Byliny na krevní tlak umí snížit, zvýšit, vyrovnat, harmonizovat

Vysoký, nízký i kolísavý tlak krve často ukazuje na rozsáhlejší problém v organismu. Krevní tlak totiž ovlivňují téměř všechny orgány. Srdce kontroluje průtok krve cévami. Plíce krev pohání. Slezina ji tvoří a udržuje v cévách. Ledviny krev čistí a doplňují prostřednictvím esence. Játra zprůchodňují krevní cesty a také krev uchovávají.


U nízkého krevního tlaku (hypotenze) je obvykle příčinou nedostatek krve, což se projeví také bledostí, závratěmi, brněním v končetinách, nespavostí, slabou menstruací, psychickými potížemi, suchou kůží a lámavými vlasy. Důležité je posílit a doplnit krev pomocí bylin a vhodnou stravou, která se skládá především z ovocných a zeleninových šťáv.


Vysoký tlak mívá rozmanitější příčiny a přesný původ je třeba diagnostikovat při osobním setkání, na které se můžete objednat telefonicky 608 77 05 06, emailem tradicniterapie@gmail.com.


Ve vážném stádiu hypertenze způsobuje ischemickou chorobu srdeční, se kterou souvisí také dušnost, bolest na hrudníku nebo bušení srdce.


Podle tradiční medicíny odpovídají za vznik hypertenze čtyři hlavní faktory:

 1. vnitřní vítr – souvisí s játry a emocemi, nejčastěji ho způsobuje nedostatek krve a jinu, způsobuje nespavost, závratě, tiky, mravenčení – více zde, nebo nadbytek jangu, blokády, které se mění na oheň (vítr rozdmychává oheň a oheň zase plodí vítr , tzn. „oheň za sebou vleče vítr a naopak“).

 2. oheň – nejčastěji souvisí s emocemi a z nich pramenícími blokacemi, které vždy vedou k vytvoření vnitřního ohně, navíc smutek, strach a obavy oslabují jin, terapie spočívá ve vyživení jinu a ochlazení vnitřního ohně.

 3. hlen – je důsledkem špatného stravování

 4. blokáda krve z nadbytku – zpomalená krev s hlenem způsobují embolie, tromby, namodralé křečové žíly (načervenalé křečové žíly vznikají na podkladě blokády krve z nedostatku), nafialovělé zbarvení kůže, rtů, nehtů a jazyka (angina pectoris, ateroskleróza, stavy po infarktu myokardu a bypassu, varixy, embolie, trombózy, záněty žil).

Velmi důležitá je práce s dechem (uvolní plíce a smutek), psychoterapie, úprava životosprávy, procházky (uvolní játra a zlobu), smích (uvolní srdce a tíhu). Doporučuje se také doplnit draslík (zlepšuje vylučování soli ledvinami), spolu s hořčíkem (uvolňuje vaskulární hladké svalstvo a reguluje systolický krevní tlak), vápníkem a vitamínem D. Mezi výborné byliny na hypertenzi patří hloh.


Další rady, tipy a doporučení najdete v kategorii „Články


Jsme rádi, že vás naše články inspirují, ale prosíme, nekopírujte je. Děkujeme.

Ráda Vám doporučím konkrétní byliny a jídelníček přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.


Jako certifikovaná terapeutka nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. Co prospívá jednomu, druhému prospívat nemusí, přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém.


S čím vám mohu pomoci:

 1. Doporučení vhodné stravy a životního stylu

 2. Detoxikace, redukce váhy

 3. Únava, potíže se spánkem

 4. Problémy s trávením včetně prediabetes a hypoglykémie

 5. Akné, ekzémy, plísně

 6. Menstruační potíže, hormonální nerovnováha, klimakterium

 7. Nervozita, napětí, úzkost, deprese

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com nebo volavka@lecive-pohadky.cz, Zlín.


Upozornění: Informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz jsou pouze informativní a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Stejně tak ani bylinná léčba a změna jídelníčku nemůže dle legislativních norem nahradit léčbu západní medicínou. Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je léčba dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár dnech či týdnech.

#horkost #krev