top of page

Parkinson, Alzheimer, demence – vyzkoušejte korálovec

Korálovec ježatý, neboli Hericium, je houba, která dokáže pomoci nejen ve stáří. Velmi dobře se osvědčila u různých trávicích problémů, hlavně pokud je doprovází vnitřní horko. Harmonizuje žaludek, zklidňuje sliznice, používá se u gastritidy, pálení žáhy, refluxu, pro regulování Helicobacter pylori apod.


Podle zkušených praktiků TČM je korálovec vhodné při různých neurologických problémech, jako je demence, Alzheimerova choroba, Parkinson, roztroušená skleróza, neuropatie či neurastenie. Podporuje tvorbu myelinu, což má pozitivní vliv na pacienty s roztroušenou sklerózou. Regeneruje nervové buňky a podle některých zdrojů dokonce zvyšuje počty neuronů a jejich větvení, takže může zlepšovat paměť a zvyšovat inteligenci. Tiší depresivní nálady.


Účinky podle lektorů tradiční čínské medicíny:

  • posiluje žaludek a reguluje jeho Qi (čchi)

  • doplňuje slezinu a napomáhá trávení

  • uklidňuje ducha a posiluje činnost mozku


Hericium (korálovec ježatý) má své místo v gastronomii asijských národů, ale také mezi Indiány. Obsahuje polysacharidy i monosacharidy, je zdrojem kvalitních aminokyselin a bílkovin i dalších životodárných látek.

Odborníci na vitální houby uvádí: „Hericium je unikátní v tom, jak působí na nervovou soustavu. Nejen, že se při jeho užívání regeneruje nervová tkáň, ale nervové buňky jsou odolnější.


Mnohé studie prováděné na hlodavcích dokazují, že Hericium výrazně urychluje regeneraci a návrat funkce poškozeného nervu.


Účinnost této vitální (mediciální) houby byla testována i v případech zvířat či pacientů, kteří mají diagnózu ulcerózní kolitida nebo Crohnova choroba, obě nemoci jsou chronickým zánětlivým onemocněním střev, ve kterém hraje roli zvýšená aktivita imunitního systému. Podávání Hericia u nich zmírnilo průjem, krvácení a probíhající zánět ve střevě. Což jsou úžasné účinky zejména z pohledu stále vzrůstající resistence vůči antibiotikům apod.


Pozitivní vliv na střeva zdůrazňuje také pěstitel Rudolf Rýznar, který se pěstování hub dlouhodobě věnuje v obci Kojátky u Bučovic na Přerovsku: "Specifické látky, které korálovec obsahuje, mimo jiné působí příznivě na mikrobiom ve střevech, což zprostředkovaně ovlivňuje mozkovou činnost. Zatímco příznivý vliv na trávicí trakt je znám poměrně dlouho a díky tomu byl korálovec užíván při zánětech žaludku a střev, skutečnost, že konzumace korálovce zpožďuje neurodegenerativní nemoci, je známa zhruba posledních patnáct let, je už ale ověřena klinickými studiemi. Korálovec je tak prevencí Alzheimerovy či Crohnovy nemoci, výrazně snižuje riziko infarktu, ale také tvorbu volných radikálů a obecně podporuje životaschopnost buněk."


I když některé internetové stránky doporučují konzumovat korálovec za syrova, profesor Jablonský doporučuje naopak vždy jeho tepelnou úpravu.


Někteří odborníci uvádějí, že při pokusech se ukázalo, že Hericium působí i na multirezistentního stafylokoka (MRSA), E. coli, Salmonely atd., dokáže ničit bakterii Helicobacter pylori, účinkuje proti HIV, zabíjí kvasinku Candida albicans a plíseň Aspergillus niger, ovlivňuje jednobuněčné parazity.


Poslední výsledky také ukazují, že Hericium umí výrazně zlepšovat kognitivní funkce pacientů. Vitální houby je ale nutné užívat dlouhodobě a nemají okamžitý účinek jako běžná léčiva.


V praxi se ukazuje, že tato vitální houba je výborná při horkosti v žaludku. Je proto vhodná v letních parnech či u horkokrevných, jangových tipů.


Další zajímavosti a tipy najdete v kategorii „Články“ – Byliny, potraviny, doplňky


Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně. Jako certifikovaná terapeutka vám ráda pomohu na vaší cestě ke spokojenosti. Na osobní diagnostiku a poradenství se můžete objednat prostřednictvím kontaktního formuláře, nebo emailem tradicniterapie@gmail.com, případně telefonicky 608770506. Vše o nabízených službách (TČM diagnostika, fytoterapie, dietetika, akupresura, tuina atd.) se dočtete na www.tradicniterapie.cz.

Upozornění: Informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz jsou pouze informativní a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Cílem je seznámení se s tradičními metodami a možnostmi podpory zdraví, osvěta veřejně dostupných poznatků či odborných studií, nejde o propagaci konkrétních výrobků ani prodej doplňků stravy. Jen bylinná léčba a změna jídelníčku nemůže dle legislativních norem nahradit léčbu západní medicínou. Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je léčba dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár dnech či týdnech.

Comments


bottom of page