Neplodnost a sexuální nevýkonnost

Neplodnost a sexuální nevýkonnost odráží nedostatek energie v organismu. Především se jedná o slabost ledvin. Projevit se může únavou, ale paradoxně u žen i zvýšenou touhou na sex. Mezi další projevy nevyváženého stavu ledvin patří:

 1. Problémy s kostmi, koleny, bedry

 2. Kazivost zubů

 3. Vypadávání vlasů, jejich roztřepené konečky, šedivění

 4. Potíže s močením

 5. Slabost pohlavních orgánů, neplodnost

 6. Předčasné stárnutí

 7. Přílišný strach a nejistota

Podle tradiční medicíny se stává, že strachem zaplavené ledviny neumí zbavit tělo přebytečné vody, která pak utápí ducha srdce, čímž blokuje projevy lásky a radosti. K těmto pozitivním emocím se dá dopracovat léčbou jater a ledvin.


Konkrétně se stav ledvin obvykle projeví jako nedostatek ledvinového yinu (jinu):

 1. Přílivová horkost nebo návaly

 2. Noční pocení

 3. Zarudlé tváře (tenká červená)

 4. Poruchy cyklu (zkrácení, vynechávání, nadměrné krvácení)

 5. Sucho v ústech, suchost sliznic

 6. Žízeň zejména navečer

 7. Četné erotické sny, u mužů s polucí

 8. Zvýšená sexuální touha

 9. Předčasná ejakulace i pomočování

 10. Roztržitost


Posvátná menses Menstruace by měla trvat pět dní. Na jejím konci je dobré podpořit krev a jin. Nárůst jinu se u ženy projeví také poševním sekretem v době ovulace. Pokud ovulace není, jsou slabé ledviny. Posiluje se jin i jang ledvin.


Před menstruací se tvoří přirozené blokády krve, která se chystá na vystoupení z těla. Jedna blokáda ale zdůrazňuje ostatní blokády, které se jinak neprojevují. Obvykle jsou způsobeny játry. Ženy pak během PMS bolí prsa, břicho apod.

Při neplodnosti je dobré v každé fázi cyklu doplňovat něco jiného. Po menses jin, při ovulaci jang. Je dobré, když si žena ráno měří bazální teplotu. Podle toho se dá přečíst, jak je žena v průběhu celého cyklu se stavem jinu a jangu.

Je potřeba byliny užívat alespoň tři cykly (tři měsíce). U gynekologických problémů je samozřejmě nezbytné navštívit gynekologa, aby vyloučil vážné potíže.


Mužská záležitost

Ledviny jsou z pohledu čínské medicíny kořenem našeho života a také zdrojem plodnosti. Oslabená esence ledvin se u mužské neplodnosti projeví na spermiích. Při nedostatku jinu jde především o malé množství spermií (terapeut obvykle doporučí bylinnou směs 181, 182 a 185). U nedostatku jangu jsou spermie málo pohyblivé (terapeut většinou doporučí směs 172). V případě, kdy je spermií málo a zhoršená je i pohyblivost, užívá se směs 171.


Pokud jsou energetické dráhy zablokované, může se to projevit buď tím, že spermie zcela chybí nebo jsou deformované. Velmi často tento stav souvisí i s nějakou blokádou psychickou (neochota změnit názor, neschopnost odpustit …). Mezi rozhýbávače blokád patří byliny 014, 040, 041.


Mužskou plodnost podpoří:

 1. omezení horkých koupelí a pocení v rozkroku

 2. nošení volného spodního prádla

 3. vitamíny C a E

 4. doplnění minerálů z potravin (zinek, mangan a draslík, selen, arginin a lysin)

 5. a další tipy i pro lepší erekci najdete zde

U žen je třeba dát pozor i na vlhko

Při řešení ženské neplodnosti je opět nutné posílit ledviny (a spolu s nimi i močový měchýř a další orgány). Navíc ale může být v organismu blokáda, která se projeví cystami, myomy, polypy apod. K tomu se často přidá vlhko, ve kterém se daří plísním, kandidě, bakteriím apod.


Ženskou plodnost podpoří:

 1. omezení stresu, námahy a přepracování

 2. doplnění minerálů z potravin (zinek, hořčík, mangan, měď, kyselina listová a selen)

 3. ochrana proti toxickým vlivům: vitamíny A, B (komplex), C, D a E, zinek, vápník, selen, fosfor, hořčík

 4. mořské řasy a potraviny obsahující rozpustnou vlákninu

K léčbě impotence se v tradiční medicíně využívají vlašské ořechy (jejich nadměrná konzumace ale může způsobovat afty) nebo kuřecí játra, jehněčí a hovězí ledviny (povzbuzují sexuální apetit), kukuřice (překonává sexuální slabost), oves (posiluje reprodukční systém) a šťáva z mladých obilovin (zelená pšenice a ječmen) i řasa kombu či čepelatka.


Jak dále pomoct ledvinám a plodnosti se dočtete v dalších textech v sekci „Články“.

Ráda Vám doporučím byliny a stravu přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.

Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. To, co je vhodné pro jednoho, druhému sedět nemusí, a přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém. Postupy a směsi, které používám, jsou prověřeny staletími zkušeností, proto fungují. Tradiční terapie doplňuji moderními poznatky a metodami.


Zaměřuji se především na celkovou harmonizaci organismu, na podpůrnou terapii obezity, akné, nespavosti, trávicích či střevních potíží, psychické nestability, očistu od gynekologických kandidóz, pomoc při menstruačních problémech, migrénách a dalších zdravotních neduhů.

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz.


Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je tradiční terapie dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár týdnech.

Cílem praktiků tradiční medicíny je změnit lidské návyky a myšlení v rámci prosazování zdravého životního stylu, zaujetí pozitivního postoje vlivem správného stravování, cvičení, vhodné duševní aktivity a koordinace vlivů okolního prostředí na náš zdravotní stav. V klinické praxi kladou terapeuti důraz na přesnou diagnózu a rozbor příznaků. Vyhledávají skutečné příčiny potíží a následně je léčí. Právě díky globálnímu přístupu často vyléčí několik problémů současně, je však třeba být trpělivý.

A jak poznáte opravdového terapeuta? Bude k vám přistupovat jako k individualitě, kromě bylin a vhodných potravin vám nabídne i harmonizaci psychiky, doporučí změny životního stylu přímo pro vaši osobnost, po seznámení se s vaším problémem objedná byliny upravené konkrétně pro vás, nezatíží vás příliš a uleví vám.


Přes toto všechno nemůže nikdy tradiční terapie nahradit západní lékařskou odbornou léčbu. Veškeré informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz berte prosím jako osobní názor a ne jako vědecky podložená, schválená a orazítkovaná fakta. Dle platných legislativních norem by vám špatná interpretace a laický přístup mohl ublížit. Rozhodnutí, jak investovat do svého zdraví a jak zlepšit svou kondici a mít více radosti ze života, je jen na vás.


#ledviny #neplodnost #plodnost #sexualita