Odmítání vlastní agresivity je cestou do pekel

Neodmítejte svou agresivitu – raději se ji naučte ovládat. Vztek a zlost má občas každý z nás. Někteří dokonce mají takový přetlak, že potřebují něco rozbít. Může být zoufalé, jak nás emoce ovládají. Není ale dobré před nimi utíkat. Agrese je zcela normální reakce na neuspokojení potřeb a očekávání.

Agresivní jsme občas všichni, někdo méně, někdo více. Agrese může být plná emocí, kdy člověk jedná impulzivně a nepřemýšlí o důsledcích. Může jít ale také o zacílenou agresi, jejímž cílem je vlastní obohacení, tedy je mnohem více plánovaná a uvědomělá.

Naštvanému člověku se obvykle uleví, když si zlost vybije na druhých lidech nebo na boxovacím pytli. Někteří psychologové ale tvrdí, že mnohem lepší je transformovat agresi do jiné podoby. Místo destruktivní být kreativní. Třeba se můžete pravidelně věnovat malování, psaní, sportu, zahradničení, venčení psa apod. Tímto způsobem se budete přepětí v organismu zbavovat průběžně a nevznikne ve vás tak silný přetlak. Čím více poznáte sami sebe a naučíte se se sebou pracovat, tím více budete mít své emoce pod kontrolou.

Náročnější je to u dětí. Obvykle spontánně křičí, pláčou, ale i útočí. Agresivní chování dětí je většinou okamžité a přímočaré: naštvané dítě do něčeho praští, rozbije hračku apod. Takové chování je u dětí běžné a normální a není dobré ho potlačovat. Zakázaný vztek v dítěti zůstává a může se časem nečekaně intenzivně projevit. Nebo se přetaví v chronické agresivní chování. Je proto důležité naučit děti s energií pracovat. Je dobré jim vysvětlit, že agrese je normální, ale nesmí nikomu ubližovat. Klidně nechte dítě občas řádně vyvztekat. Nebo ho vezměte na trampolínu a vybijte si nahromaděné napětí společně.

Tradiční čínská medicína doporučuje zaměřit se při agresi na játra a srdce. Vhodnými bylinami a potravinami můžete svou agresi přetavit a proměnit. Individuální léčbu emocí vám doporučí zkušený terapeut. Prvním opatřením ale bývá omezení nasycených tuků (sádlo, smetana, sýry a vejce), ztužené oleje a nekvalitní tuky, chemikálie, rafinované potraviny.

Nadbytek z jater odvedou hořké potraviny a byliny. Velmi harmonicky působí na játra pivoňka, fazole mungo, celer a mořské řasy.

Jak ulevit svým játrům a zmírnit agresivitu či napětí se dočtete v dalších textech v kategorii „Články“ – Psychické problémy, psychoterapie.

Ráda Vám doporučím byliny a stravu přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.

Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. To, co je vhodné pro jednoho, druhému sedět nemusí, a přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém. Postupy a směsi, které používám, jsou prověřeny staletími zkušeností, proto fungují. Tradiční terapie doplňuji moderními poznatky a metodami.

Zaměřuji se především na celkovou harmonizaci organismu, na podpůrnou terapii obezity, akné, nespavosti, trávicích či střevních potíží, psychické nestability, očistu od gynekologických kandidóz, pomoc při menstruačních problémech, migrénách a dalších zdravotních neduhů.

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz.

Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je tradiční terapie dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár týdnech.

Cílem praktiků tradiční medicíny je změnit lidské návyky a myšlení v rámci prosazování zdravého životního stylu, zaujetí pozitivního postoje vlivem správného stravování, cvičení, vhodné duševní aktivity a koordinace vlivů okolního prostředí na náš zdravotní stav. V klinické praxi kladou terapeuti důraz na přesnou diagnózu a rozbor příznaků. Vyhledávají skutečné příčiny potíží a následně je léčí. Právě díky globálnímu přístupu často vyléčí několik problémů současně, je však třeba být trpělivý.

A jak poznáte opravdového terapeuta? Bude k vám přistupovat jako k individualitě, kromě bylin a vhodných potravin vám nabídne i hramonizaci psychiky, doporučí změny životního stylu přímo pro vaši osobnost, po seznámení se s vaším problémem objedná byliny upravené konkrétně pro vás, nezatíží vás příliš a uleví vám.

Přes toto všechno nemůže nikdy tradiční terapie nahradit západní lékařskou odbornou léčbu. Veškeré informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz berte prosím jako osobní názor a ne jako vědecky podložená, schválená a orazítkovaná fakta. Dle platných legislativních norem by vám špatná interpretace a laický přístup mohl ublížit. Rozhodnutí, jak investovat do svého zdraví a jak zlepšit svou kondici a mít více radosti ze života, je jen na vás.

Sdílet článek na:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *