Pro plný dech a silné plíce vyzkoušejte kromě tradičních průduškových
směsí také lotosový kořen. Má prokazatelný účinek na celý dýchací systém. Blahodárně působí na sliznice a zároveň je hojí a hydratuje.
Mezi jeho další významné účinky patří posilování krve, kostí, svalů
a vazů.
Unikátní vlastností lotosu je jeho schopnost napojit porušenou
tkáň i cévy mozku, díky čemuž je objektivně účinným lékem při
mozkové příhodě.
Hlavní účinky lotosu:
– léčí kašel, rýmu i záněty vedlejších nosních dutin – posiluje plíce a průdušky – je vhodný pro osoby trpící astmatickými záchvaty nebo tuberkulózou – pomáhá hojit sliznice, zlomené kosti a poškozené vazy – obsahuje asparagin, nelumbin, vitamíny a další živiny – dodává energii yang
Čaj Ukrojte a omyjte kousek lotosu, zalijte vodou a vařte zhruba 10 minut. Ke konci varu přidejte špetku soli a šťávu z čerstvého zázvoru, případně místo soli pár kapek sojové omáčky shoyu. Čaj z kousku kořene můžete vařit opakovaně a poté kořen sníst, či přidat k zelenině do polévky nebo do jakéhokoli jiného jídla.
Jemný nápoj Z čerstvého lotosu ukrojte asi 5 cm kořene, nastrouhejte na jemno, rukama vymačkejte šťávu, smíchejte se stejným množstvím vody a přiveďte k varu. Nevařte a hned vypněte, přidejte kapku shoyu omáčky. Vznikne něco jako puding nasládlé chuti.
Sladké lotosové chipsy Lotosový oddenek oloupejte a nakrájejte na velmi tenké plátky. Položte je na plech vyložený pečicím papírem, pomažte rozpuštěným máslem a pečte až 10 minut do zlatova. Před podáváním chipsy posypte vanilkovým cukrem.
Lotos neboli Nelumbo nuciferum nebo česky lotos indický je dvouděložná bahenní rostlina z čeledi leknínovitých a roste s listy zdviženými nad vodní hladinou. Poskytuje jedlá semena a oddenek. Předpokládá se, že lotos je původem z Indie, odkud se rozšířil do Číny a odtud následovně do Japonska.
Jaké další byliny využít při léčbě nachlazení se dočtete v textech v kategorii „Články“ – Byliny, produkty, potraviny
Jsme rádi, že vás naše články inspirují, ale prosíme, nekopírujte je, děkujeme.

Ráda Vám doporučím konkrétní byliny a jídelníček přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.
Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. Co prospívá jednomu, druhému prospívat nemusí, přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém.
S čím vám mohu pomoci:
Doporučení vhodné stravy a životního stylu
Detoxikace, redukce váhy
Únava, potíže se spánkem
Problémy s trávením včetně prediabetes a hypoglykémie
Akné, ekzémy, plísně
Menstruační potíže, hormonální nerovnováha, klimakterium
Nervozita, napětí, úzkost, deprese
Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz, Zlín.
Upozornění: Informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz jsou pouze informativní a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Stejně tak ani bylinná léčba a změna jídelníčku nemůže dle legislativních norem nahradit léčbu západní medicínou. Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je léčba dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár dnech či týdnech.