosovýolej