top of page

V roce Kovového Buvola si musíme ujasnit, co rozvíjet a čeho se zbavit

Jaro je obdobím, kdy se vše probouzí. Je začátkem nového. V západní astrologii vstupuje Slunce do Berana a odchází z Ryby. Právě Ryba symbolizuje temnotu, hloubku, smrt. A Beránek je novým životem, divoký, plný síly, radosti, ohně.... Právě v této době se nám lépe dodržují nová předsevzetí. V Asii letos začíná čínský solární rok 3. února 2021 a pak 12. února 2021 začíná asijský lunární rok - rok „Kovového Buvola“.

Základním obrazem je spojení prvku kovu a země, přičemž jde o velmi silnou zemi, a tuto energii od země kov výrazně přebírá, protože v tradičním pojetí země rodí kov.

Tento rok proto bude ve znamení podpory nových věcí. Je v něm dostatek matky země, je v něm i kovové dítě, podporované vodou, ale ne ohněm, prvek ohně letos chybí, proto kov nemůže být změkčen. Oheň mimo jiné symbolizuje lásku a vášeň. Proto zůstane kov trochu chladný, stísněný a navíc země bez ohně a ve spojení s vodou a kovem je blátivá, těžká, hutná, lidé mohou být letargičtí, mít málo optimismu a chuti tvořit nové věci.


Zejména první polovina roku bude hodně vlhká, deštivá a bude potřeba i organismus hlídat před vlhkostí, tedy vysušovat slezinu např. pomocí slzovky a stejně tak bude třeba více hlídat plíce před vlhkostí (zatímco v loňské roce plíce spíše trpěly suchem). Jaro by mělo být nejen deštivé, ale také velmi větrné. To může vytvářet neklid, zahlenění, revmatické potíže apod. Pomohou hlavně byliny, které vylučují vítr, jako je i květ chryzantémy, máta, ledebouriela rozkladitá, zlateň indická, zlatice převislá. A také byliny, které podpoří játra se žlučníkem, tedy pozor na tučnou, masitou stravu, sladkosti apod.


Podle Nora Synčáka bude v letošním roce oheň ukryt přímo v zemi. Proto je třeba tento oheň hledat. Jakmile ho ale objevíme, pomůže nám osvítit náš život. Pokud ho ale nenajdeme, bude pokračovat období temnoty.

Tento rok je rokem trpělivosti, vyčkávání, ale jinový kov není tak tvrdý, jako byl předchozí rok. Je to více jemné, ale také více o vypočítavosti, tajemstvích a skrytých věcech," uvádí Synčák, specialista na Feng Šuej a tradiční čínskou medicínu.


To, co se loni urodilo, je letos potřeba vyčistit, oddělit zrno od plev. Každý si bude muset ujasnit, co je v jeho životě hodnotné, co bude rozvíjet a čeho se naopak chce zbavit. Vytvořit si systém, pravidelné návyky.

Na úrovni emocí bude nutné udržet si to, co je hodnotné. Uchovávat co je čisté a zbavovat se špinavého. Tento princip spadá do systému plic, které mají nadechovat čisté a vydechovat špinavé. Velmi silně se budou objevovat deprese, smutek, strach, zdrženlivost, potřeba izolace.

V loňském roce se narodilo něco nového. Nová energie 12ti letého cyklu. Letošní rok je pasivní. Je to energie, která má v sobě hodně chladné vody a pomalosti země. Rohy Buvola se tu projevují jako skrytá energie, cosi vnitřního, agrese, která spí, dokud ji neprobudíme. V tomto roce se tedy mohou dít i maniodepresivní symboly. Na jedné straně velká pasivita a na druhé straně výbuchy emocí, hněvu a zuřivosti, které ale budou mít krátké trvání. To symbolizuje i orgán jater,“ vysvětluje Noro Synčák.

Je to jinový rok, tedy vše se bude odehrávat pomaleji a klidněji. Stále se budeme muset harmonizovat, rozvíjet trpělivost, vnitřní klid, hledat pevné kořeny, střed, mít se o co opřít a dávat druhým možnost se opřít, je to o bezpečí a bezpečnosti. Patří sem stabilita, ochota pomáhat, ale bohužel lidé budou vznětliví a lehko se pohádají,“ zdůrazňuje s tím, že už v minulém roce se lidé dokázali rozejít s dlouhodobými přáteli či rodinnými příslušníky jen proto, že měli jiný názor. Je důležité být tolerantní, respektovat druhé, neopouštět je jen proto, že smýšlejí trochu jinak.

Tento rok není vhodný pro rušné akce, rychlé aktivity, velké projekty, investice. Naopak je třeba se držet více při zemi.

Současně je rok „Kovového Buvola“ rokem přeměny a transformace. Příznivé okamžiky pro zahájení něčeho nového a úspěch jsou 27. února od 17:30, 7. dubna od 8:30, 10. dubna od 16:30 a 18. září od 14:30.

Kdo se v tomto roce bude chtít vyhnout problémům a nebezpečí, měl by podle Feng Šuej do svého prostoru do jihovýchodní zóny umístit nějaký kovový prvek, např. kovovou zvonkohru. Je vhodné nespat v letošním roce v jihovýchodní části domu. Tento prostor je také zcela nevhodný pro jakékoli rekonstrukce a budování.

Pro lepší zdraví je dobré umístit kovový prvek také v severní části prostoru a v severní části obydlí se nezdržovat delší dobu.

Podle prognózy by měl být horký podzim a velmi studený prosinec... V roce 2022 nás údajně čeká velká změna, zásadní převrat energie a můžeme očekávat něco zcela nového.

Další zajímavosti a doporučení najdete v kategorii „Články“ - Principy tradiční medicíny a její metody


Jsme rádi, že vás naše články inspirují, ale prosíme, nekopírujte je. Děkujeme.

Ráda Vám doporučím konkrétní byliny a jídelníček přímo pro Vás. Každý člověk je jedinečný a je třeba ke každému přistupovat individuálně.

Nabízím sestavení bylinných směsí (případně i jídelníčků) přímo na míru. Co prospívá jednomu, druhému prospívat nemusí, přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém.

S čím vám mohu pomoci:

  1. Doporučení vhodné stravy a životního stylu

  2. Detoxikace, redukce váhy

  3. Únava, potíže se spánkem

  4. Problémy s trávením včetně prediabetes a hypoglykémie

  5. Akné, ekzémy, plísně

  6. Menstruační potíže, hormonální nerovnováha, klimakterium

  7. Nervozita, napětí, úzkost, deprese

Kontaktovat mne můžete prostřednictvím emailu – tradicniterapie@gmail.com .


Upozornění: Informace uvedené na tomto webu www.tradicni-terapie.cz jsou pouze informativní a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Stejně tak ani bylinná léčba a změna jídelníčku nemůže dle legislativních norem nahradit léčbu západní medicínou. Tradiční medicína je velmi úspěšná v případě dobře nastolené spolupráce. Někdy je léčba dlouhodobá, ale její pozitivní vliv pocítíte již po pár dnech či týdnech.
Comments


bottom of page