S očistou organismu pomůže zelený jíl

Jíl se od pradávna používá na celém světě na vnitřní očistu, ale také zevně na obklady, masky a do koupelí. Nejúčinnější je jíl vytěžený z velkých hloubek, musí být jemně umletý a usušený na sluníčku. To mu dodá další sílu.


Zelený jíl je bohatý na minerály (jedná se o hlinitokřemičitan s přídavkem kovu, který mu propůjčuje unikátní zabarvení a s tím jsou spojné i unikátní účinky). Obzvláště je mimořádně bohatý na vápník, hořčík, draslík, sodík, železo, křemík a rostlinné minerály. Zelený jíl se nevstřebává, ale dochází k jeho přirozenému vyloučení z organismu.


Zelený jíl při vnitřním užívání:

 1. detoxikuje organismus

 2. odstraňuje ze sliznice toxiny, bakterie, jedy, plyny

 3. podporuje léčbu ekzémů a lupénky

 4. likviduje kvasinkové infekce

 5. upravuje metabolismus

 6. pomáhá při zácpě i průjmu

Regenerační čistící kůru je vhodné absolvovat preventivně 1–2krát ročně, nejlépe na jaře a na podzim, při změně ročního období. Během jílové kúry dojde k důkladnému pročištění střev a celého trávicího traktu a sliznic.


Jíl lze využít také jako tělový obklad na klouby a páteř, pleťovou masku, na zábaly pro zlepšení kvality a růstu vlasů nebo při poštípání hmyzem. Ve chvíli, kdy jíl zaschne, přestanou působit jeho účinky. Proto je třeba ho udržovat vlhký například pomocí rozprašovače na vodu. Jíl vytahuje z organismu toxiny, snižuje horečku, pokud ho přiložíte na zanícené místo. Jílovými obklady se velice dobře tiší lišeje, které způsobují urputné svrbění a pálení.


Při práci s jílem se nesmí používat kovové nádobí a nářadí. Jednou použitý jíl se musí vyhodit, protože díky své absorpční schopnosti pojal jedovaté látky, které byly v těle.


Jak dále podpořit zdravá střeva, jsme v dalších textech v kategorii „Články„.


Ráda Vám doporučím konkrétní byliny a jídelníček přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.


Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. Co prospívá jednomu, druhému prospívat nemusí, přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém.


S čím vám mohu pomoci:

 1. Doporučení vhodné stravy a životního stylu

 2. Detoxikace, redukce váhy

 3. Únava, potíže se spánkem

 4. Problémy s trávením včetně prediabetes a hypoglykémie

 5. Akné, ekzémy, plísně

 6. Menstruační potíže, hormonální nerovnováha, klimakterium

 7. Nervozita, napětí, úzkost, deprese

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz, Zlín.

Upozornění: Informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz jsou pouze informativní a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Stejně tak ani bylinná léčba a změna jídelníčku nemůže dle legislativních norem nahradit léčbu západní medicínou. Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je léčba dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár dnech či týdnech.

#ekzémy #kvasinky #střeva #toxiny #zelenýjíl