Účinnou zbraň proti rakovině najdete na každém rohu

Být zdravý a spokojený nemusí být vůbec složité. Mnohdy stačí jít tomu jen trochu naproti. Třeba s obyčejnou košťálovou zeleninou, která je na špici protizánětlivých potravin spolu s kurkumou či dalšími běžnými potravinami. Mezi košťálovou zeleninu řadíme brokolici, růžičkovou kapustu, zelí, kapustu, květák, ředkev, ředkvičky, tuřín i rukolu. Pro prevenci a udržení zdraví je konzumace košťálové zeleniny velmi podstatná. Její velkou devizou je látka sulforafan.

Sulforafan

 • působí jako antioxidant.
 • stimuluje přirozené enzymy, které se starají o detoxikaci organismu.
 • má pozitivní vliv jako prevence proti vzniku rakoviny prsou a prostaty.
 • snižují zánět v těle.
 • působí proti depresi i proti úzkosti.
 • účinně snižuje hladinu cukru v krvi nalačno a zlepšuje hemoglobin.
 • brání srdce před buněčnou smrtí způsobenou ischemickou chorobou srdeční.
 • vylučuje z těla bakterie včetně Helicobacter pyroli, které způsobují žaludeční vředy.
 • chrání kůži před škodlivými UV paprsky.
 • ulevuje od bolesti.

Jako první potvrdil potenciál uznávaný vědec Paul Talalay v roce 1992. Se svým týmem objevil a prokázal protinádorové účinky brokolice a sulforafanu.

V brukvovité zelenině (brokolice, růžičková kapusta, zelí, květák, čínské zelí, kedlubny, řepka, tuřín, vodnice) se navíc hojně nachází INDOL-3-KARBINOL (I3C), což je specifická sloučenina, která snižuje riziko onemocnění rakovinou. Bylo provedeno několik studií, které ukazují, že indol-3-karbinol hraje roli při regulaci buněčného cyklu buňky a jeho zastavení v případě vzniku rakovinných buněk a následně podporuje zánik těchto nežádoucích buněk.

Další účinky sloučeniny Indol-3-karbinol:

 • je silný antioxidant
 • podporuje tvorbu enzymů, které působí na detoxikaci střev a jater
 • udržuje hormonální rovnováhu
 • vykazuje antivirální a antibakteriální účinky, které se ukazují jako velmi důležité při napadení buněk lidským papillomavirem (HPV)

Jak dokládají odborníci, košťálová zelenina je zejména velmi prospěšná pro střeva. Jednou z nejčastějších střevních chorob je jejich zvýšená propustnost. Tady kromě zeleniny pomůže také doplnění stravy o:

 • Probiotika – pomáhají doplnit dobré bakterie a odstranit ty špatné.
 • Trávicí enzymy.
 • L-glutamin – chrání a obaluje buněčné stěny a odpuzuje dráždivé látky.
 • Glutamin – působí protizánětlivě a je nezbytný pro růst a obnovu střevní sliznice, dodává energii imunitním a střevním buňkám.
 • Kořen lékořice – vyrovnává hladinu kortizolu a zlepšuje produkci kyseliny v žaludku. Lékořice podporuje přirozené procesy těla, které zachovávají sliznice žaludku a dvanáctníku. Tato bylina je zvláště vhodná v případech, kdy je syndrom zvýšené propustnosti střev způsoben emocionálním stresem.
 • Kvercetin – utěsňuje střeva díky produkci speciálních bílkovin. Také stabilizuje žírné buňky a snižuje uvolňování histaminu, což je běžné u potravinové nesnášenlivosti. Nové studie také prokázaly jeho účinnost při léčbě ulcerózní kolitidy.

Střevům je všeobecně potřeba věnovat zvýšenou pozornost. Jak dále podpořit střeva a imunitu se dočtete v textech v kategorii „Články“ – Byliny, potraviny, doplňky

Jsme rádi, že vás naše články inspirují, ale prosíme, nekopírujte je. Děkujeme.

Ráda Vám doporučím byliny a stravu přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.

Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. To, co je vhodné pro jednoho, druhému sedět nemusí, a přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém. Postupy a směsi, které používám, jsou prověřeny staletími zkušeností, proto fungují. Tradiční terapie doplňuji moderními poznatky a metodami.

Zaměřuji se především na celkovou harmonizaci organismu, na podpůrnou terapii obezity, akné, nespavosti, trávicích či střevních potíží, psychické nestability, očistu od gynekologických kandidóz, pomoc při menstruačních problémech, migrénách a dalších zdravotních neduhů.

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz.

Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je tradiční terapie dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár týdnech.

Cílem praktiků tradiční medicíny je změnit lidské návyky a myšlení v rámci prosazování zdravého životního stylu, zaujetí pozitivního postoje vlivem správného stravování, cvičení, vhodné duševní aktivity a koordinace vlivů okolního prostředí na náš zdravotní stav. V klinické praxi kladou terapeuti důraz na přesnou diagnózu a rozbor příznaků. Vyhledávají skutečné příčiny potíží a následně je léčí. Právě díky globálnímu přístupu často vyléčí několik problémů současně, je však třeba být trpělivý.

A jak poznáte opravdového terapeuta? Bude k vám přistupovat jako k individualitě, kromě bylin a vhodných potravin vám nabídne i harmonizaci psychiky, doporučí změny životního stylu přímo pro vaši osobnost, po seznámení se s vaším problémem objedná byliny upravené konkrétně pro vás, nezatíží vás příliš a uleví vám.

Přes toto všechno nemůže nikdy tradiční terapie nahradit západní lékařskou odbornou léčbu. Veškeré informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz berte prosím jako osobní názor a ne jako vědecky podložená, schválená a orazítkovaná fakta. Dle platných legislativních norem by vám špatná interpretace a laický přístup mohl ublížit. Rozhodnutí, jak investovat do svého zdraví a jak zlepšit svou kondici a mít více radosti ze života, je jen na vás.

Sdílet článek na:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *