Masáž sezamovým olejem posílí nervy a vyčistí pleť

Sezamový olej se vyrábí už od dob před naším letopočtem. Sezamový olej je jedním z nejléčivějších olejů vůbec. Především je vynikajícím regeneračním prostředkem na prevenci osteoporózy. Za studena lisovaný sezamový olej je bohatým zdrojem vitaminu E, hořčíku, vápníku, zinku, vitamínu B6, a obsahuje vitamin K a lecitin. Esenciální mastné kyseliny a lecitin ze studena lisovaného sezamového oleje hrají významnou roli v prevenci kardiovaskulárních onemocnění.

Hlavní účinky sezamového oleje:

 • působí protibakteriálně
 • ulevuje od bolestí kloubů, snižuje ztuhlost svalů
 • vyživuje kůži a hloubkově ji čistí i hydratuje
 • posiluje zuby, kosti, kostní dřeň
 • podporuje krvetvorbu, krevní systém
 • vhodný při anémii, srdečně-cévních onemocněních
 • lecitin v sezamovém oleji povzbuzuje mozkomíšní systém
 • zabraňuje těhotenským striím a stařeckým skvrnám
 • vhodný při ekzémech a lupénce
 • dobře hojí rány a zlomeniny, zmírňuje bolesti z popálenin
 • tiší stres a nervozitu
 • pomáhá při bolestech zapříčiněných revmatismem a artritidou

Je vhodný i k aplikaci do vlasů, které vyživuje a brání jejich šedivění. Používání olejů k regeneraci vlasů je poměrně běžné. Ovšem sezamový olej se od ostatních liší v tom, že vlasy nejen hydratuje, ale pomáhá také předcházet šedinám a navíc zvyšuje prokrvení pokožky hlavy. Můžete ho použít jako bezoplachový kondicionér nebo ho zahřát a nechat působit na vlasech 30 minut.

Dokonce snižuje krevní tlak. Má harmonický účinek a obsahuje i některé minerály, jako železo. Mírně zahřívá. Při výskytu podráždění použijte olej olivový.

Sezamový olej stejně jako další oleje nabízí ochranu proti sluníčku, ovšem pouze 4 PF. Má antibakteriální a protizánětlivé účinky, dokáže pokožku zbavit přebytečné mastnoty, odstranit jak akné, tak odumřelé buňky…

Všeobecně je nutné vybírat oleje podle konstituce a ročního období (v zimě zahřívající sezamový, v létě ochlazující olivový nebo kokosový). Olej ponechaný po 40 dnů v červené láhvi zahřívá, v modré láhvi naopak ochlazuje.  

Sezamový olej patří mezi nejstabilnější oleje. Při vnitřním užívání zvlhčuje sucho, pomáhá proti zácpě, detoxikuje, likviduje svrab a většinu plísňových onemocnění.

Další tipy a doporučení najdete v textech v kategorii „Články“ – Byliny, potraviny, doplňky

Jsme rádi, že vás naše články inspirují, ale prosíme, nekopírujte je. Děkujeme.

Ráda Vám doporučím byliny a stravu přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.

Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. To, co je vhodné pro jednoho, druhému sedět nemusí, a přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém. Postupy a směsi, které používám, jsou prověřeny staletími zkušeností, proto fungují. Tradiční terapie doplňuji moderními poznatky a metodami.

Zaměřuji se především na celkovou harmonizaci organismu, na podpůrnou terapii obezity, akné, nespavosti, trávicích či střevních potíží, psychické nestability, očistu od gynekologických kandidóz, pomoc při menstruačních problémech, migrénách a dalších zdravotních neduhů.

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz.

Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je tradiční terapie dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár týdnech.

Cílem praktiků tradiční medicíny je změnit lidské návyky a myšlení v rámci prosazování zdravého životního stylu, zaujetí pozitivního postoje vlivem správného stravování, cvičení, vhodné duševní aktivity a koordinace vlivů okolního prostředí na náš zdravotní stav. V klinické praxi kladou terapeuti důraz na přesnou diagnózu a rozbor příznaků. Vyhledávají skutečné příčiny potíží a následně je léčí. Právě díky globálnímu přístupu často vyléčí několik problémů současně, je však třeba být trpělivý.

A jak poznáte opravdového terapeuta? Bude k vám přistupovat jako k individualitě, kromě bylin a vhodných potravin vám nabídne i harmonizaci psychiky, doporučí změny životního stylu přímo pro vaši osobnost, po seznámení se s vaším problémem objedná byliny upravené konkrétně pro vás, nezatíží vás příliš a uleví vám.

Přes toto všechno nemůže nikdy tradiční terapie nahradit západní lékařskou odbornou léčbu. Veškeré informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz berte prosím jako osobní názor a ne jako vědecky podložená, schválená a orazítkovaná fakta. Dle platných legislativních norem by vám špatná interpretace a laický přístup mohl ublížit. Rozhodnutí, jak investovat do svého zdraví a jak zlepšit svou kondici a mít více radosti ze života, je jen na vás.

Sdílet článek na:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *